Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir


13.09.2012 - Bu Yazı 3035 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 

Dün gazetemiz aracılığı ile ‘ Ah şu akıllı kavşaklar ‘  adı altında bir haber hazırlamış ve riskli olabilecek 7 kavşağı derleyerek sizlere bildirmiştim. Şimdi o kavşakları daha da ayrıntıya inerek neler yapılabileceğini sizler için hazırladım.

Kaynaşlı- Akabe Kavşağı

Daha önce bu bölgede bir çok kazanın meydana gelmesi nedeniyle kavşak akıllı kavşağa göre düzenlendi. Fakat daraltılmasından dolayı sıkıntı giderilemedi ve genişletilmesi gereken kavşaklardan biri.

Kaynaşlı – Çele Kavşağı

Geçtiğimiz günlerde 2 gencin ölümü ile sonuçlanan trafik kazasının meydana geldiği bölge Kaynaşlı Çele Kavşağı. Burası daha önce döner kavşaktı. Fakat tepkiler sonrasında kavşak değiştirilerek dönüşler 50 metrelik aralıklara alındı. Fakat kavşak deprem öncesinde yapıldığı için genişletme de yapılmadı. Bölgede bulunan dinlenme tesislerine genellikle doğu illerine giden otobüsler dönüş yapıyor. Geniş araçlar dönebilmek için açıyı geniş alınca büyük sıkıntı oluyor. Bölgede kavşağın genişletme çalışması yapılması gerekiyor.

Kaynaşlı – Üçköprü Kavşağı

Burası Otoban alt geçidine yakın olan bir kavşak. Yağışlı havalarda tünelden çıkan araçlar önlerinde bir anda daracık kavşağı görünce ani fren yapıyor ve kazalar meydana geliyor. Bölgede bir çok araç yolun bir anda daralmasından hem yaralamalı hem de ölümlü kazalar yaşadı. Fakat herhangi bir önlem alınmayan kavşağın yola göre düzenlenmesi acilen şart.

 

Düzce – Doğanlı Kavşağı

Alt geçidin pisliği, merdivenlerinde ki kırık dökükler nedeniyle vatandaşları alt geçidi kullanmıyor. Bu nedenler bu bölgede yaşayan vatandaşlarda Işıklı Doğanlı kavşağından karşıdan karşıya rahat geçebilecekleri düşüncesi ile geçiyor. Bunun bir örneğini daha geçtiğimiz gün yaşadım. Alt geçitin iç düzeylerinde ışıklandırma olmazken, vatandaşlar kendilerini tehlikeye atarak yoldan karşıya geçiyor. Burası için acilen alt geçit bakımı yapılması gerekiyor.

 

 

Düzce – Gümüşpınar Kavşağı

Kavşak çok sıkıntılı olmasından dolayı karayolları ekipleri levhalar ile kavşak olduğunu belirtmek istemiş. Bu bölgede de  dinlenme tesisleri ve fabrikalar olması nedeniyle sıkıntı bir anda hat safhaya ulaşıyor. Aniden yola çıkan araçlar kavşağı fark etmeyince kazaların önüne geçilemiyor. Tesis ve fabrikalar için gerekli yolun bir kademe ilerden verilmesi, kavşağın var olduğunu gösteren levhaların arttırılması ve kavşak içinde bulunan ve karşı şeridi görülmesi engellenen ot ve kum tümseklerinin kaldırılması gerekiyor.

 

Düzce – Taşköprü Kavşağı

Akıllı kavşaklardan bir tanesi de trafik kazalarının en önemli adresi olan Taşköprü Kavşağı. Bölgede bir çok trafik kazası meydana geliyor. Buradaki akıllı kavşak sistemi diğerlerine nazaran biraz daha ayrıntılı olmasına rağmen kazaların ardı arkası kesilmiyor. Bölgeye acilen gerekli incelemelerin yapılıp çalışmaların başlatılması gerekiyor.

Gölyaka – İhsaniye Kavşağı

İhsaniye kavşağında bir çok kez düzenleme yapılmasına rağmen hala kazaların meydana geldiği en ilginç kavşaklardan bir tanesi. Kavşakta ışıklı düzenleme yapılmasına rağmen, İstanbul’dan Ankara istikametine giden yolda kavşaktan dönen araç beklemeden geçiş yapıyor. Bu da kavşağın ne kadar küçük olduğunu gözler önüne seriyor. Kavşakta ayrıca yaya geçidinin bulunmaması vatandaşların düşündürüyor. Acilen yaya geçitlerinin oluşturulması gerekiyor.

İşte bunları tasarlamak ve hayata geçirmek çok cüzi miktarlara dayanıyor. Fakat yapmak istemeyen Karayolları olunca sıkıntı hat safhada oluyor. Bu kavşakların Deli Kavşak olduğunu düşünsenize o zaman nasıl kazalar meydana geliyor Allah bilir… 

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive