Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Celal BAŞLANGIÇ

Artı GerçekBookmark and Share

Kötü bir iktidarı ancak gerçekler alaşağı edebilir!


26.01.2021 - Bu Yazı 155 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir programa katılan konuğun kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV’ye para cezası vermişti.

Kanal, verilen cezanın iptal edilmesi istemiyle dava açtı.

RTÜK bu davayla ilgili olarak mahkemeye öyle bir savunma gönderdi ki, tam da bugünkü Saray iktidarının medyaya bakışını yansıtıyor bire bir.

“Medyanın iktidarın yıkılmasına sebep olabilecek, ekonomik kararlara hükmedebilecek, daha açık ifade ile istediğini başa getirebilecek, istediğini alaşağı edebilecek derecede önem arz ettiği bir durumda, her program konuğunun medya kanalı ile istediğini söyleme özgürlüğünden bahsetmek asla mümkün olmayacaktır.”

Açıkça, televizyona çıkan muhaliflerin, bunlara yer veren bağımsız kanalların söz söyleme özgürlüğü yok, diyor RTÜK.

Bu kurulun medyaya bakışı doğal olarak bağlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, dolayısıyla Saray’ın medyaya bakışındaki kodları gösteriyor bize.

Saray’a bağlı olmayan medya iktidarın yıkılmasına sebep olur…

Saray’a bağlı olmayan medya ekonomik kararlara hükmeder…

Saray’a bağlı olmayan medya istediğini başa getirir, istediğini alaşağı eder…

Kafa aynen bu.

Muhaliflerin ve bağımsız medyanın gerçekleri dile getirmemesi, dile getirdiklerinin geniş kitleler tarafından duyulmaması; gerçekleri dile getiren muhaliflerin, bunları yayınlayan Saray’a biat etmemiş medyanın en ağır biçimde cezalandırılması üzerine kurulu dev bir mekanizma oluşturmuş iktidar.

Bu dev mekanizmanın bir ucunda Saray’a bağlı savcılar ve hâkimler, diğer ucunda da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, RTÜK ve Basın İlan Kurumu (BİK) var.

Sırf, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, izinsiz çivi bile çakılmaması gereken Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’ndeki evinin yanındaki arsaya kaçak olarak yaptırdığı pergola ve barbekünün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılması olayı bile bu çarkın nasıl işlediğini apaçık ortaya koyuyor.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ı kaçak yapının fotoğraflarının çekilmesiyle görevlendirdiği için olayı ortaya çıkartan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övmek” suçlamasıyla dokuz aydan 10,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Bu iddianame bu Ocak ayının başında Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bu kabulün üzerinden daha 20 gün geçmeden, önceki gün yine çekilen bu fotoğrafla ilgili olarak “özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme” suçlamasıyla yeni bir iddianame hazırlandı; Kaftancıoğlu’nun bu kez de iki yıldan altı yıla kadar hapsi isteniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’la ilgili haberi yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Hazal Ocak, foto muhabiri Vedat Arık, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş Akça ve Yazı İşleri Müdürü İpek Özbey hakkında “terör örgütlerine hedef gösterme” suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği ayrıca “koronavirüsle mücadele döneminde Avrupa ülkeleri başarısız olurken Türkiye’nin başarısını sekteye uğratmak ya da gizlemek” gerekçesiyle habere erişim engeli getirmişti.

Bütün unsurları doğru olan habere vesile olanların, yayınlayanların başına gelenler bunlarla sınırlı almadı.

Bir de BİK, Cumhuriyet Gazetesi’ne 35 gün ilan kesme cezası verdi ve o tarihte bu süre kurumun ceza tarihinde bir rekordu. Ama bir süre sonra BİK kendisine ait bu rekoru kıracaktı!

Bu arada BİK’i denetleme görevinin de Altun’un başında olduğu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı olduğunun da altını çizelim.

Sıra geldi Evrensel Gazetesi’ne…

Altun’un Boğaziçi Görünüm Bölgesi’nde yaptıklarına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuyla ilgili açıklamalarına “CHP’li Özel’den Altun’a izinsiz inşaat tepkisi” başlığıyla yer veren Evrensel Gazetesi’ne BİK beş günlük ilan kesme cezasını yapıştırdı.

Özel, bu ceza üzerine verdiği demeçte Saray’ın muhalefeti ve bağımsız medyayı susturmak için kurduğu dev mekanizmanın röntgenini çekmişti adeta:

“Fahrettin Altun’un gerçek niyeti, ana muhalefet partisinin grup başkanvekilinin yaptığı bir açıklamanın haberleştirilmesini engellemek ve fiilen kontrol altına alamadığı basın kuruluşlarını baskıyla, cezayla kontrol altına almak. Muhalefet milletvekillerini fezlekelerle, muhalefet belediyelerini kayyımlarla ve engellemelerle yıldırmaya çalışanlar gazetecilik yapan basın kuruluşlarını da ilan ve reklam baskısıyla çalışamaz hale getirmeyi amaçlamaktadır.”

 Elbette Evrensel’in “Altun’un pergolası” cezası bununla da sınırlı kalmayacaktı.

Gazetede “Cumhuriyet kaçak villa haberi nedeniyle ifadeye çağırıldı” başlığıyla yayınlanan haber nedeniyle BİK bu kez de Evrensel’e üç günlük ilan kesme cezası verecekti.

Anlaşılan, denetiminde olduğu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un adını geçiren bütün bağımsız gazetelere BİK cezayı basıyordu.

Ama Evrensel’in cezaları bunlarla da sınırlı değil.

Gazetenin zaten Eylül 2019’dan bu yana uygulanan ilan ve reklam durdurma cezası var.

O tarihte BİK; yaptığı denetimlerde, okurların dayanışma amacıyla birden fazla gazete almasını, Evrensel’i cezalandırma gerekçesi olarak gördü.

Bu cezadan sonra Evrensel’in yeni cezaları da birikiyor. Henüz süren bu ceza bugün kaldırılsa bile Evrensel, şimdilik 93 gün boyunca ilan alamayacak.

Evrensel’in Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat dünkü “Basın İlan Kurumunun ilan ahlakı” başlıklı yazısında ilginç veriler yayınladı.

BİK’in tirajı 50 binin altındaki gazetelere Kasım 2020 ilan dağıtım tablosuna göre Cumhuriyet 132, Birgün 115, Doğru Haber 398 bin lira almış.

Aralık 2020’de de bu üç gazeteye ilan dağılımı şöyle:

Cumhuriyet 42 bin TL, Birgün 50 bin TL, Doğru Haber 199 bin TL.

Doğru Haber’in resmi ilan geliri Cumhuriyet ve Birgün’ün toplamını kimi ay birkaça katlıyor.

Adını pek duymamış olabilirsiniz, “Kim bu Doğru Haber Gazetesi” diye sorabilirsiniz.

Doğru Haber, genel başkanı kısa bir süre önce Saray’a çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen HÜDA PAR’a yakınlığıyla biliniyor.

Bir de Birgün Gazetesi var…

O da Evrensel gibi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un izinsiz inşaatıyla ilgili Cumhuriyet çalışanlarına başlatılan “terör soruşturması”nı ve CHP Grup Başkanvekili Özel’in konuyla ilgili açıklamalarını yayınladığı için 23 günlük ceza almış Basın İlan Kurumu’ndan.

Aynı haberden iki ceza almayı bile başarmış bir gazete Birgün!

“Ekmek eylemine gazlı saldırı” haberi nedeniyle polisi aşağılamaktan 15, jandarma kuvvetlerini aşağılamaktan 10 gün resmi ilan kesimi cezası vermiş BİK.

Birgün’ün, BİK’in verdiği cezalarla ilgili 2020 yılı sonunda yaptığı değerlendirme çarpıcı:

“BİK neredeyse yılın üçte birinde gazetemizde yer alan haberleri, kullanılan dili ya da fotoğrafı gerekçe göstererek resmi ilan cezası uyguluyor.”

Bağımsız gazetelerin durumu bu. Gelelim Saray’a biat etmeyen televizyonların durumuna…

RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen Üst Kurul Üyesi İlhan Taşçı’nın hazırladığı rapora göre Saray’a biat eden yandaş kanallara yalnızca 400 bin lira para cezası verilirken, iktidarın eleştirildiği bağımız kanallara tam 25 katına denk düşen 10 milyon liralık ceza kesilmiş.

Taşçı’nın raporuna göre, “sahibinin sesi” olarak yayın yapan A Haber, Kanal 7, TV Net, TGRT Haber’le ilgili bir yıl boyunca hiçbir dosya görüşülmemiş ve hiçbirine ceza verilmemiş.

2020 boyunca 102 bin 500 başvuruyla RTÜK’e en çok şikâyet edilen kanal olan ATV hakkında ise Üst Kurul gündemine yalnızca iki dosya alınmış. Kurul, bu kanala bir kez “Türkçenin kaba kullanımından” uyarı yaptırımı, bir kez de “ailenin korunması”na aykırılıktan 400 bin TL idari para cezası vermiş.

Buna karşılık TELE 1’e 16 idari para cezası, sekiz gün boyunca iki program durdurma ve bir kez de beş günlüğüne ekran karartma olmak üzere 19 ceza…

Halk TV’ye 12 kez idari para cezası, 10 gün boyunca iki program durdurma, beş günlüğüne ekran karartma olmak üzere 15 yaptırım…

KRT’ye üç kez idari para cezası…

Fox TV’ye dokuz kez idari para cezası, bir kez de üç ana haber bültenin durdurulması…

İşte Saray’ın kendisine biat etmeyen medyayı cezalandırmak için kurduğu dev mekanizma bu.

Muhalif siyasetçiler, bağımsız medya, gerçek gazeteciler gerçekleri söylemesin, yazmasın diye Saray’a bağlı savcılar tarafından yazılan iddianamelerle ağır hapis cezasıyla karşı karşıya bırakılıyor.

Hâkimler, iktidarı eleştiren, gerçekleri ortaya koyan haberlere erişim engeli getiriyor anında. Hatta bir mahkemenin kararına bile bir başka mahkeme erişim engeli koyuyor. Erişim engeli konulduğuna dair haberlere de bir kez daha erişim engeli getiriliyor.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca denetlenen Basın İlan Kurumu tarafından bağımsız gazeteler ilan durma cezasıyla boğulmak isteniyor.

Muhalif seslere yer veren, iktidara eleştiri yönelten, gerçekleri söyleyen televizyon kanalları Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından para cezası ve yayın durdurma, ekran karartma yağmuruna tutuluyor.

Saray’a bağlı olmayan medyanın iktidarı yıkmasından korkuyorlar…

Saray’a bağlı olmayan medyanın ekonomik kararlara hükmetmesinden korkuyorlar.

Saray’a bağlı olmayan medyanın istediğini başa getirip istediğini alaşağı etmesinden korkuyorlar.

Aslında Saray iktidarı muhalif siyasetçilerin gerçekleri söylemesinden, bağımsız gazetelerin ve televizyonların gerçekleri dile getirmesinden, halkın gerçekleri öğrenmesinden çok korkuyor.

Eninde sonunda halk gerçekleri öğrenmesin diye Saray’a bağlı savcısından yargıcına, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının denetlediği Basın İlan Kurumu’na, Kültür ve Turizm Bakanlığına, dolayısıyla Beştepe’nin emrinde olan Radyo Televizyon Üst Kurulu’na uzanan dev bir cezalandırma mekanizması kurulmuş.

Biliyorlar ki kötü iktidarları ancak gerçekler iktidardan alaşağı eder!

Korkunun ecele faydası yok.

Çünkü gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

.

Facebook Yorumları

Emlak8
2.03.2021
‘Dostlar’ı buluşturan Erbakan!
23.02.2021
Rehineleri kurtarmak mı, rehinelerden kurtulmak mı!
19.02.2021
‘Şahsım devleti’ uzaya giderken Gare’ye tosladı!
12.02.2021
Erdoğan’ın veremediği müjde: İpin ucunu kaçırdık!
6.02.2021
Her yer Gezi, her yer ‘terörist’!
29.01.2021
İktidarın ve muhalefetin ‘HDP sorunu’ var!
26.01.2021
Kötü bir iktidarı ancak gerçekler alaşağı edebilir!
20.01.2021
Türkiye, kavga dövüş seçim sathı mailine girdi!
15.01.2021
İktidarda kalmak için daha çok ‘terörist’ lazım!
12.01.2021
N’etti la bu Salih Müslim size!
8.01.2021
O ‘terör örgütü marşı’nın ilham kaynağı sizsiniz!
6.01.2021
Mesele anketlerde değil, sandıklarda ve sonrasında…
2.01.2021
Öyle mi Saray despotu! (*)
29.12.2020
Biat etmeyene hayat hakkı yok!
22.12.2020
MHP, katliamlarla arasına mesafe koysun!
18.12.2020
‘Askıda faşizm’e mahkum bir tek adam rejimi!
15.12.2020
HDP diz çökmüyor, Saray koalisyonu hırçınlaşıyor
11.12.2020
Önümüzde seçim yok, referandum var!
8.12.2020
Tek adam rejimi: Hayaldi, yalan oldu!
4.12.2020
‘Muz cumhuriyeti’ bile değil, çünkü muz da yok!
27.11.2020
Yalan denizinde yüzenler gerçeğin kayalarına çarparlar
25.11.2020
Saray, göstermelik bir reform bile yapamaz
13.11.2020
Halkı aldatan gazeteciler bir de ödüllendiriliyor!
11.11.2020
‘Tek adam rejimi’ bütün kötülüklerin babasıdır!
3.11.2020
Sosyal medyasız bir seçime hazırlıklı olun!
27.10.2020
Asla olağan şartlarda bir seçim olmayacak!
9.10.2020
Saray iktidarı ‘yalanın padişahlığını’ ilan etti
7.10.2020
Ne siyasi virüsmüşsün sen Corona!
2.10.2020
Kürtleri helikopterden atma çağına girdik!
30.09.2020
HDP oldukça Erdoğan’ın kazanma şansı yok!
22.09.2020
Saray’a gel, Saray’a gel, vatandaş sen de gel!
15.09.2020
HDP’de aranan Muharrem İnce bulunamadı!
11.09.2020
Tarikatlara ‘müzahir’ bir İçişleri Bakanı
8.09.2020
Macron’a verir talkını, kendi yutar salkımı
1.09.2020
Askeri vesayetle bütünleşmiş Saray vesayetinin halleri
29.08.2020
Saray’ın muhalefete karşı kadrolu elemanı; Coronavirus
25.08.2020
Hayaller ucuz doğal gaz, vatandaş yine ‘yolunacak kaz’
21.08.2020
Milletin ‘müjde’ alacak hali bile kalmamış!
19.08.2020
Aranan ‘darbeci-dış mihrak’ zor da olsa bulunmuştur!
14.08.2020
T.C.’nin ‘Kürt sorunu nasıl çözülmez’ resitali!
12.08.2020
Muharrem İnce, Saray’a can simidi oldu!
21.07.2020
Olağanüstü Hal’den de beter; ‘Türk usulü başkanlık’
15.07.2020
‘İstikametini kaybetmiş’ bir siyasi lider!
11.07.2020
Baroları yıkmak için İran modeline heves etmişler
7.07.2020
Saray buldozerini tam gaz toplumun üzerine sürdü!
3.07.2020
Haydi, Reis; çek fişi, bitir işi!
30.06.2020
Ne dindar ne kindar; bunlar dijital, dijital!
23.06.2020
Saray’ın korkulu rüyası; ‘Bekle bizi Ankara!’
21.06.2020
HDP’ye kurulan tuzak ters tepti
13.06.2020
Saray, beka korkusuyla huruç harekatı başlattı
6.06.2020
İşte geliyor gelmekte olan!
2.06.2020
İki gün üst üste aynı manşetle çıkan gazete!
30.05.2020
Artık bütün muhalefet HDP’li!
27.05.2020
İlk fırsatta seçime gidecekler; ama göze alabilirlerse!
24.05.2020
Ne yazık ki faşizmde oluyor böyle şeyler!
12.05.2020
Büyük uyumsuzluk
9.05.2020
‘Öküz altında aranan darbe’ bulunmuştur!
2.05.2020
Çardak da çardakmış, şömine de şömineymiş ha
28.04.2020
‘Sizi yeniden tebaa yaptım aziz vatandaşlarım!’
26.04.2020
‘Yandaş vicdanlar’ bile ayaklanıyor artık!
21.04.2020
AKP sandıkta koronavirüsün de hesabını verecek!
15.04.2020
ek adam rejiminin ilan edilmiş iflası
11.04.2020
Daha da ceberut bir Saray rejimi geliyor!
9.04.2020
Tekâlif-i Milliye gösterip IBAN’a razı etmek!
3.04.2020
Akıl ve mantık iktidarın bedenini terk etmiş!
31.03.2020
Kimsenin aklına gelmedi; devlet milletten para istiyor
21.03.2020
Kaçan fırsat büyük olur!
14.03.2020
Bir sen eksiktin Korona!
14.02.2020
Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ı kuşatma hamlesi!
11.02.2020
Sınırın iki yanında da yoksulluk, açlık ve ölüm var!
8.02.2020
Bana bir özür borcunuz var Davutoğlu!
4.02.2020
İşte buna ‘diz çökmek’ denir
1.02.2020
Çiftlik Bank’ın ‘tosuncukları’ ülkeyi teslim almış!
22.01.2020
‘Yeraltı’ filmini izliyoruz ama bu savaşlar gerçek!
19.01.2020
Kadınlardan da, Kürtlerden de çok korkuyorlar
14.01.2020
Recep Tayyip’in dönüş hızına Erdoğan bile yetişemiyor!
7.01.2020
‘Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete’
6.01.2020
Hayaldi gerçek oldu, kendi medyalarını da kapattılar!
28.12.2019
Yeni Gezi geliyor: Kanal İstanbul direnişi!
25.12.2019
‘Yerli’si İtalya’dan, ‘milli’si Araplardan
21.12.2019
Hazırlıklı olalım, daha çok ‘itirafçı sanık’ çıkacak!
13.12.2019
Camdan evi vardı, komşusunun evini taşladı!
6.12.2019
Kürtlere bir ‘örgütlü kötülük’ hikâyesi!
4.12.2019
Her AKP’li itirafçılığı tadacaktır!
30.11.2019
Sahi, n’oldu şu ‘Barış Pınarı Harekâtı’?
27.11.2019
Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde çete kurmuş!
20.11.2019
Çeteler devlet kılığına girip insan kaçırıyor
12.11.2019
‘Hayat ne kadar pahalandı’ bile diyemeyeceksiniz!
9.11.2019
İnsanlığın kaybolduğu ülkede insan kalmak çok zor
6.11.2019
Savaşın ana muhalefete yan etkisi; negatif halüsinasyon!
2.11.2019
İtinayla suikastçı ve sığınmacı ihraç edilir!
30.10.2019
Adalet zaten yoktu, mahkeme salonu da kayboldu!
26.10.2019
Kazanılan muharebe küçük, kaybedilen savaş büyük!
23.10.2019
Ateşkesi ABD ile imzala, bitirmek için Rusya’ya git
19.10.2019
‘Savaş’ gerçeğini bilmeyen barışın aktörü olamaz!
16.10.2019
‘Barış Pınarı’ yazılır ‘Arap Kemeri’ diye okunur
12.10.2019
‘Savaş’tan ‘işgal’e; mızrak çuvala sığmıyor
8.10.2019
Savaştıkça batıyor, battıkça savaşıyor
4.10.2019
Erdoğan iktidarının Hamidiye’si çıktı!
1.10.2019
Nagehan Alçı da haklı, Ersan Şen de!
11.09.2019
Anaları, kirli politikalarınıza alet etmeyin!
14.08.2019
Kaçırma, işkence, tutuklama üzerine bir devlet tiyatrosu!
4.08.2019
Soğan bulamazsanız bomba yiyin!
28.07.2019
Size de lazım; belki yarın belki yarından da yakın!
17.07.2019
Darbeyi defettik, demokrasiyi defnettik!
28.06.2019
Erdoğan ‘en az değişim, en az hasar’ peşinde
25.06.2019
Gezi ruhu ayaklandı; tek adam rejimi çöktü
22.06.2019
Seçim kazanan rakiplerden itinayla hesap sorulur!
18.06.2019
İmamoğlu AKP’li seçmenin de evine girdi!
12.06.2019
Erdoğan’ın ‘7 Haziran hezimeti’ korkusu!
8.06.2019
AKP’nin umudu bacağından asılan Topal Osman!
4.06.2019
AKP, İstanbul’da ‘battı balık yan gider’e yattı
31.05.2019
Erdoğanland’da işkence üstü yargı reformu!
28.05.2019
‘Eski Türkiye’yi fazlasıyla hortlattılar!
24.05.2019
AKP’li bir şahsiyet abidesi; Binali Yıldırım
17.05.2019
‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar!
11.05.2019
Korku duvarı aşılıyor, vicdanlar ayaklanıyor
7.05.2019
Sandık demokrasisine T.C. Genel Başkanlığı darbesi!
30.04.2019
Kürtçe, Japonya’da bile olsa engelleyiniz!
27.4.2019
‘Sıkışan gaz’ Erdoğan’ın ta kendisidir!
23.4.2019
Türkiye bu sistemi taşıyamaz!
21.4.2019
‘Büyük ustalık’ bitti; Erdoğan’ın ‘tökezleme’ dönemi başladı
16.4.2019
Zulmünüz o kadar arttı ki zevaliniz çok tez olacak!
12.4.2019
Geldikleri gibi gitmeyecekler; kesin bilgi
10.4.2019
Erdoğan çıktığı sandığa gömüldü!
6.4.2019
Panikleri büyük; Erdoğan ‘yenilmezlik’ unvanını kaybetti!
27.3.2019
Hiçbir korkuya benzemez ‘kaybetme korkusu’
15.3.2019
Siyasetin sefaleti; ezan, bayrak, Sakarya
6.3.2019
Orta Asya’dan gelmiş, Ön Asya’dakini kovalıyor
1.3.2019
‘Beka’nın sırrı: Seçimi kaybetsem de iktidarı bırakmam
26.2.2019
Türkiye’nin çok güvenilir bir İçişleri Bakanı var!
23.2.2019
AKP-MHP iktidarı Türkiye’nin beka sorunudur!
19.2.2019
‘Soylu’ milletler ‘soylu’ politikacılara güvenir!
12.2.2019
Domates, biber, patlıcan; batan geminin malları bunlar!
8.2.2019
Ne âlâ memleket; engelle, yasakla, tutukla
5.2.2019
Cumhur İttifakı'nın sinirleri fena halde bozuk
29.1.2019
Kürt sorununda Türkiye’nin saplandığı bataklık
15.1.2019
İktidar şaşkın da ana muhalefet daha da şaşkın
11.1.2019
Özgür Özel’in keşfettiği ‘güç’
8.1.2019
Meşruluğunu yitiren seçim; 31 Mart
4.1.2019
Savaş koalisyonu duvara tosladı; kanlı tuzaklara dikkat!
28.12.2018
31 Mart sadece yerel seçim değildir!
21.12.2018
Meğer Erdoğan’a kayyım değil, ‘kayyım koalisyonu’ atanmış!
18.12.2018
IŞİD’in de AKP iktidarının da ortak hedefi Mahmur Kampı
14.12.2018
‘Sarı Yelek’te beka, ‘sarı etek’te istikbal arıyorlar!
12.12.2018
Kendi arkası hep açık ama başkasının düşen donuna güler
8.12.2018
Gezi İsyanı Erdoğan’a da lazım oldu!
4.12.2018
İzmirliler içerler ama yemezler!
1.12.2018
AKP’nin de kayyımı MHP oldu!
27.11.2018
Riyakârlıkları zirve yaptı!
23.11.2018
Ne yaptılarsa tam tersini söylüyorlar
20.11.2018
AKP iktidarı; suç icat etme makinası!
16.11.2018
Tutabilecekleri tek vaatleri; daha çok cezaevi!
13.11.2018
Türkiye, Hitler Almanyası üzerinden AB’ye girecek!
6.11.2018
Ahmet Altan Silivri Cezaevi’nden ayrılmış!
19.10.2018
Ah be Ara Güler!.. Yine bir eksildik hayattan
16.10.2018
AKP-MHP seçimleri Kürtler için ‘plebisit’e dönüştürdü
12.10.2018
Kürtlere seçme, HDP'lilere seçilme hakkı yok!
21.9.2018
İktidarın faşistine, yargının vicdansızına kaldık!
14.9.2018
Reyhanlı işinde bir ‘MİT yeniği’ var!
11.9.2018
Hazin bir macera; Kürt fobisinden İdlib bataklığına…
7.9.2018
Yazanı, okuyanı, ‘beğen’eni itinayla terörist yapılır!
5.9.2018
Ejder meyveli smoothie şarbonlu ete karşı
31.8.2018
‘Eski Türkiye’nin yeni sahibi!
28.8.2018
Çatladıkapı Diktatörlüğü’nün ar damarını aldırmış İçişleri Bakanı!
3.8.2018
‘Güvenoyu’ almadan Kılıçdaroğlu CHP’yi yönetemez!
27.7.2018
Yargı bağımsızmış gibi yapın ‘Saray tellalları’
20.7.2018
Alın size daha fazla demokrasi, daha geniş özgürlük!
17.7.2018
Bunlar iyi günler, bu hukuksuzlukla daha beterleri de gelecek!
14.7.2018
Bu mahkeme Erdoğan’a hakaret ediyor!
10.7.2018
CHP önce bu faturaların hesabını vermek zorunda!
6.7.2018
Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete
3.7.2018
Türkiye’de medyaya artık çete reisleri ayar veriyor
30.6.2018
AKP-MHP devleti daha da ceberut olacak
22.6.2018
Erdoğan adaleti: Katiller cinayet işleyenleri yakalayacak!
19.6.2018
'Beyaz Toros’lar Suruç’a, Çiller AKP’ye gitti
16.6.2018
Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bölme projesi’ tutmadı
12.6.2018
İnce CHP’den, HDP Demirtaş’tan fazla oy alacak
8.6.2018
Batsın senin buzdolabın!
5.6.2018
Basın özgür değilse cumhurbaşkanı bile yalancı olur
1.6.2018
Kendini imha eden bir ‘gazeteci’nin hazin öyküsü
29.5.2018
Taşıma sandıkla başkan olamaz, olsa da fazla kalamaz
25.5.2018
Baskın seçimle kendini vurdu; Reiz tepetaklak gidiyor
22.5.2018
Milletvekili aday listeleri; ‘yaylalar, yaylalar’
19.5.2018
Bahçeli, Erdoğan’a Rus ruleti oynatıyor
11.5.2018
Bir ‘TAMAM’lık canları varmış!
8.5.2018
Kendini yiyen canavar ‘Başkan’ olmak isterse…
27.4.2018
Bu bir seçim değil, hileli 16 Nisan referandumunun rövanşıdır
24.4.2018
Erdoğan kendi oyunuyla yeniliyor!
20.4.2018
Savaşı barışa dönüştürmek, Euro’yu TL’ye çevirmekten daha kolay
17.4.2018
Yunanların 'Erdoğan bize saldırırsa' korkusu
3.4.2018
Medyanın kötülüğünden kötülüğün medyasına
30.3.2018
Edoğan’ın ‘metal’i Kılıçdaroğlu’nu yordu
27.3.2018
HDP’nin sırrını Erdoğan çözemedi
24.3.2018
Cumhurbaşkanı alkışlanacak... Alkışla!
20.3.2018
Kenan Evren’in güncellenmiş modeli Recep Tayyip Erdoğan
16.3.2018
Kılıçdaroğlu seçimleri Çiftlik Bank’a yatırdı
13.3.2018
Türkiye; ‘kasvetli totaliter bir hapishane’
9.3.2018
AKP’nin karanlık yüzü: Ceylanpınar
6.3.2018
‘Cemil Bayık olmadı Salih Müslim’i alalım’
2.3.2018
CHP yönetimi Erdoğan’a ‘Allah’ın bir lütfu'
27.2.2018
Ölüler gezegeninde seçim var
23.2.2018
Hayaller yerli ve milli, gerçekler Afrin!
20.2.2018
Osmanlı tokadı sandık meğer davulcu yellenmesiymiş
13.2.2018
Başbakan’a Rojava’dan mektup getiren ‘Akil’ de gözaltında
9.2.2018
Bahçeli püskevit yerken Kobaneliler Afrin’e vardı
6.2.2018
Kendi yapabileceğinden fazlasını CHP’den bekleme!
2.2.2018
AKP iktidarı bir insanlık sorunudur
26.1.2018
Erdoğan tabuta yaslanınca erken seçim oluyor!
23.1.2018
DEAŞ çetelerinin moralini yükseltmek serbest!
19.1.2018
Olağanüstü Hal’de ‘özgür olmayan ülke’
16.1.2018
AKP’lilerin ve gizli AKP’lilerin kimyasını bozan kadın
9.1.2018
Fadıl’ı o nezarethaneye sığdıramazsınız!
5.1.2018
2018’de basın özgürlüğü 2017’den de beter olacak
29.12.2017
Kürt yoksa bunca zulmü kime yapıyorsunuz!
26.12.2017
'Gayri resmi milis'leşmeye kapı mı açılıyor?
22.12.2017
Bunlar ‘yandaş medya’ bile değil, ‘saray tellalı’
19.12.2017
Başları dimdik, çünkü boğazlarına kadar pisliğin içindeler
15.12.2017
Bu ülkede eskiden ‘Kürt’ demek de yasaktı
12.12.2017
KHK’lar Reza’nın, hırsızların, rüşvetçilerin işine yarıyor
8.12.2017
Kahrolsun Reza emperyalizmi ve yerli işbirlikçileri!
1.12.2017
Yoksa Erdoğan savunmasını mı hazırlıyor?
28.11.2017
Vicdanını yitirmiş bir ülke cehennemdir!
24.11.2017
Erdoğan Kürtlerden rol çalmaya teşebbüs etti
21.11.2017
Reza’dan bahşişi peşin alanlar ‘milli kahraman’ ilan edilsin!
15.11.2017
Ergenekonun kolunda, 28 Şubatçıların yolunda!
7.11.2017
Türkiye’de medyayı işte bunun için susturuyorlar!
3.11.2017
Sen neymişsin be Osman Kavala!
31.10.2017
Az gitti, uz gitti, ‘bir Ergenekon boyu’ yol gitti
20.10.2017
AKP’liler yasalar önünde daha da eşittir
18.10.2017
AKP’nin yeni görevi: Erdoğan’ın çamaşır makinesi
13.10.2017
AKP, ‘terörist’ üretiminde patlama yaptı!
7.10.2017
Gardiyanların bildiğini Cumhurbaşkanı bilmiyor!
3.10.2017
Saksılar Meclis’te, HDP’liler Kandil’de!
29.9.2017
Irak, Türkiye’yle birlikte kendi topraklarını işgale hazırlanıyor
23.9.2017
Kim korkar gazeteciden!
16.9.2017
Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek mezarlık!
12.9.2017
Devletin öldürdüğü her Kürt teröristtir!
8.9.2017
Erdoğan’ın ‘yeni nesil’ emanetçi medya patronları
5.9.2017
Saray’ın ‘pembe medya’sıyla hepinize iyi uykular
1.9.2017
CHP keşke İhsan Eliaçık kadar cesur olabilseydi
25.8.2017
Sır olan MİT TIR’ları değil, vicdan ve mantık
22.8.2017
‘Mercedes’se Mercedes, aynısından bizde de var’
18.8.2017
Kılıçdaroğlu’nun iddianamesi bile hazır!
15.8.2017
İyi ki varsın Eren!
11.8.2017
Ya miting meydanlarında ya da hapishane hücrelerinde buluşacaklar!
1.8.2017
Yaşasın II.Abdülhamit istibdadı, kahrolsun III. Abdülhamit hürriyeti!
28.7.2017
Cumhuriyet davası gardiyanların bile kafasına yatmamış
25.7.2017
Saray, ‘FETÖ’, Ulusolcu el ele, hücum Cumhuriyet’e!
22.7.2017
‘Sonuç belli; her Kürt bağımsızlık ister’
20.7.2017
‘Paramız yok, elektriğimiz yok, yakında suyumuz da bitecek’
18.7.2017
‘Kürt halkının değil, Barzani ailesinin referandumu’
17.7.2017
Yüz yıldır tutulmayan söz: Bağımsız Kürdistan
30.6.2017
‘İçişleri Bakanı olarak pazarlanmış bir uşak’
20.6.2017
Cumhurbaşkanı’nı yine kandırmışlar ya da
13.6.2017
'Adalet'in batsın Adalet ve Kalkınma Partisi!
9.6.2017
‘Ne yaptı lan size bu Nedim Türfent’
7.6.2017
Biz ayrı cumhuriyetlerin yurttaşlarıyız
30.5.2017
Kılavuzu Çiller-Ağar olanın sonu Süleyman Soylu'dur
26.5.2017
Halkın gerçekleri öğrenmesinden çok korkuyorlar
23.5.2017
ABD’deki şiddet, Lice’ye kadar olur cinayet!
19.5.2017
Erdoğan'ın ihraç ürünü: Polis terörü
16.5.2017
Müthiş bir yüzleşme: Büyükdedemin soykırım suçu!
13.5.2017
Gazeteci vicdanını yitirirse vicdansız da gazeteci taklidi yapar
9.5.2017
AKP ‘üst akıl’a sığınmıştı, CHP de Saray’a sığındı!
5.5.2017
CHP’nin demokrasiye daha çok ihtiyacı var!
2.5.2017
1 Mayıs'tan 1 Mayıs'a; Paris'in Zürih'i, beterin beteri var
28.4.2017
CHP; Türkiye’de doğru söyler, Avrupa’da şaşar
25.4.2017
Son çiviyi çakan CHP olmasın
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive