Koloğlu Kararlı, "Pist Ya Bitecek Ya Bitecek"

27.11.2019 - Bu Yazı 1767 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Koloğlu Kararlı,

 Cumayeri'nde 650 dönümlük arazi üzerinde bulunan ve yapımına 2016 yılında başlanan motor sporları pistinin tamamlanması için Cumayeri Belediye BAşkanı Mustafa Koloğlu Kolları sıvadı. Daha önce pistin kademeli olarak açılacağını söyleyen Koloğlu geçtiğimiz günlerde Körfez pistine giderek incelemelerde bulundu.

 İlk kazmanın 2016 yılında vurulduğu Cumayeri Motor sporları pisti yapım çalışmaları bir süre  aksamıştı. Yarım kalan proje için Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Sportif Direktörü Murat Kaya ve Pist Proje Mimarı Tolga Şansal ile Körfez pistinde biraraya gelerek incelemelerde bulundu. Cumayeri pisti için atılacak olan adımları istişare eden Koloğlu pistin tamamlanması için tüm girişimlerin yapılacağını söyledi.

önümüzdeki yıl Türkiye şampiyonalarının Cumayeri'nde yapılması için girişimlerini sürdüreceğini belirten Koloğlu; "Cumayeri pistimizin tamamlanması için gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Bu pist Cumayeri'ne değer katacak. Zaman zaman Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu'da gelerek pistimizde incelemelerde bulunuyor. Biz de Kocaeli Körfez pistine giderek incelemelerde bulup yetkili isimler ile görüştük. Burada bir kaç kurum ortak çalışma yürütecek. Pistte asfalt altı malzeme hazırlanması, asfaltının atılması ve etrafının çevrilmesi işlemleri yapılacak. Yapılan ortak çalışma neticesinde Cumayeri Beledeyesi olarak bize pistin etrafının tel örgüler ile yapılması görevi düştü. Koordinasyon bizde. Bu pist sadece motor yarışlarına değil otomobil yarışlarına da ev sahipliği yapabilecek bir kapasiteye ulaşacak. Bu pistin Türkiye'de başka bir örneği yok. Asfalt tamamlanıp etrafı çevrildikten sonra burada yarışlar başlayacak. Geri kalan yatırımlar ise kademeli olarak devam edecek" açıklamasında bulundu. 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive