Başkan Yanmaz'dan CHP Meclis Üyesi Özgür Seçkin'e... Sabah akşam savcılığa gidiyorsun...

4.08.2020 - Bu Yazı 1375 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Başkan Yanmaz'dan CHP Meclis Üyesi Özgür Seçkin'e... Sabah akşam savcılığa gidiyorsun...

Akçakoca Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı tamamlandı…

Ağustos  ayı Belediye Meclis Toplantısına Belediye başkanı Okan Yanmaz ile CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin arasında ki diyalog damga vurdu. Belediye yönetiminin geçen ayki meclis toplantısında Garanti inşaatla ilgili aldığı takas kararı sonrası Esentepe mevkiine astırdığı pankart , gergin anların yaşanmasına neden oldu…

Eentepe kordon bölgesine inşaat yapılsın mı yapılmasın referandumunda, halkın ezici çoğunluğunun YAPILAMASIN  iradesine göre hareket eden Başkan Okan Yanmaz, 2019 mart ayında yapılan seçimlere iki gün kala, Garanti İnşaat 7 katlı inşat izni veren dönemin Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin Akçakoca’nın nefes alan penceresine sapladığı kamayı söküp çöpe atmıştı.

Garanti inşaat sahipleri ile masaya oturan başkan Yanmaz, takas yoluna giderek krizi çözmüş, Esentepe kordona 7 katlı inşaat yapılmamasını sağlamıştı.

Yapılan protokole bağlı olarak Belediye yönetiminin geçen ayki meclis toplantısında Garanti inşaatla ilgili aldığı takas kararına  sonrası Temmuz meclis toplantısında oylanmış, CHP ve İYİ parti meclis üyeleri takasa karşı çıkarak ret oyu vermişlerdi.

Bu gelişmeler üzerine Başkan Yanmaz, Esentepe kordona hangi meclis üyesinin EVET, hangi meclis üyesinin HAYIR dediği tarihi meclis kararını pankart yaptırtarak caddeye astırtmıştı.

İşte bugün saat 17.00’de başlayan belediye meclisi toplantısında CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin’in söz alarak isimlerin  yazılı olduğu pankartın asılmasını eleştirdi. Başkan Yanmaz, ”o zaman aldığınız kararın arkasında durun” şeklinde cevap verince bir anda tansiyon yükseldi.

Özgür Seçkin’in ”Siz bu güne kadar hangi kararları pankartla astırdınız? O halde tüm kararları astırın” sözlerine yanıt veren Başkan Yanmaz, ” Biz de gizli saklı iş yok. Her yere bu meclisin kararlarını astırma yetkimiz var” şeklinde cevap verdi.

Seçkin’in ”O pankarta isim astırarak hedef gösteriyorsun. İsim yazdıramazsın” sözlerine karşılık olarak da Yanmaz, ” Sabah akşam savcılığa gidiyorsunuz. Ver savcılığa o zaman” sözleriyle karşılık verdi.

Özgür Seçkin’in atışmalarına karşılık  Başkan Yanmaz, ”Sen mi yöneteceksen ulan burayı” ifadelerini kullanınca salon bir anda buz kesti.

Karşılıklı söz atışmasıyla devam eden tartışma  bir süre sonra sona erdi. Tartışmanın ardından meclisin 9’u olağan 1’i olağan dışı 10 maddelik gündem maddeleri oylanarak meclisten geçti.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive