ÜNİVERSİTE, DÜZCE İLE BÜTÜNLEŞMEYİ HEDEFLİYOR

6.2.2019 - Bu Yazı 422 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

ÜNİVERSİTE, DÜZCE İLE BÜTÜNLEŞMEYİ HEDEFLİYOR

 Düzce Üniversitesi 2019 hedefleri arasına, ‘Kent İşbirliği’ unsurlarıyla yapılacak akademik çalışmaları aldı. Üniversitenin öğrenciler ve sanayi kuruluşlarıyla işbirliği uygulamalarından sonra şimdi de Düzce’deki ‘Sivil Toplum Kuruluşları’ya ortak projeler yapması gündeme geliyor. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin sosyal ilişkiler kapsamı içinde Açık Kapı ve Açık Kampüs uygulamalarının başarı ile sürdürüldüğünü belirterek “ Üniversitemizin birçok projesine Düzce’deki sivil toplum kuruluşları paydaş olarak katılmaktadır. Bu işbirliğini sosyal anlamda da geliştirebiliriz’ dedi.

2018 akademik yılını tamamlayan Düzce Üniversitesi 2019 hedefleri için birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.  2018 yılını ‘verimli’ ve ‘yorucu’ olarak nitelendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin, her fakültesi ile araştırma ve uygulama merkezlerinin amaçlarına ulaştıklarını belirtti. Üniversitenin 33 bin öğrenci potansiyeline ulaştığını kaydeden Rektör, ‘Türkiye’de 126 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Üniversiteler tercih kriterleri, öğrenci kontenjanları ile belirlenir. Düzce Üniversitesi öğrenci kontenjanında, diğer üniversiteler yüzde 70 seviyelerinde iken yüzde 90 seviyelerine gelmiştir. 31 ülkeden 500’ü aşkın yabancı öğrenci Düzce Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir. Öğrenci sayımızda 33 bini aşmış durumdadır’ dedi. Üniversitenin ‘bilimsel’ ve ‘saha’ çalışmalarında birçok projeyi hayata geçirdiğini belirten Rektör, ‘Üniversite Sanayi işbirliği bilimsel ve saha çalışmalarının en önemli safhasıdır. Teknopark ve bu bünye içerisindeki AR-GE çalışmaları da önemli çalışma alanlarımızdan biridir’ dedi. Bu alandaki çalışmaları 2019 yılında da sürdüreceklerini ifade eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversite tarafından ‘Açık Kapı’ ve ‘Açık Kampüs’ uygulamalarının da genişletileceğini ifade etti. Demircan Çakar bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm mensuplarımızın sorunlarını, eleştirilerini, gözlem, tespit ve önerilerini dinlemek ve çözüm yolları geliştirmek amacıyla düzenlenen Açık Kapı Günü’nü periyodik olarak sürdürüyoruz. Ayrıca, Üniversite-şehir bütünleşmesini sağlamak ve halkın Üniversitemizi daha iyi tanımasını sağlamak, aylık takvim içinde “Açık Kampüs” uygulamasını yapıyoruz. 2019 yılında bu uygulamaları artırarak, zaten birçok konuda paydaşımız olan Düzce’de faaliyet gösteren Sivil toplum Kuruluşları’nı da bu kapsam içine alabiliriz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz’

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
ÖMER KÜÇÜK DÜZCE’NİN DEĞERLERİNİ SIRALADI
ÖMER KÜÇÜK DÜZCE’NİN DEĞERLERİNİ SIRALADI...
  
DÜZCE BELEDİYESİ FAZLA GIDA PLATFORMUNU GENİŞLETİYOR
DÜZCE BELEDİYESİ FAZLA GIDA PLATFORMUNU GENİŞLETİYOR...
  
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri...
  
Bıyık...Düzce'nin 16 Yıllık Özlemini Bitireceğiz
Bıyık...Düzce'nin 16 Yıllık Özlemini Bitireceğiz...
  
ÜNİVERSİTE TSO İŞ BİRLİĞİ
Düzce Üniversitesi ile Düzce TSO Arasında Ar-Ge ve İnovasyon A...
  
BIYIK, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE
BIYIK, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE...
  
Sula, Öğrencilerle Buluştu
Sula, Öğrencilerle Buluştu...
  
Ukrayna'da Boğazı Kesilerek Öldürüldü
Ukrayna'da Boğazı Kesilerek Öldürüldü...
  
Dünya Lezzetleri Artık Düzce'de
Dünya Lezzetleri Artık Düzce'de...
  
DEPLASMANDAN ÜÇ PUAN İLE DÖNDÜK 0-1
DEPLASMANDAN ÜÇ PUAN İLE DÖNDÜK 0-1...
  
Özlü, Fabrikadaki İşçilerle Buluştu
Özlü, Fabrikadaki İşçilerle Buluştu...
  
Yiğit, Üniversite Sokağı'nın Açılışına Katıldı
Yiğit, Üniversite Sokağı'nın Açılışına Katıldı...
  
Kasapoğlu ile çalışmayı ben istedim
Kasapoğlu ile çalışmayı ben istedim...
  
Özlü, Bu Kez Galericiler Sitesi'nde
Özlü, Bu Kez Galericiler Sitesi'nde...
  
KÜÇÜK’TEN EYT’CİLERE DESTEK
KÜÇÜK’TEN EYT’CİLERE DESTEK...
  
DÜZCE TİCARET BORSASI TİM ÇALIŞTAYINA KATILDI
DÜZCE TİCARET BORSASI TİM ÇALIŞTAYINA KATILDI...