Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu

29.11.2018 - Bu Yazı 783 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu

 CUMAYERİ'NİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Cumayeri Belediye Başkan adayı Mustafa Koloğlu, Cumayeri MHP Teşkilatı ile tanışma toplantısında parti üyeleri ile bir araya geldi. Koloğlu, seçime girme sürecini ve izleyecekleri yolu partililere anlatarak;  Cumayeri'nin yanlış yönetildiğini, buna dur demek için MHP çatısı altında toplanıp herkesi kucaklayarak bu seçimi alacaklarını söyledi.

2004-2009 seçimlerinde Cumayeri Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Koloğlu, 2019'da yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde MHP'den adaylığını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Geçtiğimiz akşam MHP Cumayeri İlçe Teşkilatı tarafından Cumayeri Öğretmenevi'nde organize edilen programda Mustafa Koloğlu Parti yönetimi ve üyeleri ile buluştu. Aday olma sürecini anlatan Koloğlu, seçimde nasıl bir yol izleyeceklerini özetledi. Cumayeri Belediyesi'nin şuan yanlış ve adaletsiz yönetildiğini söyleyen Koloğlu, bu gidişata dur demek için MHP Çatısı altında toplandıklarını söyledi.

Cumayeri'nin Geleceğini Birlikte Belirleyeceğiz

Konuşmasında Necip Fazıl'dan Sakarya Türküsü Şiirinden alıntı yaparak başlayan  Koloğlu; "Bu yol uzun, bu yol kutlu, bu yol inançların yolu, bu yolda bizimle birlikte hareket edecek olan, siz Cumayeri'nin geleceğini belirleyecek olan değerli vatan sevdalıları, Cumayeri sevdalıları. Sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Necip Fazıl'ın dediği gibi 'Yol onun varlık onun gerisi hep angarya yüz üstü çok süründün ayağa kalk Sakarya' mısralarında olduğu gibi 'Ayağa kalk' diyen gönüldaşlarım, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Spekülasyonlara İnanmayın

Adaylık sürecini anlatan Koloğlu, hakkında çıkan "Mevcut Belediye Başkanını destekleyecek" spekülasyonlarına inanmayın diyerek; "Değerli ilçe başkanım, eski ilçe başkanım, değerli meclis üyeleri, yönetim kurulunun değerli üyeleri Kadın ve gençlik kolları, öncelikle bana bu fırsatı verdiği için sayın il başkanımız ilçe başkanımız ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Çoğunuzu tanıyorum. yönetimle bir araya gelelim dedim başkanıma. Onlarla bir araya geleyim dedim, çok da hazırlıklı gelmedim. Çoğunuz beni tanıyorsunuz. Bu noktaya nasıl gelindi. Bir sürü spekülasyonlar duyuyoruz. Birinci ağızdan dinleyin. Bundan 20 gün öncesine kadar aday olmayı düşünmüyordum. Bunu çoğu arkadaşa da söylemişimdir. bununla ilgili 4 tane anektödum var. Birincisi İl Başkanım ve ilçe başkanım geldiler. Gel Cumayeri'nin başına bizi bu adamlardan kurtar, Cumayeri'ni  yeniden eskisinden daha iyi bir şekilde imar edelim dediler. Bu noktada aday olmamı talep ettiler. Aday adayı yapmayacağız seni direk aday yapacağız, Sayın Devlet Bahçeli'den de icazet aldıklarını söylediler. Çoğu insan bana gelip oyumu taşımak istiyorum dediler ben de gidin dedim. Gerçekten niyetim yoktu. Birincisi bu.

Ardından, Cumayeri'nin ileri gelenleri ve bir çoğu da burada olan insanların da bir çoğu bu işin içine gir dediler. Sen olmadan olmaz dediler. En çok etkileyen olaylardan bir tanesi de aday adayı olan arkadaşlarım var. Resmi bir başvuru yapmadılar ama sosyal medyadan aday olacaklarını duyurmuşlardı. Bunların hepsi bana geldi, biz hakkımızdan feragat ediyoruz seni görmek istiyoruz dediler. İnanın benim omuzlarıma ciddi bir yük yüklendi. Fakat en çok etkileyen ne biliyor musunuz, Cumayeri'nde bir bayan aradı telefon etti. Perşembe günüydü karar verme aşamasındaydım. Asgari ücretle çalışıyorum, şuan telefonumun hoparlörü açık, eşim ve çocuklarım yanımda komşular da var. Birikimim var, 50 Bin lira param var bu senin yoluna feda olsun, gir bu işe bizi bunlardan kurtar" dedi. Bunlar bizi etkiledi" şeklinde konuştu.

Koloğlu; "Bana sadece MHP ile alakalı değil değişik partilerden insanlar geldi. Dediler ki biz aday olmak istiyoruz dediler siz aday değilseniz bizi destekler misiniz dediler. Destekleriz dedik. bunu özellikle mevcut belediye başkanı Mustafa Koloğlu beni destekliyor diye piyasaya yaydı. Bizim desteğimiz oy desteği olurdu, bir oyumuz var onu da verirdik. Onun dışında AK Partiden geliyor, gider diyenler oluyormuş. En kritik soru bu. Bunun kanıtı şu. 2014 seçimlerinde aday oldum, bağımsız aday oldum. Herkesi bu çatıda toplamak istiyoruz" dedi.

Cumayeri'nde Yönetim Sıkıntısı Var

Koloğlu şuanda Cumayeri yönetim sıkıntısı çektiğini dile getirerek; "Cumayeri'nin  en büyük sıkıntısı, yönetim sıkıntısı. Şimdi yönetim sıkıntısı deyince insanlar şunu diyor. Çalıştı adamlar diyor insanlar. Çalıştı ama nasıl çalıştı, bunu şimdi söylemeyeceğim zamanı gelince söyleyeceğim. Şimdi yeri ve zamanı değil. Sayın Devlet Bahçeli'yi de buraya davet edeceğiz burada miting yapacağız. Biz daha önce dosyaları sallayıp birilerine birşeyleri söyledik. Kimseden çekinmeyiz. Aynısını yine yapacağız. En büyük yanlışlarından biri de adaletsiz olmaları. Belediye Başkanı adaletsiz olamaz.  Adalet nedir, eşitlik nedir, eşitlikle adaleti birbirine karıştırırız bazen. Özellikle imar konusunda büyük adaletsizlikler var. Cumayeri'nin geleceğine vurulmuş olan ciddi yanlışlar var. Bunu hepiniz görüyorsunuz. Bunlara son vereceğiz. Yanlış kararlar alınıyor. Bir de hani hep birlikte diyorlar ya  birlikte yönetelim, biz de aynısını diyoruz. Ben bilirim değil. Biz halk günü toplantıları yapıyorduk. Halk günü toplantıları ne için önemli, belediye başkanını direk karşısında görür insanlar yanlışımızı doğrumuzu söyler. Belediyenin önündeki beton neden böyle diyoruz, biz öyle karar verdik diyorlar. İnşallah bunlara son vereceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
MHP İl ve ilçe Teşkilat Başkanları Cumayeri’nde Toplandı…
MHP İl ve ilçe Teşkilat Başkanları Cumayeri’nde Toplandı…...
  
Gümüşova ve Cumayeri Adayları Kesinleşti
Gümüşova ve Cumayeri Adayları Kesinleşti...
  
ŞOK İDDİA! DURSUN AY CUMAYERİ ADAYI MI OLUYOR!
dfg...
  
Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu
Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu...
  
MHP’nin Cumayeri Adayı Mustafa Koloğlu
MHP’nin Cumayeri Adayı Mustafa Koloğlu...
  
CUMAYERİ İLÇESİNDE İSYAN ETTİREN BİLİRKİŞİ RAPORU
AYNI CADDE ÜZERİNDE 500 METREKARE ARSA 500 BİN, 10 DÖNÜM FABRİKA 700 BİN...
  
Uzunmustafa İlkokulu öğrencilerinden ziyaret
Hastane acil servislerinde sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan şiddet olayl...
  
Cumayeri emin ellerde...
Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna 4 buçuk yıllık performansı ile göz dolduruluyor...
  
...
  
Binler Cumayeri’nde İftar yaptı
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Milletvekili adayı Fahri Çakır, Cumayeri Belediyesi tarafın...
  
MUSTAFA KAYIKÇI YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin 6. Olağan Genel Kurulu bugün yapıldı. Tek listeyle ...
  
UZUNMUSTAFALI ÖĞRENCİLER DÜZCE’Yİ TANIYOR
Uzunmustafa İlkokulu öğrencileri, Düzce ve ilçelerini gezerek tanıyor. Hafta sonu Konuralp beldesi i...
  
Mustafa Şentop: YENİ SİSTEMDE ANA MUHALEFET OLMAYACAK
Şentop: Barajı aşmak yahut AK Parti-MHP ittifakı başarısız olsun diye ittifak arayışındalar. Olabili...
  
CUMAYERİ'İNDE EV YANGINI
Cumayeri İlçesinde çıkan ev yangınında maddi hasar meydana geldi....
  
Mahmut Üstün: Mustafa Suphi'nin ölümüyle Türkiye neler yitirdi?
Türkiye sosyalizminin şekillendiği en önemli damarlardan biri de, temelleri Rusya’daki Türk savaş es...
  
Cumayeri polisinden kaçamadı…
8 ayrı suçtan dosyası olan cezaevi firarisi olan C.Y.Z isimli zanlı, Cumayeri ilçesinde yakalanar...