DÜZCE EN FAZLA KİRAYA PARA AYIRIYOR

17.09.2020 - Bu Yazı 449 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

DÜZCE EN FAZLA KİRAYA PARA AYIRIYOR

 Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Düzce halkı tüketim harcamalarında en fazla payı konut ve kiraya ayırdı.

 Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Türkiye'deki hane halkı tüketim harcamalarının payındaki %5,4’ünü Düzce harcıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Hane halkı Bütçe Araştırması'nın 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre, Düzce’deki hane halkı tüketim harcamalarında harcama türlerinde en fazla payı % 21,4 ile konut ve kiraya ayırırken, harcama türleri içinde en düşük payı ise %1,5 ile eğitim hizmetleri pay ayırdı.

Düzce’de hane halkı tüketim harcamalarında diğer harcama türlerine ayırdığı pay  ise söyledi;

%20,4 ile Ulaştırma, %19,9 Gıda ve alkolsüz içecekler, %7,6 Mobilya, ev aletleri ve ev bakım hizmetleri, % 5,9 ile Giyim ve ayakkabı,%5,9 ile Lokanta ve oteller, %4,4 ile Çeşitli mal ve hizmetler, %4,2 Alkollü içecekler, sigara ve tütün, %3,5 ile Haberleşme, %2,9 ile Eğlence ve kültür, %2,4 ile Sağlık, %1,5 ile Eğitim hizmetleri pay ayırdı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive