Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Enes BEKTAŞ

[email protected]Bookmark and Share

Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)


20.12.2012 - Bu Yazı 3028 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Geçtiğimiz akşam,  sürpriz bir ziyaretle Düzce’ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı bugün kalem almak istedim. Kendisinin bu kadar temiz bu kadar sevecen bu kadar şevkatli olduğunu bilmezdim. Hz. Mevlana’nın bir sözü var “  Ne olursan ol yine gel “ . İşte bu söz Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya cuk diye oturuyor.

Bu zamana kadar,  1 Cumhurbaşkanı , 1 Başbakan,  2 Eski Başbakan,  6 Genel Başkan,  yaklaşık 15 Bakan, onlarca eski bakan, yüzlerce yeni eski milletvekilini takip ettim yada birebir muhabir olarak haber yapma fırsatı yakaladım. Ama en eğlencelisi en güzeli Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı takip ederken oldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü resmi programında yer almamasına rağmen Düzce’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Case Cake’ye gitti. Burada eski dostları Sibel-Cengiz Tuncer ile yaklaşık bir buçuk saat sohbet etti.

Bu sırada dışarıda bakanın koruma müdüründen tutun, 112 ekiplerine kadar bir çok kişi Düzce’nin o soğuk havasında beklemeye koyuldu. Ziyareti  haber alan fedakar basın mensupları da bölgeye çoktan gelmişti bile. Yaklaşık -2 derecelik o soğuk havada tek tek saydım 3 basın elemanı, koruma ekibi ile 20 Polis, 3 Ambulans ekibi olmak üzere toplam 26 kişi bekliyordu.

Ama bakan hemen koruma müdürünü yanına çağırdı ve dışarıda bekleyenler için bir takım çalışma yapılmasını istedi. Bu çalışma dışarıya ısıtıcı, 10 dakika da bir çay, Poğaça pasta gibi bir çok servis yapılmaya başlandı.

Bu hareket ilk defa bir bakan tarafından yapılması ve hem biz basın mensuplarını hem de dışarıda bekleyen bir çok koruma ekibi ile birlikte ambulans görevlisine bir nevi ağabeylik yapmış oldu. Bu tavır ve harekete gerçekten orada bekleyen onlarca kişi tarafından olumlu bir şekilde karşılandı.

Daha sonra bakan Yazıcı dışarı çıkarken basın mensuplarının “Hoş geldiniz” yorumuna karşılık “istediğinizi sorabilirsiniz” demesi biz basın mensuplarını gerçekten şaşırttı. İlk kez böyle bir şeyle karşı karşıya kalmıştık. Bir anda şaşırmıştık. Ne soracağımızı bile unuttuk. Röpörtaj sonrasında gülerek teşekkür etti bizlere. Bizde kendisine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Bunları neden anlatıyorum. Bugüne kadar üst düzey yüzlerce kişi ile karşılaştım. Yüzlerce kişinin haberini yapma fırsatı buldum. Ama bu kadar yakın bu kadar içten bir bakan ile ilk kez karşı karşıya geldim. İçişleri Bakanı Düzce’ye geldiğinde basına resmen ambargo koyuldu. Daha geriye dönelim başbakan geldiğinde akredite kartı olmayan başbakanı takip edemedi. Cumhurbaşkanı geldiğinde yanına yaklaşmak röportaj yapmak bile neredeyse imkânsızdı. Düzce Lisesi’nin açılışında Sağlık Bakanı ile Milli Eğitim Bakanı hep ulusal basın ile ilgilendi. Yerele dönüp bakan kimse olmadı bile…

Aile ve sosyal Politikalar bakanı geldiğinde basın yine ayrı dünyanın insanlarıymış gibi hep iteklendi. Veysel Eroğlu geldiğinde yine aynı terane, Faruk Çelik geldi yine aynı olaylar, Binali Yıldırım geldi yine aynısı, Taner Yıldız geldi yine aynı kimi gördüysek hep olaylar olaylar.

Efendim Yazımın başında da söylediğim gibi sayında Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı Hz. Mevlana’nın da dediği gibi “Ne Olursan Ol Yine Gel!” Düzce size kapılarını sonuna kadar açacaktır. Sizin bu şevkatli elleriniz oldukça Düzce sizi en iyi şekilde ağırlayacaktır. İster bakan olun, ister milletvekili ister sivil bir vatandaş. Bir ağabey olun isterse, ama ne olursanız olun Düzce’ye tekrar gelin! 

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.4.2016
Başbakanımız hoş gelmiş
13.4.2016
Gözünü seveyim Düzce…
07.03.2013
Yerel Gazeteci...
31.01.2013
Diskoya mı? Eve mi?
20.12.2012
Ne Olursan Ol Yine Gel! (Hz. Mevlana)
28.11.2012
Yapılan İhbarlara Sahip Çıkılmalı
10.10.2012
Basına ambargomu koyuluyor?
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
09.10.2012
AK Parti ve Erbakan
27.09.2012
Kalıcı’da Kalıcı Sorunlar
21.09.2012
Hediye yasağına uyulmadı! İçişleri Düzce’ye başka BAKTI!
13.09.2012
Deli kavşak olsa ne olurdu Allah bilir
30.08.2012
Sorunlar yağmurla Gün yüzüne çıktı
24.08.2012
Bıçak kemiğe dayanmış, bizim yüreğimiz yanıyor…
17.08.2012
Seçilmişler ve Atanmışlar Nerede?
09.08.2012
Ramazan ve Başkan Bayram
03.08.2012
GAZETECİLİK BU MUDUR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive