Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

TEDAVİ SÜRECİ BU ŞEKİLDE İLERLİYOR

2.05.2020 - Bu Yazı 10694 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

TEDAVİ SÜRECİ BU ŞEKİLDE İLERLİYOR

  Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Öner Abidin Balbay COVİD-19 ile mücadelede Araştırma Hastanesi’nde Korona Virüs Vakası ve Şüphelilerine yapılan işlemleri aşama aşama anlatarak Hastanenin almış olduğu önlemlerden bahsetti.

 Öner Abidin Önay yaptığı açıklamada bütün aşamaları şu şekilde anlattı:

“İlk günden itibaren yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Hastane başhekimliğimiz ilk olarak Covid 19 pandemisiyle ilgili sağlık bakanlığımızın talimatları doğrultusunda tüm alanlarda tedbirler aldı.

Bu kapsamda acil servisimizdeki diğer hastalarla tespit edilmeden, kovid 19 şüphelisi hastaların ilk değerlendirmeleri yapılmak üzere erişkin acil servis girişine pandemi çadırları kuruldu.

Şüpheli hastalardan örnek almak amacıyla sağlık çalışanlarımızın hastayla temasını engelleyen örnek alma kabini yaptırıldı. Ayrıca Üniversitemiz laboratuvarı da Düzce'deki tek yetkili covid 19 laboratuvarı olarak 24 saat hizmet vermekte ve testleri aynı gün sonuçlandırabilmektedir. Hastalığın bulaşma riskini en aza indirmek için 2 adet bilgisayarlı tomografi ve MR'den biri sadece kovid 19 şüpheli hastalara ayrılmıştır.

COVİD-19 POZİTİF VAKALAR İÇİN AYRI BİNA

Covid 19 tanısı konan kesin hastalar için hastanemizde diğer servislerimizin tamamen uzağında yeni binada pandemi servisi ve pandemi yoğun bakım alanı oluşturuldu. Pandemi servisindeki tüm odalar tek kişilik özel banyosu ve tuvaleti olan odalardır. ayrıca bu odalar hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması açısından kapalı devre kamera ve merkezi monitörler ile hekim ve hemşirelerimiz tarafından 7 gün 24 saat izlenmektedir. Hastalığı hafif şekilde seyreden covid 19'lu hastalarımızın tedavileri hastanemizde tam izolasyon kurallarına uygun ayrı bir serviste sürdürülmektedir. Dekanlığımız ve başhekimliğimiz tüm pandemi alanlarında çalışan Doktor hemşire ve diğer personelleri ayrı ayrı tanımlamış olup, Bu personeller diğer alanlarda çalışmamaktadırlar. Kovid 19 hastaları için ameliyat gerektiğinde Ana ameliyathanenin tamamen dışında erişkin acil servis içerisindeki ana ameliyathane ve asansörler tanımlanmıştır. Salgın süresince kovid 19 dışında kalan hastalarımızın Mağdur olmaması adına sağlık bakanlığımızın belirlediği çerçevede diyaliz, kemoterapi, poliklinik ve klinik hizmetler pandemi servisleri dışında bağımsız ve güvenilir alanlarda devam ediyor. Toplum sağlığına her koşulda önem veren Düzce Üniversitesi rektörlüğü Tıp fakultüse dekanlığı ve hastane başhekimliği adına bu süreçte en büyük fedakarlığı gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza ve tüm Düzce halkına yürekten teşekkür ediyorum.”

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive