Düzce Valiliğinden Şaşırtan Alkollü Mekan Kararı...

2.06.2020 - Bu Yazı 1701 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Düzce Valiliğinden Şaşırtan Alkollü Mekan Kararı...

Akşam saatlerinde Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis memurları, Akçakoca’da alkol ruhsatı olan işyerlerine giderek 2 haziran'dan itibaren işyerlerini ikinci bir emre kadar açmamalarını söyledi.

 Hürriyet gazetesinin, “ Corona sonrası yurt içinde gidilecek '20 izole' yer” haberinin akşamında, Düzce Valiliğinin alkollü mekanlarla ilgili aldığı  kapatma kararı şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1 haziran tarihinden itibaren normalleşmeye geçildiği açıklamasının ardından ülke  genelinde  koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan bütün mekanların açılacağının sevincini yaşayan, alkol ruhsatlı mekan sahipleri,  Düzce valiliği tarafından getirilen kısıtlama kararının şokunu yaşıyor.

Karara tepki gösteren işletme sahipleri, “lokanta” statüsündeki bütün mekanlar açılırken, sırf alkol ruhsatınız var diye cezaya tabi tutulmamızı anlamakta güçlük çekiyoruz dediler.

Türkiye’nin farklı il ve bölgelerini telefonla aradıklarını söyleyen mekan sahipleri, “lokanta” statüsünde olan alkol ruhsatlı işyerlerinin açık olduğunu, 81 il içinde sadece Düzce valiliğinin kapatma kararı alması ile birlikte cezalandırıldıklarını dile getirdiler.

“lokanta” statüsünde olan alkol ruhsatlı işyerlerini eğlence mekanı olarak değerlendirmenin zorlama yorum olacağını söyleyen mekan sahipleri, Akçakoca siyaseti ile STK temsilcilerinin devreye girerek soruna çözüm bulmasını istediler.

BİZİM SEKTÖR İÇİN ADIM ATILMASINI BEKLİYORUZ

Kıraathaneler, Kafeler nasıl bir sosyalleşme alanıysa, alkol bulunduran lokantaların da aynı şekilde sosyalleşme için gidilen yerler olduğunu söyleyen mekan sahipleri, açılış için bir sürü hazırlık yaptıklarını  kira, personel maaşları ile su, elektrik, doğalgaz faturaları, manav, kasap, market borçlarını kaldırmaz duruma geldiklerini belirterek, şehri yönetenlerin sessizliğine anlam veremediklerini dile getirdiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive