Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!


21.09.2012 - Bu Yazı 2528 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 

 

Dün İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ilimize geldi. İlimizde belli programlara katılan Şahin, Kalıcı Konutlar Bölgesinde bulunan Yenikent polis merkezinin de açılışını gerçekleştirdi. Benim dikkatimi çeken tek konu ise İçişleri Bakanının Düzce’ye ayrı bir bakışı oldu.

Düzce’de yaklaşık 4 buçuk yıldır basın mensubu olarak görev yapıyorum. Cumhurbaşkanından Başbakanı’na kadar bir çok devlet büyüğünü görmek nasip oldu. Onları takip etmek, o heyecan o stres anlatılamayacak kadar güzel oluyor. Düzce’de bir çok bakan gördüm. Gelip çeşitli ziyaretler edip basıp giden.

Bir çok bakan yardımcısı ve müsteşar gördüm etrafına bakmayan gidip gelişlerinde sıkıntılı olanlar. Bir çok genel müdür veya bölge müdürü gördüm. Bu kişilerde genellikle basından ya kaçarak adımlarla uzaklaştılar ya da sessiz sedasız gelip gittiler.

İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin gelince bir anda duraksadım işte benim adamım geliyor dedim. Neden mi? İşte bu adam gittiği her noktada vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanıyor ve mutlaka güzel bir haber ortaya çıkıyor. Bu da dikkatleri üzerine çekiyor.

Burası Düzce olur mu? Olur takip etmek için Valilikten verilen basın kartını kabul ettim. Gün boyu kendisini takip ettim. Valilikte DHA muhabirlerine basın akreditasyonu yapmadı! Basın mensuplarına ise korumalar tarafından pür dikkat vardı. İçişleri bakanının her alana öncelikli girdiği görülürken, daha sonra bizleri iç bölümlere aldılar.

Valilikte basına karşı herhangi bir açıklama vermeyen Bakan Şahin, daha sonra Belediye’ye yürüyerek geçmeyi tecih etti. Bu yol üzerinde İstanbul Caddesi tek şeritten yol akışına devam ederken, Bakan Şahin esnafı ziyaret etmesi ve onlarla görüşmesi vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Ayakkabıcılar Çarşısı ziyareti esnasında bir esnaf “ Buyrun bakanım bizden bir ayakkabı giyin” diyerek bakanı davet etti. Fakat daha sonra diyerek ayakkabıcılar çarşısı ziyaretini sonlandırdı.

Bakan Şahin daha sonra bir manavın önünden geçerken bir anda duraksadı ve “ Düzce’de yetişen mahsulleriniz var mı?” diyerek esnafa soru sordu. İncir ve kara üzümlerin Düzce’de yetiştiğini öğrenen Bakan bir paket hazırlamasını istediğini ve korumalarına “meyveleri almayı unutmayın” diyerek çağrıda bulunduğu görüldü.

Şahin daha sonra bir kafeye girerek burada incelemelerde bulundu. İçişleri bakanını karşısında gören garsonlar hayretler içinde kaldı. Cafe’nin bahçesine de giden İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, daha sonra hayırlı kazançlar dileyerek belediyeyi  ziyaret etti.

HEDİYE GİZLİ SAKLI ARAÇLARA SAKLANDI!

Belediye ziyareti sonrasında bakan yukarıda başkan Bayram’dan Düzce hakkında bilgiler alırken, gözüme çok dikkat çekici bir konu takıldı. O konu geçtiğimiz günlerde Bakanlara veya devlet büyüklerine hediye verilmesinin yasak olmasına rağmen gizli saklı araçlara hediyelerin verilmesi oldu.

Aynı konu Valilikte de gözüme çarptı. 06 Plakalı bir sivil aracın bagajı hediyeler doluydu. Bu kural bu yasak Düzce’de çiğnendi. Tablolar, çantalar çeşitli işler… Oh maşallah basının 1-2 dakika görüntü alıp dışarı çıkartmasının ardından el altından hediyeler veriliyor. Yasak bu şekilde deliniyor. Hediyeler basın mensuplarından gizli araçlara saklanıyor. Çekim yapmaya çalışanların üzerlerine yürünüyor ve sil o fotoğrafı der gibi bakış atılıyor! Yazık! Yazık! Bu olay belediyede başıma geldi. Koruma bana aynen şunu söyledi: “ Ne çekiyorsun! Kimden izin aldın. Bu hediye bizim şahsımıza verilen bir hediyedir. Bakanın hediyesi değil. Bakanın hediyesi olsa onun arabasına koyarız. Bu bizim kendi arabamız” diyerek bana laf çemkirdi. Ben ise: “ Çekmedim. İstediğini yap. Gel fotoğraf makinelerimi incele. Ama şunu bil gözlerim onu gördüyse hiçbir makine çekmese de önemli değil” diyerek yanımdan uzaklaştırdım.

Ya efendim Düzce’de bu yasak işlenmedi. Herkes bakanın korumasının arabasına gizli saklı bir şeyler sakladı. El altından bagajlar hediyelerle doldu. Sorsanız onlara bakanın korumalarına verilen hediyeler! Sen kimsin bre koruma! Başkan veya Vali sana mı verecek hediye! Güldürme beni! O hediyeler bir yerde değişir ve bir anda verilir bakanın arabasına!

Neyse efendim, haddimiz dışına çıkmayalım. Bakanımız daha sonra Yenikent Polis merkezinin açılışını gerçekleştirdi ve ziyaretlerde bulundu. Bodrum katta gözlem odalarında basın mensupları olarak içeri girdik ve çekim almaya başladık. Bu sırada bakan İdris Naim Şahin incelemeler esnasında espirili bir şekilde: “ Basın mensuplarını içerimi aldınız. Neyse ki kapı kilitli değilmiş. Bizde içeri girelim de yanlış anlaşılma olmasın” diyerek ortamda bulunanların gülüşmesine neden oldu.

Gün boyu bakan Şahin’in peşinde bir oraya bir buraya gittim. Yoruldum ama güzel bir gün geçirdim. İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin’e Düzce’mize gelmesinden dolayı, Düzceliler ile iç içe görüntü vermesinden dolayı, basın mensuplarına ilgisinden dolayı, kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İyi hafta sonları dilerim efendim… 

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive