SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BORÇLUYUZ

24.09.2020 - Bu Yazı 1494 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BORÇLUYUZ

  Düzce belediyesi sağlık çalışanlarını şehir içi toplu taşımada ücretsiz olarak taşıyacak. Düzce’de kamu ve özel sektörde çalışan tüm sağlık personeline ilişkin karar belediye meclisinde cumhur ve millet ittifakına bağlı üyelerin oy birliği kabul edildi.

 Düzce belediyesi yeni ulaşım sistemi ile birlikte ücretsiz ve indirimli toplu taşıma kart sisteminde sağlık çalışanların öncelik verdi. Belediye meclisinin Eylül ayı toplantılarında Düzce Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait kurum ve kuruluşlarda çalışan personelin şehir içi toplu taşımadan ücretsiz yaralandırılması talebi gündeme geldi. Söz konusu talep, meclisin cumhur ve millet ittifakına bağlı üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Alınan karara göre Düzce’de çalışan sağlık personeli 31 Aralık 2020 tarihine kadar şehir içi toplu taşımadan ücretsiz olarak yararlanabilecek. Uygulama için sağlık çalışanlarına ücretsiz seyahat kartı verilecek.

BAŞKAN ÖZLÜ: SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BORÇLUYUZ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, pandemi süreci içinde sağlık personelinin büyük bir özveri ile çalıştığını belirterek “ Sağlık çalışanlarına hayatımızı borçluyuz. Kimse Onların kendi hayatlarını ortaya koyarak çalışmasını görmezden gelemez’ dedi. Başkan Özlü 1 hafta önce belediye şehir içi ulaşım sistemini revize ettiklerini de ifade etti ve şu görüşlere yer verdi: “ Belediye toplu taşıma sistemini yeniden ele aldık. 114 adet 6 metrelik yeni araçlar aldık ve bunları ulaşıma kattık. Bundan böyle vatandaşlarımız daha hızlı ve güvenli bir şekilde taşınacak”

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: 2 BİN777 SAĞLIK PERSONELİ VAR

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz merkezde 1590 kamu sektöründe, 769 Düzce üniversitesinde, 418 özel sektörde olmak üzere 2 bin 777 sağlık personelinin görev yaptığını açıkladı. Yılmaz, Düzce belediye meclisinin sağlık personelinin toplu taşımadan ücretsiz yararlandırılması kararının takdirle karşıladıklarını belirtti. 

SES AÇIKLAMASI

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce İl Temsilcisi Cemal Yılmaz da bir açıklama yaparak sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti bir kez daha kınadı. Yılmaz, basın açıklaması yaparak şiddete karşı yasaların uygulanması gerektiğini ifade etti ve “ Hala hemen her gün sağlıkta şiddet sürmektedir. Şiddetin son bulması için yasalar gerektiği gibi uygulanmalıdır. Biz sağlık emekçileri şiddetsiz bir ortamda hizmet üretmek istiyoruz. Sonuç olarak Sağlık Emekçileri, ölüyor, azalıyoruz. İş yükü altında arkadaşlarımız tükeniyor,  tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Diğer yandan da uğranılan şiddet dolayısıyla iş’e bin bir düşünceyle gidiyorlar” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive