Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…


24.08.2012 - Bu Yazı 2821 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 

Komşu ilimiz Bolu 2.komondo Tugayında görev yapan bir astsubayımızda  Şemdinli’de terör saldırına şehit düştü. Daha dün Gaziantep’de bombalı saldırı sonucu ölen minicik bedenleri  toprağa verdik.

Terör saldırılarının kahpe bir şekilde sivilleri hedef alması ile birlikte hedefini büyüten bu sürecin çok iyi analiz edilmesi artık kaçınılmaz bir gerçek…

Yazın bu sıcak günlerinin son deminde ülke olarak zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Gaziantep’teki hain saldırının sonrasında Şırnak Uludere’de askeri aracı taşıyan minübüsün devrilmesi sonucu 9 asker ile 1 korucunun şehit olması, yüreğimizi yakan acı olaylara bir yenisinin eklenmesi demektir. Her gün bir şehit haberi bir çatışma haberi alıyoruz.

Millet olarak geride bıraktığımız bayramda tarifsiz acılar yaşadık… Ülke olarak derinden yaralandık. Terör; tüm acımasızlığını ve çirkinliğini gözler önüne serdi. Gaziantep’teki hain saldırıda yüreğimiz yandı. Gözyaşları öfke ve nefrete dönüşürken, ardından Şırnak Uludere’de askeri aracı taşıyan minübüsün devrilmesi sonucu 9 askerimizin şehit olması, acımızı dayanılmaz boyuta taşıdı. Ardı ardına şoklar gelmeye devam etti. En son bu yazıyı yazarken Şemdinli’de 5 askerimiz şehit olduğu 7 askerimizin de yaralandığı haberi geldi. Ülkemiz bir yandan terör ile boğuşurken diğer yandan durağan dönem geçiren ekonomide işsizlik de artma eğiliminde…

Terör ve işsizlik; ülkemizin şu an en önemli sorunları… Terör ve işsizlik; acilen ve mutlak surette çözümlenmesi gereken iki ayrı, ancak birbirine bağlı olgular.       

Bugüne kadar terör konusunda yapılan çalışmaların ve son yıllarda demokratik açılım söylemlerinin işe yaramadığı artık bilinen bir gerçek. Terör konusunun ülkemizin en önemli sorunu olduğu gerçeğinden hareketle, toplumsal dayanışmamızı zedeleyen, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik eylemlerin artık bir son bulması artık temenniden öteye geçmeli…       

 Bölücü terör örgütünün asker ve polisin yanı sıra eğitimcilere ve okullara yönelik saldırıları; gerçekten düşündürücü…

Askerlerimiz şehit olurken, eğitimcilerimiz kaçırılırken, şantiyeler basılırken, iş makineleri yakılırken , yurdun değişik noktalarında bombalı eylemler artarken, toplum üzerindeki gerginlik ve öfke sürekli artarken, terör konusundaki politikaların artık bir kez daha gözden geçirilmesi gerçeğini görmek gerekiyor.

 Terör saldırılarının artık sivilleri hedef alması ile birlikte hedefini büyüten bu sürecin çok iyi analiz edilmesi gerekiyor.

Şehit ailelerinin içi yanarken, masum sivillere yönelik eylemler artarken, eğitimcilerimizin can güvenliği artık tartışılır hale gelirken, terör örgütünün haince tuzakları ve eylemleri artarken, sadece Ortadoğu üzerine siyaset yapmanın bir anlamı yok.

Terörü önleme noktasında uygulanan politikaların artık işe yaramadığı, etkisiz kaldığı son saldırılarla bir kez daha kanıtlandı. Sürekli bıçak kemiğe dayandı türü beylik laflarına karnımız tok.

Bu süreci herkes çok iyi etüd etmeli. Siyasiler; terör konusunda uzlaşmalı ve ortak bir eylem planı üzerinde yoğunlaşmalı.

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive