KOSGEB KREDİLERİNDEN 270 BİN ESNAF YARALANDI

22.6.2017 - Bu Yazı 3991 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

KOSGEB KREDİLERİNDEN 270 BİN ESNAF YARALANDI

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumayeri Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bakan Özlü, Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 5 oranında büyüdüğünü, ikinci çeyrekte ise yüzde 5’in üzerine bir büyüme oranı beklediklerini söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumayeri Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar programına Bakan Özlü’nün yanı sıra Milletvekili Fevai Arslan, İl Başkanı Hikmet Keskin, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, ilçe belediye başkanları, davetliler ve Cumayeri halkı katıldı.

Bakan Özlü, iftar sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk çeyrekte yüzde 5 oranında büyüdüğünü ifade ederek “Biz AK Parti olarak geçen 15 yıl içinde önemli projeler gerçekleştirdik. Düzce’nin gelişmesi Düzce’nin kalkınması Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi ile paralellik arz ediyor. Türkiye kalkınacak Düzce’de kalkınacak. Türkiye bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bu büyüme oranı hem Avrupa ortalamasının hem de OECD ortalamasının çok üstünde bir büyümedir .

 Bir sürü yabancı değerlendirme kuruluşları var. Bunlar her zaman Türkiye’nin büyümesini küçük rakamlarla gösterdiler. Sanki Türkiye’de bir problem var Türkiye’de ekonomi sıkıntı var, Türkiye küçülüyor havasını yaydılar. Gördüğünüz gibi ilk çeyrekte Türkiye yüzde 5 oranında büyüdü. İkinci çeyrekte açıklanacak rakamların da yüzde 5’in üzerinde olacağını umuyoruz. Türkiye yüzde 5’in üzerinde büyüyecek” dedi.

KOSGEB KREDİLERİNDEN 270 BİN ESNAF YARALANDI

Bakan Özlü, KOSGEB kredileri ile ilgili olarak bilgiler vererek “Biliyorsunuz geçen aylarda KOSGEB kredisi konusu vardı. Çok tartışıldı konuşuldu. Bugüne kadar kredi kullananların sayısı 270 bin 86 oldu. Kullandırılan kredi rakamı ise 6 milyar 605 bin 735 lira oldu. Dolayısı ile 270 bin vatandaşımız bu krediden istifade etti” ifadelerini kullandı. Bakan Özlü daha sonra Cumayeri Belediyesi tarafından hazırlanan Kadir Gecesi Özel Programına katıldıktan sonra Ankara’ya hareket etti.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
...
  
KOSGEB İL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
KOSGEB İL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ...
  
KOSGEB KREDİLERİNDEN 270 BİN ESNAF YARALANDI
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumayeri Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğ...
  
Bakan Özlü, KOSGEB eleştirilerini yanıtladı
Bakan Faruk Özlü, KOSGEB kredisini hak eden küçük işletmelere bankaların zorluk çıkardığına yönelik ...
  
KOSGEB'den 2017 müjdesi!
KOSGEB kredisine başvuru 2016'da rekor seviyesine çıktı. KOSGEB Başkanı Biçer'den ise bu yıl için g...
  
...
  
...
  
...
  
KOSGEB Başkanı Üniversitede
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, Gir...
  
KOSGEB girişimcilik kursu sona erdi
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, KOSGEB Düzce Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odas...
  
TSO ve KOSGEB’den bilgilendirme toplantısı
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından KOSGEB işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekle...
  
...
  
...
  
...EN ÇOK OKUNANLAR