Asılın küreklere.


18.4.2017 - Bu Yazı 1084 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Referanduma gidildi ve millet kararını verdi. Etrafıma bakıyorum; kimi kaybetmenin hüznünü kimi de kazanmanın keyfini çıkarıyor! En önemli tercihlerimizde bile DUYGUSAL barometre ağır basıyor! Anlamadığım bu!

Katılmadığım bu! "EVET" ya da "HAYIR" diyenlerden kaçı ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ enine boyuna okudu, inceledi.

İnanın çok az! Kimse söylemez ama bilirim. Çok az... Biz böyleyiz...

Biraz net olmakta fayda var.

Durum duygularla anlatılacak ya da açıklanacak bir noktada değil. Anlarsak üzülmek için bir neden olmadığını kavrarız.

Sevinmek için de erken olduğu fikrine ulaşırız. Elbette Türkiye büyük bir adım atmış ve yoluna devam edeceğini ortaya koymuştur. Ama yolun daha başıdır ve gidilecek çok mesafe vardır.

KİŞİLERDEN koparak bakmak ve durumları anlamak zorundayız... Ve bu yolda hep birlikte el ele yürümeliyiz... Çünkü yaşadığımız dönemin mimarı TÜRK DEVLETİ...

Açalım biraz...

Osmanlı en parlak zamanında coğrafi keşifleri ve açık denizleri ihmal etti. Gemilerin yapısı açık denizler için çok yeterli değildi.

Ama YENİ DÜNYAYI keşfe hazırlanan çok gemici sırada bekliyordu. AKDENİZ TÜRK GÖLÜ idi. Gidilecek olan yere gidilmiş, alınacak yerler de alınmıştı. DEVLET bunu yeterli gördü. UFKU çözemeyen bir bakış ağır bastı. Ve OSMANLI'nın parasına hızla değer kaybettiren ALTIN AMERİKA'dan geldi. Gemiler dolusu hem de. İspanyol-Fransız- Portekiz-İngiliz ve Hollandalılar buraları mesken tuttu. MODELE dönüştüren ise İngilizler oldu.

Biz Zeyla Limanı'ndan öteye gidemezken onlar GÜNEŞ BATMAYAN İMPARATORLUK kurdular... En güçlü zamanımızda eksilmeye başlamıştık... Gelen servet AVRUPA'da FİNANS KESİMİNİ DOĞURDU. Bu bayrağı ROTHSCHILDLER aldı. Aldı ve kimsenin tahmin etmediği yükseğe çekti.

Artık savaşlar KRALLARIN, KRALİÇELERİN, PRENSLERİN, PRENSESLERİN PARASINI KORUMAK için yapılıyordu. Zaten şirketler de bu birikimler sonucu doğacaktı. PARA için, para veren için savaşlar yaşanıyordu. Çok örneği var... OSMAN LI bu modeli ıskaladı ve dağıldı. Avrupa zenginleşerek geldi.

Ancak paylaşım kavgası içlerinde iki büyük DÜNYA SAVAŞI çıkmasına neden oldu.

Milyonlarca insan öldü. Derken yeni güç AMERİKA gelip NORMANDİYA'dan AVRUPA'ya çöktü. Askeriyle, mali sistemiyle, istihbaratıyla... Avrupa nefes alamadı. ASKER KONUŞUYOR ve onun dediği oluyordu.

AMERİKA her yere DONANMA ile gidiyordu. DENİZLERE HAKİM olan ticarete de hakim olur. Hatırlayın ÇİN büyük rakipti, SOMALİ'de KORSANLAR baş gösterdi.

Çin ne yapacağını bilemedi. Kaçacak yer aradı, olayları tırmandırmadı ama geldiği yer bambaşka bir noktaydı. PEKİN'i LONDRA'ya bağlamışlardı... Artık mal ve hizmetler çok hızlı hareket ediyordu. Mesela Türkiye KOLOMBİYA'dan kömür ithal ediyordu.

Parasını hemen bankaya yatırdığın mal sana 45 günde geliyordu. Mal denize açıldığı vakit de komuta AMERİKAN DONANMASI'NDAYDI. Çin'e yaptığı gibi yapar, senin ticaretini engellerdi. İsterse tabii...

Bu, dünya için tehditti... Çin buna karşı İPEK YOLU'nu uyandırdı. İsteseler de istemeseler de İPEK YOLU konu olunca TÜRKLÜK çok önem kazanacaktı. FETÖ neden ORTA ASYA'dan çıkmıyordu sanıyorsunuz!

Devam...

Çin üretecek, üretilen hızla dağıtılacak, para da ilgili merkezlere anında inecekti.

İstanbul bunlardan birisi olacaktı... Denizlerde ABD'ye yakalanmamak gerekiyordu. Şu an için ONLARIN ASKERLERİYLE kimse savaşamazdı. Henüz erkendi. Bu nedenle TRUMP gibi birinin gelmesi, içeride birliği bozması gerekiyordu. Geldiği günden beri de YABANCILAR Trump'ın hedefindeydi.

Coğrafi keşiflerin başlamasıyla birlikte SOYLULARIN elindeki parayı yöneten bankerler KÜRESEL FİNANS SİSTEMİNİ KURDU. Rothschildler yani. Bunların karşısında bir güç vardı! ABD! Ama hangi ABD? Amerika'nın askeri kolu! Yani PENTAGON... ABD ORDUSU IRAK'a iki kez girdi. Cheney pastayı bölüştürdü.

Rothschildler'e az pay verdi. Bazen de silah gücüyle gönderdi... Ama PARAYI yöneten güçler hiç yenilmedi. Şimdiye kadar! Kavga ABD'nin içindeydi! Silah yani ÇELİK sanayii ile petrolcüler FİNANSÇILARA karşıydı. Finansı yönetenler "Ya yeni bir yol buluruz ya da yeni bir yol yaparız" ilkesiyle hareket edip yeni YOL yaptılar... Çin'i İngiltere'ye bağladılar... İngiltere denilince Rothschildler'i düşünün!

Aslında kavga asker ile para arasındaydı!

Para kazanacaktı ama ASKERİN GÜÇLÜ olduğu ülkelerde rollerin yeniden dağıtılması gerekiyordu... FETÖ bu nedenle vardı! Bakın son 10 yıla... Devamlı ASKER kaybediyor ve siyasetin içindeki gücü eriyor. Önceden ismi gizlenen bir PAŞANIN ağzından çıkanlar günlerce konuşulurken şimdi en etkili ismi dinleyen yok. Ya da konuşsa da sözlerinin arkasında duracak PAŞA yok! Olamaz da zaten! Yeni denge buna izin vermiyor çünkü!

DARBELER ve CUNTALAR askerin itibarını zedelemekten çok siyasetin üzerindeki gölgesini kaldırdı. Askerin de yapacak bir şeyi yoktu artık!

Bizdeki sorunun aynısı ABD'de de vardı! Şu an süren kavga bu! Parayı yönetenlerin askerleriyle devleti temsil edenlerin kavgası var... Bakın, TRUMP'ın ne kadar RUS YANLISI adamı varsa gidiyordu! Ruslar neden manşetti? Çünkü ÇİN'in önünde ULUS DEVLET istenmiyordu.

Yeni dönemde RUSLAR saldırı altında olacaktı. Hem de güçlü bir saldırının esiri olacaklardı. Bizim de Moskova ile yakınlaşmamız fazla istenmeyecekti. Rus uçağı krizi buydu! Yakınlaşmaya itirazı olanların oyunu! 24 Kasım'da Türk pilotlarına 'Rus uçağını düşür' emrini verenle 9 Şubat'ta "Türk askerlerinin bulunduğu binayı vur" emrini veren aynı merkezdi. Hatta "Rus Büyükelçi KARLOV'u ortadan kaldırın" emrini veren de aynı güçtü!

Rus uçağı düşürüldükten sonra iki ülke arasındaki gerilim tavan yaptı. Ancak Putin o günlerde dahi tek bir konuda TANSİYONU YÜKSELTMEDİ! Avrupa Birliği'ni İngiltere ve ABD'ye karşı kullanmak için elindeki tek seçeneğin Türk Akımı olduğunu biliyordu. 24 Kasım'dan sonra en alevli söz düellolarında bile Putin, Türk Akımı'nın asla rafa kaldırılmayacağı açıkladı. Bu Türk Akımı'nın önemini ortaya koyuyordu.

Peki TÜRK AKIMI için bizden sonraki en önemli ülke neresiydi?

EVET! YUNANİSTAN! Bu nedenle de ROTHSCHILDLER gelip oraya çöktü.

Ülkeyi teslim aldı. Atina artık ailenin emrinde!

Sırada KIBRIS vardı! Çünkü RUSLAR'ın oyuncu olması istenmiyordu... Bir yanda ABD-İNGİLTERE, diğer yanda ise ÇİN olacaktı... Anlaşmalar bunu gösteriyordu. Para NE VADA 'ya gidiyor, karşılığında muazzam bir oyun kuruluyordu... Türkiye'nin bulunduğu yer dün dezavantaj olup OSMAN LI'yı yıkıma kadar götürürken şimdi ise YENİ YOLLARIN TAM ORTASINDA KALIYORDU. Ve Türkiye bu nedenle BÜYÜMEK, GÜÇLÜ OLMAK zorundaydı. Bize bu gücü vereceklerdi. Mecburdular...

Erdoğan dün yeni sistemin ilk gününde bu nedenle FATİH SULTAN MEHMET ile YAVUZ SULTAN SELİM'in türbelerini ziyaret ediyordu. YAVUZ, TÜRK DEVLETİNİN YENİ İSTİKAMETİNİ, FATİH de PARAYA yön verenlerle işbirliği yapacağımızı gösteriyordu. Parasız bir şey olmuyordu çünkü...

Yeni dönem başlamıştı ve TÜRKLER çok ama çok önem kazanacaktı!

SOYDAŞLARIMIZIN bulunduğu coğrafya gelip bize bağlanmıştı! İstemesek bile...

Bahçeli bu nedenle EVET için sahne aldı!

Erdoğan bu nedenle Türkeş'in kabrine gitti!

Size garip gelecek ama şahsi fikrim KEMAL KILIÇDAROĞLU BEY de burada rol aldı!

OLUMLU ANLAMDA . Dedim ya benim fikrim! Kemal Bey bilerek ya da bilmeyerek CHP'yi rotaya oturtan isim oldu!

15 Temmuz'a gelelim... ABD içindeki ASKER-PARA kavgasının uzantısıydı. Asker yani silah yani çelik sanayii ile petrolcüler şimdiki TÜRKİYE'ye karşı! PARAYI yönetenler ise yanımızda! Roller değişti...

Askerin son sözü söylediği TÜRKİYE DÜNYAYI kavramakta yetersiz. Öyle de oldu! Düne kadar BAŞÖRTÜSÜ meselesi TÜRKİYE'nin tek gündemiydi. Dünya yeniden kurulurken ön alacak olan asker, kısır tartışmaların içindeydi. 15 Temmuz'da olan aslında PARAYA ve SİLAHA yakın askerlerin kavgasıydı. DARBENİN HEDEFİNE ULAŞAMAMASININ NEDENİ

BUYDU! ARALARINDAKİ ÇATLAK!

Anlamadık ama... Anlamadığımız gibi yine her şeye DUYGUSAL PENCEREDEN BAKIYORDUK...

Ama bu bizi bir hedefe götürmezdi!

PENTAGON geride kaldığı zaman ABD'nin orta vadede çökmesi kaçınılmaz... Ya da küçülmesi. Bunun için kesinlikle bir hamleleri olacaktır. Bu da OYUNUN MERKEZİNDE OLAN TÜRKİYE üzerinden olacaktır. Olma ihtimali fazlasıyla vardır... 16 NİSAN'da kimse yenilmedi, kimse zafer kazanmadı! TÜRKİYE OLARAK YENİ UFUKLARA YELKEN

AÇTIK. Hep birlikte oraya gidiyoruz. Sen ben yok! BİZ VARIZ...

Yeni oyunda, yeni sistemde BÜYÜK ve güçlü TÜRKİYE var... Eğer bunu anlamaz, içeride birbirimize düşersek büyük bir fırsatı kaçırmış oluruz... Rakibimiz "BİZ" değiliz!

Unutmayın çok güçlü ittifaka karşı savaş veriyoruz. Çok önemli bir viraj alındı. Ama gideceğimiz yolu da özetlemeye çalıştım...

Hepimiz bu gemide olduğumuz zaman anlamlıyız... Hepimiz bu vatanın çocuklarıyız.

Kimse mağlup değil. Aksine herkesin aklına ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Biz böyle büyüğüz...

Moralleri bozmadan asılın küreklere...

HAYIRLI OLSUN!.

.

Facebook Yorumları

Emlak8
8.11.2018
23 gizli toplantı.
7.11.2018
Bilek güreşi.
31.10.2018
Havada panik .
30.10.2018
Düello.
25.10.2018
Figüran.
24.10.2018
Aynı tezgah.
23.10.2018
Game over.
18.10.2018
Taraf meselesi.
12.10.2018
Spy game.
11.10.2018
Üç büyüklerin savaşı.
10.10.2018
Mahalle baskısı.
9.10.2018
Kıskaç.
6.10.2018
Londra seferi.
4.10.2018
Patron.
28.9.2018
ABD’ye mesaj.
26.9.2018
Oyun bozuldu.
25.9.2018
Dolar saldırısı.
20.9.2018
Afrika ortaklığı.
18.9.2018
Takas zamanı.
14.9.2018
Büyük transfer.
13.9.2018
DENGE
12.9.2018
Biri gidecek.
11.9.2018
Dost oyunu.
7.9.2018
Direniş!.
6.9.2018
PENFED.
5.9.2018
Bomba ve kurşun!.
4.9.2018
Taciz!.
30.8.2018
Dört adam.
29.8.2018
Hedef Akdeniz.
28.8.2018
Büyük sarsıntı.
11.8.2018
Dolar savaşı.
10.8.2018
Savaş ilanı.
9.8.2018
Dolar operasyonu.
8.8.2018
Yeni dünya.
7.8.2018
Büyük patron.
4.8.2018
Pastör bahane.
3.8.2018
11 Eylül mesajı.
2.8.2018
Merak etmeyin Türkiye kazanacak.
1.8.2018
Akdeniz gerilimi.
31.7.2018
Papazı buldular.
28.7.2018
Kredi kartı!.
27.7.2018
Köstebek.
26.7.2018
Şartlı tahliye.
25.7.2018
Mesut gerçeği.
20.7.2018
Büyük kavga.
19.7.2018
Kara saray!.
18.7.2018
Testi kırıldı.
17.7.2018
Dehlizde sarsıntı.
14.7.2018
Biftek krizi.
13.7.2018
Kimin uydusu.
12.7.2018
Tarihi zirve.
11.7.2018
Kadro.
7.7.2018
Siyasi dizayn.
6.7.2018
Sert rüzgar.
5.7.2018
İki aile savaşı.
3.7.2018
Merkel yolcu.
16.6.2018
Aliko modeli.
14.6.2018
Komite!.
13.6.2018
Başka senaryo.
12.6.2018
Bilek güreşi.
10.6.2018
Uyarı atışları.
8.6.2018
Pesco alarmı!.
7.6.2018
Boğaz harbi.
6.6.2018
Yüksek gerilim.
5.6.2018
Karanlık oyuncu.
2.6.2018
Kıbrıs planı.
1.6.2018
Enerji masası!.
31.5.2018
Akdeniz sancısı.
26.5.2018
Bütün dert IMF.
18.5.2018
İşgal planı.
17.5.2018
Şifreli mesaj.
16.5.2018
Yenikapı ruhu.
15.5.2018
Düğmeye bastılar.
12.5.2018
Oval Ofis’in patronu.
10.5.2018
Gölge boksu.
9.5.2018
North hamlesi.
8.5.2018
Tehlikeli adım.
4.5.2018
Nafile.
2.5.2018
Çatışma kapıda.
1.5.2018
Yüksek gerilim.
28.4.2018
İşte CHP adayı.
27.4.2018
Hattı müdafaa!.
25.4.2018
Truman ittifakı.
24.4.2018
Erivan alarmı.
21.4.2018
Para saldırısı.
20.4.2018
Akdeniz sancısı.
19.4.2018
En sıcak haziran.
18.4.2018
Skripal füzesi.
17.4.2018
Gerçek hedef.
12.4.2018
Türk gücü.
11.4.2018
Pentagon oyunu.
6.4.2018
Oyunu bozduk.
5.4.2018
Enerjik Murdoch!.
3.4.2018
Pet-rol.
29.3.2018
Pastayı biz keseriz.
28.3.2018
Paraya dikkat.
27.3.2018
Kavga derinleşiyor.
23.3.2018
Akdeniz dengesi.
22.3.2018
Büyük anlaşma.
21.3.2018
Sarkozy operasyonu.
20.3.2018
Büyük anlaşma.
15.3.2018
Uyanan hücre!.
14.3.2018
Büyük fırça!.
10.3.2018
Lobilerin savaşı.
9.3.2018
Kim kaybeder!.
8.3.2018
Arkadaki adam.
7.3.2018
Gizli masa dağıldı.
6.3.2018
Son plan.
3.3.2018
Dışarıdaki Türkiye.
2.3.2018
Afrika kartı.
1.3.2018
Türk asrı.
28.2.2018
Şamarın sesi.
24.2.2018
Türkiye kazanır.
23.2.2018
Hedef Akdeniz.
22.2.2018
15 Temmuz ruhu.
21.2.2018
Diriliş.
20.2.2018
Gizli toplantı.
16.2.2018
Koparıyoruz.
15.2.2018
Plan çöp oldu!.
14.2.2018
‘Dur’ dedik.
13.2.2018
Akdeniz.
9.2.2018
Pastör mesajı.
8.2.2018
Savaşın adı.
7.2.2018
Esad kartı.
6.2.2018
Derin Moskova.
2.2.2018
Planlar bozuldu.
1.2.2018
Son hamle.
31.1.2018
Yeni ÖSO planı.
30.1.2018
Şaşkına döndüler.
27.1.2018
Türk adımı.
25.1.2018
Ankara kazanacak.
24.1.2018
Başrolde Türkiye.
23.1.2018
Film bitti.
20.1.2018
Birlik vakti.
19.1.2018
Köşeye sıkıştılar.
18.1.2018
Terör hattı.
17.1.2018
Büyük oyun.
16.1.2018
ABD sınırı aşamaz.
12.1.2018
Tiyatro.
11.1.2018
Gina Haspel.
10.1.2018
Derin savaş.
9.1.2018
Türk ekseni.
6.1.2018
3 ülke 3 ajan.
5.1.2018
Aile baskısı.
4.1.2018
Lobi savaşı.
3.1.2018
Cuma’ya dikkat.
2.1.2018
Acem baharı!.
29.12.2017
Zeytin dalı.
28.12.2017
Sevakin kodları.
27.12.2017
Karakter suikastı.
26.12.2017
Aile arasında!.
22.12.2017
Üç silahşör.
21.12.2017
McMaster Planı.
20.12.2017
Ortadoğu kaynıyor.
19.12.2017
Tarihi kavga!.
16.12.2017
Dokuz sorun.
15.12.2017
Kavga içeride.
14.12.2017
Ortadoğu oyunu.
13.12.2017
Lefkoşa planı.
12.12.2017
Kudüs hesabı.
8.12.2017
Kudüs kartı.
7.12.2017
Penta-gon.
6.12.2017
Çifte darbe.
5.12.2017
İtiraf hesabı.
2.12.2017
Çin seddi.
1.12.2017
Türkiye’nin yolu.
29.11.2017
Asıl mesele.
28.11.2017
Lobi savaşları.
24.11.2017
Kiralık ordu.
23.11.2017
Ahtapot.
22.11.2017
Ricci’nin mesajı.
21.11.2017
Bilirkişi.
17.11.2017
İhanetin tablosu.
16.11.2017
Rakka savaşı!.
15.11.2017
2018 uyarısı.
14.11.2017
1 dolar.
10.11.2017
Paranın yönü.
9.11.2017
Ortak masa.
8.11.2017
Aramco hamlesi.
7.11.2017
Hotel prens.
5.11.2017
Gizli anket.
3.11.2017
Sınır harbi.
2.11.2017
Blackberry!.
1.11.2017
Kırmızı alarm.
31.10.2017
Gladyo pusuda.
28.10.2017
Ankara’nın yolu.
27.10.2017
Ekonomik şantaj.
26.10.2017
Üç kaos planı.
25.10.2017
İdlib’in sırrı.
20.10.2017
ABD’nin yolu.
19.10.2017
Barzani bitti.
18.10.2017
Korkunç plan.
14.10.2017
Son Bass’kı.
13.10.2017
Savaş ilanı.
12.10.2017
El Bab bozgunu.
4.10.2017
Kirli ittifak.
3.10.2017
Gladyo savaşı.
29.9.2017
Kritik 2 yıl.
27.9.2017
Kuzey planı.
21.9.2017
ABD çok Irak!.
19.9.2017
Referandum.
15.9.2017
Sinsi oyun.
8.9.2017
Yakın tehdit.
6.9.2017
Alfa, Beta, Omega.
5.9.2017
Kuzey rüzgarı.
30.8.2017
Kanlı yol.
29.8.2017
Değişim yılı .
26.8.2017
Eller tetikte.
25.8.2017
Dünya savaşı.
24.8.2017
Zaman daralıyor.
23.8.2017
Anahtar bizde.
22.8.2017
Arkası gelecek .
18.8.2017
Türkiye farkı.
16.8.2017
Güç gösterisi.
15.8.2017
Sıcak savaş.
12.8.2017
Silahın patronu.
11.8.2017
Neden Kore.
10.8.2017
Büyük fırsat.
9.8.2017
7 ülkeye dikkat!.
5.8.2017
Özel servis.
4.8.2017
Dikkati dağıtmayalım.
22.7.2017
Yeni dünya.
21.7.2017
Pentagon’un yolu.
20.7.2017
Olağanüstü hal!.
19.7.2017
Türk çağı.
13.7.2017
Petrol fırtınası.
6.7.2017
Ankara anlaşması.
4.7.2017
Kosovalı NATO Kasabı.
24.6.2017
Para ve silah.
23.6.2017
Beyaz Saray yanarsa.
22.6.2017
ABD yürüyor!.
21.6.2017
Pastör hukuku!.
20.6.2017
Misilleme!.
17.6.2017
Suriye’de B Planı.
16.6.2017
Düello.
15.6.2017
Kritik zirve.
14.6.2017
Katar düğümü.
13.6.2017
Körfez ateşi.
11.6.2017
Darbeyi önledi.
8.6.2017
Çölde av!.
6.6.2017
Kılıç dansı.
2.6.2017
Sırada ne var!.
1.6.2017
İpek Yolu Savaşı.
31.5.2017
Arap NATO.
30.5.2017
Siber savaş.
26.5.2017
ABD’nin B Planı.
25.5.2017
Pentagon!.
24.5.2017
NATO bombası.
23.5.2017
ABD’nin yanlışı.
17.5.2017
Washington zirvesi.
12.5.2017
Türkiye’nin rolü.
5.5.2017
Türkiye’nin rolü.
2.5.2017
İnce hesap.
26.4.2017
Para ve İncirlik.
25.4.2017
Alman savaşı.
19.4.2017
Mevziler hazır.
18.4.2017
Asılın küreklere.
13.4.2017
Pentagon’da savaş.
12.4.2017
Geniş aile
11.4.2017
Savaş kararı.
9.4.2017
Yeni elebaşı kim!.
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive