Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar


27.09.2012 - Bu Yazı 8078 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 

Kalıcı Konutlar Deprem sonrasında evi yıkılan depremzedelere verildi. Fakat orada sorunlar bir türlü bitirilemedi. 2002 yılında teslim edilen evlerde halen daha bazı sıkıntılar var. Bir çok bölgede ulaşım sorunu had safhada… Kalıcı Sorunlar diye tabir ediyorum çünkü kimse sorunları çözmek için ilgilenmiyor. Kalıcı Konutlar’da piknik alanları ve aile için güzel mekanlar bulunsa da bu noktalarda ki bakımsızlık sorunların ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu gösteriyor.

KENT ORMANI

Kalıcı Konutların en gözde noktası olan Kent Ormanında sorun içler acısı. Tuvaleti pislik içinde, otlar büyümekte ve kesilmemekle beraber yolu ise toz duman içinde. Burada hafta sonu piknik yapmak isteyen aileler bölgede zor bela bulunuyor ve Bu güzelliğin bir an önce düzeltilmesini talep ediyor.

12. BÖLGE TEPESİ

12. Bölge’de bulunan Esentepe olarak bilinen noktada yerler çekirdek kabuğu, çöp kovaları kırık, ağaçlar budanmamış, oturaklar parçalanmış, otlar uzamış görüntüsü ile kalıcı konutların en sorunlu bölgelerinden biri. Burada herhangi bir çalışma yapılmaması ise vatandaşları düşündürüyor.

KALICI KONUTLAR KALE

Bu bölgede de durum aynen esentepe gibi. Burada bir dönem yapılan kale ise tamamen esrar keş ve alkoliklerin meskeni haline gelmiş. Bölgede Herhangi bir çalışma yapılmaması ise durumun ne kadar vahim bir noktada olduğunu gösteriyor. Çocuk parkından, dikenli otlara kadar bir çok sorunu olan bölgede kale ise kullanılmayacak durumda.

14. BÖLGE HALI SAHASI

Kalıcı Konutlarda bir çok halı saha bulunmasına rağmen en sorunlusu Kalıcı Konutlar 14. Bölgede bulunan Halı Saha olarak gözler önüne geliyor. Burada halı sahanın halılarından kale direklerine kadar bir çok sorun bulunuyor. Çevresi otlarla çevrili olan bu halı sahanın telleri de alınmış. Köpeklerin yuva yaptığı halı sahada çocuklar top oynamak istesede sakatlık yaşıyor. Buranın da acilen bakıma alınması gerekiyor.

13. BÖLGE YOLU

Bu bölgede ise çukurdan geçilmiyor. Kalıcı Konutların en sorunlu bölgesi olarak görülen 13. Bölge de sıkıntı hat safhada. Bölgenin neredeyse tüm yolları çukurdan oluşuyor. Araçlarını bu bölgede kullanan vatandaşlar her hafta sanayiye giderek araç bakımı yaptırmak zorunda kalıyor.

ULAŞIM 40 DAKİKADA BİR

Kalıcı Konutların en büyük sorunlarından bir tanesi de ulaşım. Bölgeye Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsleri çalışıyor. Fakat otobüsler 40 dakikada bir duraklardan geçtiği için vatandaşlar otobüsü kullanmak istemiyor. Merkez’de okula gitmek isteyen bir öğrenci otobüs ile merkeze inmek istiyorsa sabah saatlerinde erkenden kalkması gerekiyor ve otobüsü beklemesi gerekiyor. 40 dakikada gelen otobüslerin bir çoğu ise gereğinden fazla yolcu alınca duraklarda da durmayarak yoluna devam ediyor. Öğrencilerde bu şekilde dersine geç kalıyor. Bu sıkıntının ise çözülmesi gereken olaylardan biri olarak gözler önüne seriliyor.

ATATÜRK HEYKELİ

Atatürk Heykelinin bulunduğu 7. Bölge de ise durum diğer bölgeler gibi aynı. Bölgede Atatürk Heykeli görünen kısımda olmasına rağmen sıkıntı burada da baş gösteriyor. Bölgenin otları sararma noktasına gelirken, fitness aletleri de çürümeye yüz tutmuş durumda.

ÇÖP SORUNU

Neredeyse her bölgede bulunan çöp sorunu nedeni ile bölgeler adeta pislikten geçilmiyor. Her bölgede bulunan bu sıkıntı çöp kovalarının yetersizliği ve ekiplerin çöpleri zamanında almaması ile had safhaya ulaşıyor. Bölgelerde pis kokunun öne geçilmek için gerekli çalışmaların acilen başlatılması gerekiyor. 

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive