Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

AK Parti ve Erbakan


09.10.2012 - Bu Yazı 2690 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Geçtiğimiz Pazar günü Düzce’de siyaset çok hareketli geçti.  Bir yanda AK Parti’de rozet töreni yapılırken bir yanda Fatih Erbakan müftülük salonunda hükümete yüklendi. CHPliler kendi arasında bir araya gelirken, MHP’liler ise muhalefet yapmak için gündemi kokluyordu.

AK Parti Düzce’de 2009 yerel seçimlerinde Düzce, Konuralp, Çilimli, Gölyaka ve Kaynaşlı belediyelerini almış diğer belediyeleri ise kaptırmıştı. Yıl 2012 oldu ve yerel seçimlere 1 yıldan kısa bir süre kalınca siyaset kulislerinde hareketlilik başladı. İktidar partisi kendisini geliştirince diğer partilerin belediye başkanları da iktidar yolunu tuttu.

İlk olarak MHP’den istifa eden Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç geçti AK parti’ye. Ardından HAS Parti kendini kapatarak AK Partiye geçince, Düzce’de de HAS’lılar Ak parti yolunu tuttu. Selahattin Aydın, Yakup Keleş ve Halil Aydın geçtiğimiz Pazar günü Ak Parti’ye geçti.

AK Parti ise bu durumu gövde gösterisine dönüştürdü.  Daha önce danışma kurul toplantısı parti binasında yapılırken, toplantı geçtiğimiz Pazar günü Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı ve salon hınca hınç doldu. Böylede 2009 yerel seçimlerinde 5 belediyesi olan AK Parti 7 Belediyeye ulaştı. Ayrıca 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisinden Belediye Başkan Adayı olan ve HAS Partiden milletvekili Adayı olan Selahattin Aydın’ın AK Parti’ye geçmesi partililer tarafından Oy oranının arttığı düşünüldü.

7 Belediyeyi de ele geçiren Ak parti Düzce Teşkilatı ilerleyen dönemlerde kim ya da kimleri partiye dâhil edecek ilerleyen günlerde bu daha belirgin bir şekil alacak.

Erbakan’ın Konferansından

Pazar günü yapılması planlanan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığının kongresi genel merkezden veto yedi ve kongre konferansa dönüştürüldü. Erbakan salona gelmeden önce Büyük Cami’de öğlen namazı kıldı. Ardından esnafı selamlayarak Cedidiye cami bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Konferansın yapıldığı Diyanet Salonuna gidildi.

Burada yüzlerce partili tarafından “Mücahit Erbakan” ve “İşte Ordu, İşte Komutan” sloganları ile karşılanan 54. Hükümet Başbakanı Merhum  Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan duygulu anlar yaşadı. İlk önce İlhan Alemdar, daha sonra İl başkanı Selim Gökdemir bombaladı hükümeti. Ardından sloganlar altında çıktı kürsüye Fatih Erbakan.

Önce ı konferansa katılanları selamladı, aynı geçtiğimiz hafta yapılan AK parti Kongresinde Başbakan Erdoğan gibi uzun uzun teşekkür etti konferansı tertipliyenlere. Daha sonra hükümeti önce övdü sonra bombaladı. Sert sözler söyledi. Direksiyon başından inin dedi. Kendisi hakkında söylenen AK Parti’ye geçiyor söylentilerine sert bir dille karşılık verdi.

Konferansta fotoğraflara bir kare yansıdı. O da Ak Parti’nin Konferansa göndermiş olduğu çelenk oldu. Çelenkin üzerinde AK Parti Düzce İl Başkanlığı yazıyor. Fakat o çelenk öyle bir yere koyulmuş ki, kürsüye çıkan her konuşmacının yakasında rozeti olmasa konferansın Ak Parti kulvarında yapıldığı düşünülecek.

Erbakan’ın o fotoğrafında söylenen sözler kendisine yapılan iftiralara açık bir dille görüş beyan etmese de kapalı dille görüşlerini belirtti. Bazı kesim tarafından ise Ak Parti’nin Saadet Partisine geçeceği düşünülürken, Fatih Erbakan sözlerini babasının söylediği bir sözcük ile tamamladı.

“Sizi Gidiler sizi. Ben Ders verirken, arka kapıdan kaçıp bahçede top oynuyordunuz. Beni günahlarınıza alet etmeyin derdi. Benim yolumdan gidemezsiniz” 

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive