Düzce'nin tanıtım elçisi... Karış Karış Gezip Tanıtıyor

16.06.2019 - Bu Yazı 623 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Düzce'nin tanıtım elçisi... Karış Karış Gezip Tanıtıyor

  İstanbul’da doğup büyüyen ve yeşile hasret bir hayat süren Kerim Durkal, birkaç yıl önce metropolün karmaşasından kaçarak Düzce’ye yerleşti. Düzce’yi karış karış gezip doğada yemekler yapan Durkal, yaptıklarını sosyal medyada paylaşınca fenomen haline geldi. Durkal Önümüzdeki haftadan itibaren oxijen.tv’de haftada bir gün yapacağı program ile Düzce’nin doğasını izleyiciler ile buluşturacak.

 

İstanbul’da doğup büyüyen ve şehrin karmaşasından kaçıp Düzce’ye yerleşen Kerim Durkal, kendini “Doğa aşığı” olarak tanıtıyor. Düzce’yi karış karış gezen Durkal, doğa ile iç içeyken teknolojiden de kopmadı. doğadaki_cheff ismi ile açtığı instagram hesabında binlerce takipçiye ulaşan Durkal’ı Kaynaşlı’nın yalalarında yakalayabilir, veya Yığılca’nın kayın ormanlarının arasında rastlayabilirsiniz.

DOĞADA YEMEKLER YAPIYORUM

Doğada yemek yapmayı çok sevdiğini söyleyen Durkal; “Ben Kerim Durkal. Sosyal medyada ise Doğadaki Cheff olarak tanınıyorum. 30 Yaşındayım. Mümkün mertebe zamanımı doğada geçiriyorum. Doğada bulunduğum süre zarfında ise güzel yemekler yapmaya çalışıyorum. Amacım Doğanın bize sunduğu lezzetleri, yine doğanın huzuru ile buluşturmak. Doğada yemek yapmak benim yaşam tarzım.

HAYATIM DOĞAYA ÖZLEMLE GEÇTİ

İstanbul’da doğaya hasret bir yaşam sürdüğünü söyleyen Durkal; “İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. Hayatımın çoğu doğa ve dola yaşama özlemle geçti. Düzce Bence Türkiye’nin Cenneti. Ormanları, Doğası doğal güzellikleri bakımından çok dolu bir il. Şelalesi, yaylası, akarsu ve mistik doğasıyla her türlü spor veya aktivite yapmak mümkün olabiliyor.

HEDEFİM DÜZCEYİ KARIŞ KARIŞ GEZMEK

Durkal, hedefinin Düzce’yi karış karış gezmek olduğunu söyleyerek; “Hedefim aslında Düzce’nin her karış toprağına ayak basmak. Her bir köşesini keşfetmekti. Fakat senelerdir gezmeme rağmen, kendimi yolun başında hissediyorum. Anladım ki Düzce’nin doğasını yaşamak tecrübe etmek karış karış gezmek için bir ömür yetmez. Ben de bana özenen beni örnek alan dostlarım için bir başlangıç olup devamını getirmelerini diliyorum” dedi.

DOĞA KİMLİK TANIMAZ

Doğada tüm insanların eşit olduğunu belirten Durkal; “Her yaşta her kesimden kim olursa olsun doğada hepimiz aynıyız. Doğa kimlik tanımaz. Amaç doğayı yaşamaksa, Çıplak ayakla çimene basmak ile en exrem spor yapmak arasında bir fark görmüyorum.İmkanlar dahilinde güvenlik tedbirleri olarak herkes kendi ölçüsünde doğada olmaya gayret etmeli. İlk adımı atmalıdır. Doğa devamını getirecek, sizi kendine çekecektir.

Gölyaka’nın yükseklerinde müthiş kaynak suları tadılmalı. Pürenli ve balıklı yaylası, Güzeldere ve samandere şeleleri gezilmeli. Kaynaşlı’nın yukarılarında bir çok yaylada çam ağaçlarının müthiş kokusu hissedilmeli, kekik toplanmalı. Yığılcanın balı ve eşi olmayan kayın ormanları. Yaban hayatı gözlemlenmeli. Düzce’nin her karışı ayrı güzel her yerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

DÜZCE’Yİ TANITMAK İSTİYORUZ

Düzce’yi tanıtmak için elinden gelen gayreti sarfettiğini söyleyen Durkal; “Haftasonları Butik kamplar ve yürüyüşler düzenlemeye çalışıyoruz. Keşifler ile gelecek misafirlerimize bu konuda destek olacağız. Misafirpervelerligimizi bu konuda her zaman gösterdik ve devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

OXİJEN TV’DE DÜZCE’NİN DOĞASINI TANITACAK

İnternet Fenomeni ve doğa aşığı Kerim Durkal önümüzdeki haftadan itibaren haftanın bir günü Düzce’nin çeşitli noktalarında çekeceği progaram ile izleyenleri ile buluşacak. Programda Düzce’nin doğasını tanıtacak ve doğada kendine özgü yemekleri yapacak olan Durkal’ın program hazırlıkları devam ediyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive