'SİZ NERENİN MİLLETVEKİLİSİNİZ?'

20.10.2018 - Bu Yazı 252 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

'SİZ NERENİN MİLLETVEKİLİSİNİZ?'

 AK Parti'nin oyları ile ret edilen fındık araştırma önergesinin yankıları devam ediyor. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Kaşir'in önergeye ret kararı verdikten sonra alkışlarla kutlama yaptıklarına dikkat çekerek "Siz nerenin Milletvekilisiniz" diye sordu...

 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde MHP'li Milletvekillerinin sunduğu araştırma önergesinin AK Parti Milletvekilleri tarafından ret edilme kararına tepkiler devam ederken, AK Parti ve MHP cephesinde, büyük çatlak oluştu. AK Parti ve MHP cephesi arasında karşılıklı atışmalara neden olan konu ile ilgili açıklama yaparak MHP Düzce Milletvekilli Ümit Yılmaz'ı şovmenlikle suçlayan AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir'e ise en net cevap MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu'ndan geldi. Caboğlu "Bizim Milletvekilimiz şovmenlik yapmıyor. Sizin arkanızı topluyor" dedi

"ARAŞTIRMA ÖNERGESİNİ RET EDİP KUTLAMA YAPTILAR..."

MHP'nin sunduğu araştırma önergesine ret veren ve aralarında Fahri Çakır ile Ayşe Keşir'inde olduğu AK Partili Milletvekillerinin, oylamanın ardından alkışlarla kutlama yaptıklarını hatırlatan Caboğlu,  "Fındık Üreticilerinin sorunlarının araştırılması için Mecliste Araştırma Komisyonu Kurulmasını ön gören önergemizi ret edip, arkasından sevinç nidaları içinde alkışlı kutlama yapan milletvekillerinin arasında yer alan AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve  Ayşe Keşir, fındık üreticimizin sorunlarını meclis gündemine taşıyan sayın Milletvekilimiz Ümit Yılmaz'ı suçlarcasına, talihsiz bir açıklama yapmışlardır" dedi. 

"MADEM FINDIK ÜRETİCİSİ BAŞ TACIN, NEDEN BUGÜNE KADAR FINDIK FİYATLARI İLE İLGİLİ HİÇ KONUŞMADIN?"

Konuşmasında AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'e sorular yönelten Caboğlu; "Açıklamasında “Fındık Üreticisi Bizim Baş Tacımızdır” diyen Ayşe Keşir hanımefendiye soruyorum? Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz? Türk fındık üreticisi, İtalyan bir firmaya peşkeş çekilirken, neden müdahale etmediniz? Bizim Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’ın fındık üreticisinin sorunlarını mecliste gündeme getirmesi, sizi neden rahatsız etti? Yine sizin İl Başkanınızın, fındık üreticisi ile alay edercesine, “Fındık fiyatları bugün açıklanacak, yarın açıklanacak, şu tarihte açıklayacağız’ gibi açıklamaları, fındık üreticisini beklenti içine sokmadı mı? Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız? Neden bugüne kadar, fındık fiyatları konusunda hiç açıklama yapmadınız?" diye sordu.

MADEM CHP VE HDP'NİN PEŞİNE TAKILMAYACAKSINIZ, NEDEN İTTİFAK İÇİNDE OLDUĞUNUZ MHP'NİN PEŞİNE TAKILMADINIZ?"

Ayşe Keşir'e "Madem CHP ve HDP'nin peşine takılmıyorsunuz, fındık konusunda neden ittifak ortağınız MHPnin peşine takılmadınız?" sorusunu yönelten Caboğlu, "Ayşe Keşir Hanım efendinin bir diğer talihsiz açıklaması da, “Biz CHP ve HDP’nin peşine takılmayız” olmuştur. Bu önergeyi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, fındık üreticilerimizin sorunlarını Meclis Genel Kuruluna taşımak için biz verdik. Keşke CHP ve HDP’nin peşine takılmayacağım diyen AK Parti Milletvekilleri, Türkiye’nin başlıca ürünlerinden olan ve Karadeniz Bölgesinin en büyük geçim kaynaklarından olan fındık konusunda, ittifak kurduğunuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin arkasına takılsaydınız ve destek verseydiniz" diye konuştu. 

"FAHRİ ÇAKIR MESNETSİZ BİR AÇIKLAMA YAPTI..."

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile ilgili mesnetsiz bir açıklama yaptığının altını çizen Caboğlu, "Yine fındık konusunda, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’a yaptığı “İlk kez Milletvekili Seçildi. Heyecanına bağışlıyoruz” açıklaması, mesnetsiz bir açıklamadır. Biz seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek, Düzce’nin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bu sizleri rahatsız mı ediyor? Ümit Vekilimiz, gece – gündüz Düzce’nin sorunları ile çalışırken, siz daha düne kadar ortada yoktunuz. Bizim Vekilimiz halk ile kucaklaşırken, halkın size gösterdiği tepki nedeniyle, daha düne kadar sokağa çıkamıyordunuz" şeklinde konuştu. 

"FINDIK ÜRETİCİSİNE HER ZAMAN DESTEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ..."

MHP Olarak her zaman fındık üreticisine verdikleri desteği sürdüreceklerinni kaydeden Caboğlu son olarak, "Biz parti olarak her zaman fındık üreticimizin yanında olacağız. Eğer bu durum, AK Partili Milletvekillerini rahatsız ediyorsa, fındık üreticisi zaten gereken cevabı kendilerine sandıkta verecektir" ifadelerine yer verdi. 

Düzce Cesur Haber / Savaş ARI

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Bahçeli'den Erdoğan'ın açıklamalarına tepki: İsabetsiz ve itibarsız bir isnat
Bahçeli'den Erdoğan'ın açıklamalarına tepki: İsabetsiz ve itibarsız bir isnat...
  
'SİZ NERENİN MİLLETVEKİLİSİNİZ?'
'SİZ NERENİN MİLLETVEKİLİSİNİZ?'...
  
Otomobilsiz Kent Gününde pedal çevirdiler
Otomobilsiz Kent Gününde pedal çevirdiler...
  
FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu haftayı da fiyat açıklamandan pas geçti....
  
İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 2 milyon 751 bin kişiye yükseldi
İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 2 milyon 751 bin kişiye yükseldi...
  
İşverenden alacaklı olan çalışanlar DİKKAT! BU HABER SİZİN İÇİN...
İşverenden alacaklı olan çalışanlar DİKKAT! BU HABER SİZİN İÇİN......
  
BAYRAMDA EVSİZ KALDILAR...
Mudurnu ilçesinde çıkan yangında 1 ev ve 4 samanlık kullanılamaz hale geldi....
  
İşsizlik maaşına yeni düzenleme
İşsizlik maaşından yararlanma şartları esnetiliyor. Böylece daha fazla kişi işsizlik ödeneği alabil...
  
Yak Doları, Bir Hafta Kabalak’a Ücretsiz Seyahat Hakkı Kazan
Düzce şehir merkezi Boğaziçi Kabalak hattında çalışan minibüsçüler, Türk lirasına destek amacıyla A...
  
Prof. Yüksel Taşkın: AKP hürriyetsiz bir İslam yarattı; İran’daki gibi püskürecek
AKP, Haziran 2015 seçimlerine kıyasla oy kaybetmiş olsa da, parti içi karı...
  
MELEN SU PARK’A ÜCRETSİZ SEFERLER BAŞLADI
Düzce Belediyesi, vatandaşların Melen Su Park’a ulaşımını kolaylaştırmak için yeni bir plan oluşturd...
  
16 yıldır kesintisiz Erdoğan
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Düzce’de geleneği bozma...
  
...
  
DİKKATSİZLİK CAN YAKTI
Arapçiftliği mahallesinde meydana gelene iş kazasında 1 kişi yaralandı....
  
GENÇLERİN EN BÜYÜK KAYGISI İŞSİZLİK
2017 sonu itibarıyla Türkiye’nin toplam nüfusu 80 milyon 810 bin 525 iken,...
  
Vergiden imara eksiksiz tam paket
Başbakan Binali Yıldırım, müjdeleri sıraladı. Trafik de dahil olmak üzere tüm cezalarda faizin yüzde...