SEL, İÇME SUYUNU ETKİLEDİ

19.06.2019 - Bu Yazı 529 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

SEL, İÇME SUYUNU ETKİLEDİ

  Son günlerdeki yoğun yağışlar ve su taşkınları şebekede içme suyunu etkiledi. Şehrin bazı bölümlerinde içme suları bulanık hale geldi, koku oluştu. Düzce Valiliği ve Belediye tarafından yapılan açıklamada, içme sularındaki sorunun tespit edildiği ve ekiplerin sorunun çözümü için çalıştıkları ifade edildi. Bu arada sorun çözümlenene kadar da mahalle aralarında kuyu, tanker, bidon gibi kaynaklardan içme suyu temin edilmemesi konusunda uyarı yapıldı.

 Aşırı yağışlar sonucunda, Düzce'nin içme suyu kaynağı olan Uğur deresinde su taşkınları ve heyelanlara neden oldu. Dereden, arıtma tesisine giden içme suyu hatlarında aşırı yüklenmeden dolayı su bulanık hale geldi. Şebekenin bazı bölümlerindeki hatlarda da koku oluştu. Düzce Belediyesi, içme suyundaki sorunu belirlediklerini işaret ederek, Su ve Kanalizasyon ile Destek Hizmetleri ekiplerinin müdahale ve çözüm için çalıştıklarını açıkladı. Su kaynağının çıkış noktasında, arıtma tesislerinde ve ana şebeke hattında çalıştıklarını vurgulayan Belediye yetkilileri sorunun en kısa zamanda çözüleceğini belirttiler.

VALİLİKTE AÇIKLAMA YAPTI

Düzce Valiliği tarafından da konu hakkında açıklama yapıldı. Belediye yetkililerinin soruna müdahale ettiğinin belirtildiği açıklama, 'sorun çözümlenene kadar, vatandaşlarımız da mahalle aralarında kuyu, tanker, bidon gibi  kaynaklardan içme suyu temin etmemelidir' denildi. Basın bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: " Evlerde ihtiyaç fazlası su depolanmamalıdır. Depolanan veya saklanan sular ağzı kapalı temiz kaplarda ve güneş görmeyen serin yerde muhafaza edilmelidir. Sular gelse bile öncelikle depolanmış sular tüketilmeli, geniş kapaklı musluklu bidonlar tercih edilmeli, temizliği sürekli kontrol edilmelidir. Kesinti yaşanması veya temiz suya erişimin mümkün olmaması durumlarında, kesinti sonrasında şebeke suyu içme amaçlı olarak kullanılacak ise su berraklaşıncaya kadar akıtılmalı ve tercihen 1-2 dakika kaynatılıp soğutularak kullanılmalıdır."

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive