Geride 98 milyon borç bırakan Yemenici kendini savundu… Allah var gam yok

9.4.2019 - Bu Yazı 1202 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Geride 98 milyon borç bırakan Yemenici kendini savundu… Allah var gam yok

 14 milyon açık veren Akçakoca  Belediyesinin 2018 yılı bütçesi için müfettiş talebinde bulunan Akçakoca Belediyesi meclis kararına isyan eden eski başkan Cüneyt Yemenici kendini savundu.

Akşam saatlerinde toplanan Akçakoca Belediyesi ilk oturumunda, 2018 yılında belediye bütçesinin 14 MİLYON Türk lirası açık vermesi ve görülen düzensizlikler nedeniyle CHP ve MHP'li üyeler tarafından bütçe ret edildi.

Başkanlığını yaptığı kendi  döneminin hesaplarının ibra edilmemesine tepki gösteren Cüneyt Yemenici, biz göreve geldiğimizde Fikret Albayrak döneminin hesaplarını ibra etmiştik. Bugün mecliste yaşananlar çok manidar savunması yaptı.

Görev yaptığı 5 yılın sonunda geride  98 milyon borç bıraktığı iddia edilen Cüneyt Yemenici, “ Hiçbir an bahane üretmeden hizmet ürettik ve eserlerimiz herkesin gözünün önündedir. Allah var, gam yok “ yorumunda ulundu.

Yemenici sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı

“ Faaliyet raporunun reddedilmesi için 4/3 çoğunluk gerekmektedir. Hiçbir hukuki yaptırımı yoktur. Daha önceki 4 yılda tüm faaliyet raporlarımız oy birliği ile onaylanırken ve biz görevi devraldığımızda bir önceki yönetimin faaliyet raporunu oybirliği ile onaylarken bugün meclis toplantısında yaşananlar çok manidar gözükmektedir. Belediyemizdeki görev süremiz boyunca sayıştay ve içişleri bakanlığından heryıl müfettişler gelmiş ve alnımızın akıyla tüm denetimlerden çıkmışızdır. Seçim süreci boyunca algı yapmaya çalışanlar seçimden sonrada algı operasyonuna devam etmektedirler. Belediye yönetmeyi spor kulübü yönetmek zannedenler, yönetimin ibraa edilmemesi diye birşey söz konusu değildir. Hiçbir an bahane üretmeden hizmet ürettik ve eserlerimiz herkesin gözünün önündedir. Allah var, gam yok “ ifadelerine yer verdi.

Çalışanlarına maaş esnafına borcunu ödeyemez duruma gelen ve üstüne üstlük 14 milyon açık veren Akçakoca Belediyesinin 2018  bütçesinin  ibra edilmemesi nedeniyle, konunun önümüzdeki günlerde Sayıştay'a bildirilerek müfettiş istenilmesi öngörülüyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive