SPOR VAKFININ AKIBETİ BİLİNMİYOR

19.09.2020 - Bu Yazı 916 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

SPOR VAKFININ AKIBETİ BİLİNMİYOR

  Düzce’de her türlü sporun gelişmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla 2018 Temmuz ayında dönemin Valisi Zülkif Dağlı ile Belediye Başkanı Dursun Ay’ın öncülüğünde kurulan ‘Düzce İli Sporu Geliştirme Vakfı’ nın akıbeti bilinmiyor.

 Whatss App ihbar hattına gelen görüşlerde söz konusu vakfın 2 yıl içinde yaptığı faaliyetler ile vakfın spor gelişimi için topladığı bağışların nerelerde kullanıldığı soruldu. Vatandaşlar, Vakfın üyelerinin iş adamlarından oluştuğunu hatırlatarak ‘ Vakıf kurulması ile bağışlar, yardımlar toplandı. Ama bu paraların nerelerde kullanıldığı, hangi spor kuruluşlarına verildiğine ilişkin hiçbir açıklama yapılmadı. Dahası vakfın faaliyetleri hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Vakfın kuruluşuna öncülük eden Valilik ile Belediye Başkanlık makamının bu konuda açıklama yapması gerekiyor’ denildi.

NASIL KURULMUŞTU

Düzce İli Sporu Geliştirme Vakfı'nın ilk toplantısı Erguvan Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı oldu. Yönetim kurulu üyeleri ise Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzcespor Kulüp Başkanı ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Vakıf kurucu üyesi Önder Tonyalı, Avukat Ali Dilber ve İşadamı Erdal Şahin oldu. Genel Kurula hitaben konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Vakfın Düzce’deki tüm spor dallarını temsil edeceğini belirtti ve “ İyi bir Yönetim Kurulu oluştuğuna inanıyorum. Düzce’de spor çok yaygın, ilgi de büyük. Bu nedenle herkesi sporu desteklemeye davet ediyorum’ dedi. Vakıf yönetiminin oluşturulmasının ardından, başta TSO olmak üzere çeşitli kuruluşlardan maddi yardım yapıldı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive