Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

İSKİ’DE KÖR DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR

14.02.2020 - Bu Yazı 1191 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

İSKİ’DE KÖR DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR

  İstanbul’a su temin edecek olan Melen suyu sistemi içinde Düzce ve ilçelerinde atıksu arıtma ve kanalizasyon tesislerinin yapılması yönünde önemli aşamalar kaydedildi. Belediyelerin ve Düzce Valiliğinin de teklifi ile konu, kısa adı İSKİ olan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

 SKİ, söz konusu teklifi Yönetim Kurulu’nda görüştü ve Düzce ve ilçelerinde arıtma tesislerinin yapılması ile işletilmesi yönünde kurumun görev alanına alınması yönünde karar aldı. Yaklaşık bir aylık süreç içinde de İSKİ kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB) gündemine alındı.  İSKİ’nin görüşü ve talebi Meclisin alt komisyonu tarafından olumlu bulunarak genel Meclise sunuldu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ilk oturumunda komisyondan gelen talebi oybirliği ile kabul etti.

İBB, Meclis’ten çıkan kararı İçişleri Bakanlığına ulaştırılması için İstanbul Valiliğine gönderdi.  Böylelikle 2008 tarihinde İstanbul’a su temini için Düzce ve ilçelerinin Melen suyu koruma havzası alınmasının üzerinden geçen 12 yıl sonra, arıtma tesislerinin yapılması ve işletilmesine yönelik sürecin sonuna gelinmiş oldu. Projenin ve yatırımların uygulanabilmesi için son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

Oxijen Medya Grubu tüm bu süreci çok yakından takip etti. Düzce’nin en önemli sorunlarından biri olan Melen suyu havzası ve sistemine ilişkin tüm belgeleri kamuoyu ile paylaşacak. Düzce’de ‘ TEMİZ GELECEK’ adına bu belgeleri 17 Şubat Pazartesi gününden itibaren yayınlayacağız.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive