ÜNİVERSİTE, DÜZCE İLE BÜTÜNLEŞMEYİ HEDEFLİYOR

6.2.2019 - Bu Yazı 996 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

ÜNİVERSİTE, DÜZCE İLE BÜTÜNLEŞMEYİ HEDEFLİYOR

 Düzce Üniversitesi 2019 hedefleri arasına, ‘Kent İşbirliği’ unsurlarıyla yapılacak akademik çalışmaları aldı. Üniversitenin öğrenciler ve sanayi kuruluşlarıyla işbirliği uygulamalarından sonra şimdi de Düzce’deki ‘Sivil Toplum Kuruluşları’ya ortak projeler yapması gündeme geliyor. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin sosyal ilişkiler kapsamı içinde Açık Kapı ve Açık Kampüs uygulamalarının başarı ile sürdürüldüğünü belirterek “ Üniversitemizin birçok projesine Düzce’deki sivil toplum kuruluşları paydaş olarak katılmaktadır. Bu işbirliğini sosyal anlamda da geliştirebiliriz’ dedi.

2018 akademik yılını tamamlayan Düzce Üniversitesi 2019 hedefleri için birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.  2018 yılını ‘verimli’ ve ‘yorucu’ olarak nitelendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin, her fakültesi ile araştırma ve uygulama merkezlerinin amaçlarına ulaştıklarını belirtti. Üniversitenin 33 bin öğrenci potansiyeline ulaştığını kaydeden Rektör, ‘Türkiye’de 126 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Üniversiteler tercih kriterleri, öğrenci kontenjanları ile belirlenir. Düzce Üniversitesi öğrenci kontenjanında, diğer üniversiteler yüzde 70 seviyelerinde iken yüzde 90 seviyelerine gelmiştir. 31 ülkeden 500’ü aşkın yabancı öğrenci Düzce Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir. Öğrenci sayımızda 33 bini aşmış durumdadır’ dedi. Üniversitenin ‘bilimsel’ ve ‘saha’ çalışmalarında birçok projeyi hayata geçirdiğini belirten Rektör, ‘Üniversite Sanayi işbirliği bilimsel ve saha çalışmalarının en önemli safhasıdır. Teknopark ve bu bünye içerisindeki AR-GE çalışmaları da önemli çalışma alanlarımızdan biridir’ dedi. Bu alandaki çalışmaları 2019 yılında da sürdüreceklerini ifade eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversite tarafından ‘Açık Kapı’ ve ‘Açık Kampüs’ uygulamalarının da genişletileceğini ifade etti. Demircan Çakar bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm mensuplarımızın sorunlarını, eleştirilerini, gözlem, tespit ve önerilerini dinlemek ve çözüm yolları geliştirmek amacıyla düzenlenen Açık Kapı Günü’nü periyodik olarak sürdürüyoruz. Ayrıca, Üniversite-şehir bütünleşmesini sağlamak ve halkın Üniversitemizi daha iyi tanımasını sağlamak, aylık takvim içinde “Açık Kampüs” uygulamasını yapıyoruz. 2019 yılında bu uygulamaları artırarak, zaten birçok konuda paydaşımız olan Düzce’de faaliyet gösteren Sivil toplum Kuruluşları’nı da bu kapsam içine alabiliriz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz’

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Lise öğrencilerinden ihtiyaç sahiplerine yardım
Lise öğrencilerinden ihtiyaç sahiplerine yardım...
  
İptale gerekçe gösterilen sandıklarda Binali Yıldırım önde
İptale gerekçe gösterilen sandıklarda Binali Yıldırım önde...
  
Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar atandı
Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar atandı...
  
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ...
  
Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı
Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı...
  
Lise Öğrencileri Üniversiteyi Tanıyacak
Lise Öğrencileri Üniversiteyi Tanıyacak...
  
Çalışma Ortamları İyileştirilecek
1...
  
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu...
  
Anket şirketlerinin yöneticilerinden İstanbul tahminleri
tt...
  
Birbilerine küs olan Kaymakam ve Başkan 19 Mayıs törenlerine katılmadı
y...
  
Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu
Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu...
  
İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor
İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor...
  
Üniversite Öğrencilerine Tam Not
Üniversite Öğrencilerine Tam Not...
  
Engelliler Haftasında Anlamlı Kampanya
Engelliler Haftasında Anlamlı Kampanya...
  
Özel Öğrenciler Temsili Polis Oldu
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından ...
  
Yeşil Düzce Geri Geliyor
Yeşil Düzce Geri Geliyor...Emlak8.Net