Silahın patronu.


12.8.2017 - Bu Yazı 1054 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Trump artık daha net konuşmaya başladı.

Televizyonlarda izliyorsunuz.

Kuzey Kore tiyatrosu için geri sayım başladı gibi… Dün Kuzey Kore konusuna girdim. Bugün biraz daha açalım ki filmin nasıl ilerleyeceği nasıl bir finalle biteceği konusunda fikrimiz olsun… Olayları olduğu gibi kabul etmeyin!

"NEDEN?" sorusunun cevabını bulmadan ikna olmayın! Kuzey Kore ne ekonomik olarak ne askeri olarak ne siyasi olarak ABD'nin rakibi değildir. O zaman ne olmaktadır? Plan nedir? Bizi ne beklemektedir?

Trump'ı getiren güç PENTAGON! Net!

Zaten artık bu "SIR" olmaktan çıktı! Peki PENTAGON NEDEN TRUMP'ı getirdi?

Bu sorunun cevabını bulmak için çaba harcarsak olayların gideceği istikameti daha rahat görürüz… Böyle ilerleyelim… Trump'ı getiren Pentagon! Tamam!

Ama Pentagon'un arkasında da DERİN AMERİKA olarak bilinen LOCKHEED MARTIN var! Aslında ülkenin tapusunu kendilerinde görenler bunlar… Gelirinin yüzde 80'ini Amerikan ordusundan sağlayan LOCKHEED MARTIN'in ortaklık yapısı, ABD'nin asıl sahipleri olarak biliniyor. Şimdi Lockheed Martin, Pentagon ve Trump'la birlikte Büyük Amerika'yı hayata geçirmek için yola çıktı!

Yapıp yapamayacaklarını göreceğiz… Ama yürüdükleri yol bu! Bu ittifak ve gidilen yol KUZEY KORE sorununu doğurdu! Kore savaşı, Lockheed Martin için çok önemli.

Bölgede yapılacak operasyonlar, şirketin dünya üzerindeki egemenliğini daha da artıracak.

Çünkü şirket, Ortadoğu ve Afrika'da planlarını hayata geçiremedi. Özellikle Obama'nın 8 yıl boyunca uyguladığı politikalar, Amerikan askerlerinin birçok bölgeden çekilmesi Lockheed Martin'e yapılan bir operasyondu.

Şimdi 8 yıllık durağan dönem bitti. Çok ciddi savaşlar gerekiyor. Lockheed Martin Kore savaşıyla birlikte dünya dengesini bozmaya kararlı. Çünkü İngiltere ve Çin, bu savaşta ABD'nin karşısında olacak.

Amerika Birleşik Devletleri de klasik CUMHURİYETÇİ söylemini hayata geçirecek ve "Ya bizimlesiniz ya da düşman" diyecek… Bu sloganı hatırlıyoruz değil mi! Bu slogan aslında DÜNYANIN şekillenmesini sağlayacak.

Mesela SURİYE konuşuluyor ama LOCKHEED MARTIN ismi ortada yok.

YPG konuşuluyor, DEAŞ masaya yatırılıyor ama LOCKHEED MARTIN ortalarda yok!

Oysa oyun bu şirketin üzerinden kuruluyor.

Kurulmakta da… ABD'nin Suriye'de YPG'ye yardımlarının tümü Lockheed Martin tarafından yapılıyor. Arabistan başta olmak üzere tüm Körfez ülkeleriyle yapılan askeri anlaşmalar, Lockheed Martin'i büyütüyor.

Bunların hepsi bir bir gerçekleşen olaylar mı?

EVET! Adamlar gelip silah sattı mı? EVET!

Alanlar belli mi? Evet!

Devam… Lockheed Martin, 2020 yılında 10 Apple büyüklüğünde bir şirket olacak. Kasasındaki paranın ise 1 trilyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu ittifakın planı! Olur mu olmaz mı göreceğiz… Plan bu kadarla da sınırlı değil!

56 ülkede ofisi bulunan Lockheed Martin, Pentagon'un baskısıyla Rusya hariç BM üyesi tüm ülkelere silah satacak. Buna Çin de dahil.

Çünkü Çin, Lockheed Martin teknolojisine karşı bir sistem geliştirdi. Birçok ülkeyle de askeri anlaşmalar yaptı. ABD, şimdi o ülkelerin tümünü hedefe koydu.

Çin medyada yeteri kadar yer almıyor ama muazzam bir güç… YUMUŞAK darbelerle her yerde varlar! Ama göremiyoruz. Dostları ve kendi gelecekleri için inanılmaz hamleler yapıyorlar. Iskalıyoruz..

Çin, ABD'nin ARAP ÜLKELERİYLE birlikte KATAR'a karşı uyguladığı ambargodan en çok rahatsız olan ülkelerin başındaydı. Türkiye ve İngiltere'den sonra en çok kaygı duyan ve gereğini yapan ÇİN'di!

Görünmediler ama oradaydılar! Katar, Çin'e petrol ve doğalgaz satan bir ülke. ABD, bu operasyonla birlikte Katar'ın ihracatını da engellemeyi planlıyordu. Ancak şu ana kadar beklenen olmadı. Katar, ciddi şekilde ablukayı kırdı. Elbette bunda Türkiye ve İngiltere'nin verdiği etkin destek ile Çin'in perde gerisinde oynadığı rolün önemi büyüktü! Sonuçta KATAR ABD'ye meydan okudu ve kıskacı kaldırıp attı! Çok önemli bir hamleydi bu!

İşte bu ambargo kırılınca PENTAGON ve Lockheed Martin KUZEY KORE savaşını öne çekti! Doğalgaz ve petrol transferini engelleyemedikleri için savaş kararı aldılar!

Kuzey Kore savaşından en çok etkilenecek ülke Çin olacak. Kuzey Kore dahi Çin kadar etkilenmeyecek. Çünkü Kuzey Kore denilen ülkede aslında yaşam bile yok. Ülke halkı bitkisel hayatta yaşıyor. Savaşta da değişen bir şey olmaz.

Kuzey Kore'nin askeri sistemlerini geliştiren kişilerin birçoğu geçmişte Lockheed Martin çalışanıydı! Yani ortada çok büyük bir kurgu var. Kuzey Kore, çok büyük bir Hollywood keşfidir. Yaşamın olmadığı bir ülke ABD'ye askeri anlamda risk yaratabilir mi?

Olaya böyle baktığımızda çok önemli sorular peş peşe geliyor! Tabii cevap ortada!

KURGU! Daha önce ölen BİN LADİN törenle canlı yayında gömülmedi mi!

Neyse… Kuzey Kore, son 10 yıldır yeni nükleer denemeler yapıyor. ABD de izliyor. Neden? Havai'den Kuzey Kore'ye giden gizli Pentagon uçaklarının içinde kimler var? Hepsi bu kurgunun bir parçası.

ABD önce düşmanını yaratır sonra kendi geleceğini garanti altına alır. Libya, Irak, Afganistan yani DEAŞ, El Kaide, Taliban… Seri numaraları olmayan Lockheed Martin silahları kullanan bu örgütlerle, dünyaya şekil veren Pentagon... FİLM adı BU!

Ortada müthiş bir kurgu var. Filmin daha etkileyici olması için, birçok ülkenin de dahil olması şart. Örneğin, İpek Yolu'nun geçeceği 65 ülkenin içinde olduğu bir kurgu, Yeni Dünya Düzen demek. İşte burada yeni senaryoları hayata geçirmek isteyecekler!

Ama önce KUZEY KORE'de ne olduğunu görmemiz gerekecek. Vuracaklar mı?

Vuracaklarsa ne şekilde olacak bu? Bu önemli. Siyasetlerini kabul ettirmeleri için KORKU SALINMASI gerekiyor… Yapacaklar mı bilmiyorum. Ama vururlarsa herkese mesaj vereceklerdir. Özellikle 65 ülkeye… Şimdilik ilerliyorlar… Bakalım karşılarındaki ittifak nasıl cevap verecek!

Pentagon tek bir güç olarak belirlenen hedefe kilitlenmiş durumda. Karşısındaki asıl güç İngiltere, Rusya ve Çin! BU üç ülkenin ortak bir adım atması halinde Pentagon amacına ulaşamaz. Kesin ve net! Ancak Rusya ile İngiltere'nin bir arada olması pek muhtemel değil. Pentagon bunun farkında.

Rusya'ya dokunmadan Çin'i ve İngiltere'nin etkisini kırmak isteyecekler. Hiç kolay değil ama bunun için yürüyorlar… Rusya kartından emin oldukları için gemileri ÇİN kıyılarına kadar yolladılar!

ABD'nin Suriye'den çıktığını, çok suskun kaldığını düşünenler var. Kesinlikle hayır.

ABD, özel komutanlarıyla birlikte YPG üzerinde bölgede aktif olacak. Kimi zaman da DEAŞ üzerinden saldırılar düzenleyecek.

Örneğin, bölgedeki Türk, Rus veya İngiliz güvenlik birimlerinin bulunduğu bir bölgeye düzenlenen çok güçlü saldırılar nasıl bir sonuç doğurur?

Saldırının merkezinde yer alan ülkeler için nasıl sıkıntılar baş gösterir?

Örneğin Türk üssünün bulunduğu bölgeye büyük bir DEAŞ saldırısı veya Rus birliklerini bulunduğu bölgeye 100'ün üzerinde askerin ölümüyle sonuçlanan operasyon nasıl gelişmelere yol açar! Hedef ülkelerdeki iç dinamikleri harekete geçirir mi? Tepki büyür mü?

 

Ya da İngiltere'nin gizli olarak Suriye'ye gönderdiği 600 kişilik biriminin bulunduğu noktaya düzenlenecek bir saldırı? İngiltere Başbakanı May'in yargılanmasına neden olur mu! Hatta Kraliçe II. Elizabeth bile zor durumda kalır mı! Ve ilgili ülkelerin askerlerini oradan çekmesine yol açar mı?

İşte Pentagon ve Lockheed Martin bunlar üzerinde kafa yoruyor.

Elinin altında kiralık olarak kullandığı çok ÖRGÜT ve KİŞİ var. Bunları yapmak onlar için imkansız değil… Ama sonuçlarını değerlendiriyorlar… Ve ŞIKLARIN hiç birinde RUSYA'ya saldırı yok!

Zaten Rusya herkesin atladığı bir konu… Manşetlerde, demeçlerde Amerika ile Rusya karşı karşıya… Resmen mücadele içindeler. Savaşın eşiğindeler. Ama net olarak baktığınızda böyle bir kavga yok! Hiç yok. Mesela Pentagon SURİYE'de hedefine koyduğu ülkelere saldırsa kesinlikle Ruslar'a dokunmaz! AKTİF OLARAK SADECE İKİSİ YOLUNA DEVAM EDER! İKİ ÜLKENİN DE ONLARCA ÜSSÜ VAR! Ruslar'ın ABD'nin rakibi olduğunu ve bir kavganın içinde olduğunu düşünüyorsanız bakacağımız tek adres var! LONDRA! Ruslar Suriye'de ya da dünyanın her hangi bir noktasında ABD ile savaşıyorsa yanına İNGİLİZLER'i almak zorundadır. Durum böyle iken Moskova asla ve kat'a Londra'nın kapısını çalmıyor! GARİP DEĞİL Mİ! Tek başına yenemeyeceğin bir DÜŞMAN için ittifak ararsın! Ama böyle bir çaba yok. Hiç hem de… Rusya gelenek olarak çok büyük devlettir.

Söylenmiyor ama PUTİN ve arkasındaki DEVLET GÜCÜ ABD'nin tasfiye edileceği bir dünya istemiyor. İNGİLİZLERLE BAŞBAŞA kalacakları bir dünyadan korkuyorlar. Bunun için de ABD ile kavga eder gibi görünüp birlikte yürüyorlar!

EN azından etrafımızda olan bu! Mesela ikisi de YPG için TERÖR vurgusu yapmıyor!

Özenle kaçınıyorlar bundan!

Eğer ABD Kuzey Kore'de silah kullanırsa ABD ile RUSYA'nın hızla yan yana gelmesi hiç kimseyi şaşırtmamalı… Şimdilik düğüm KUZEY KORE! Bakalım kapıyı çalacaklar mı yoksa havaya mı uçuracaklar… Sonrasını anlamak daha kolay… Film tam da yazılan senaryodaki gibi tıkır tıkır işliyor… Bir gözünüzle Washington'a diğer gözünüzle Moskova'ya bakın! KUZEY KORE bu testi yapmamız için fırsat… Gerisini sonra değerlendiririz….

.

Facebook Yorumları

Kod8
8.11.2018
23 gizli toplantı.
7.11.2018
Bilek güreşi.
31.10.2018
Havada panik .
30.10.2018
Düello.
25.10.2018
Figüran.
24.10.2018
Aynı tezgah.
23.10.2018
Game over.
18.10.2018
Taraf meselesi.
12.10.2018
Spy game.
11.10.2018
Üç büyüklerin savaşı.
10.10.2018
Mahalle baskısı.
9.10.2018
Kıskaç.
6.10.2018
Londra seferi.
4.10.2018
Patron.
28.9.2018
ABD’ye mesaj.
26.9.2018
Oyun bozuldu.
25.9.2018
Dolar saldırısı.
20.9.2018
Afrika ortaklığı.
18.9.2018
Takas zamanı.
14.9.2018
Büyük transfer.
13.9.2018
DENGE
12.9.2018
Biri gidecek.
11.9.2018
Dost oyunu.
7.9.2018
Direniş!.
6.9.2018
PENFED.
5.9.2018
Bomba ve kurşun!.
4.9.2018
Taciz!.
30.8.2018
Dört adam.
29.8.2018
Hedef Akdeniz.
28.8.2018
Büyük sarsıntı.
11.8.2018
Dolar savaşı.
10.8.2018
Savaş ilanı.
9.8.2018
Dolar operasyonu.
8.8.2018
Yeni dünya.
7.8.2018
Büyük patron.
4.8.2018
Pastör bahane.
3.8.2018
11 Eylül mesajı.
2.8.2018
Merak etmeyin Türkiye kazanacak.
1.8.2018
Akdeniz gerilimi.
31.7.2018
Papazı buldular.
28.7.2018
Kredi kartı!.
27.7.2018
Köstebek.
26.7.2018
Şartlı tahliye.
25.7.2018
Mesut gerçeği.
20.7.2018
Büyük kavga.
19.7.2018
Kara saray!.
18.7.2018
Testi kırıldı.
17.7.2018
Dehlizde sarsıntı.
14.7.2018
Biftek krizi.
13.7.2018
Kimin uydusu.
12.7.2018
Tarihi zirve.
11.7.2018
Kadro.
7.7.2018
Siyasi dizayn.
6.7.2018
Sert rüzgar.
5.7.2018
İki aile savaşı.
3.7.2018
Merkel yolcu.
16.6.2018
Aliko modeli.
14.6.2018
Komite!.
13.6.2018
Başka senaryo.
12.6.2018
Bilek güreşi.
10.6.2018
Uyarı atışları.
8.6.2018
Pesco alarmı!.
7.6.2018
Boğaz harbi.
6.6.2018
Yüksek gerilim.
5.6.2018
Karanlık oyuncu.
2.6.2018
Kıbrıs planı.
1.6.2018
Enerji masası!.
31.5.2018
Akdeniz sancısı.
26.5.2018
Bütün dert IMF.
18.5.2018
İşgal planı.
17.5.2018
Şifreli mesaj.
16.5.2018
Yenikapı ruhu.
15.5.2018
Düğmeye bastılar.
12.5.2018
Oval Ofis’in patronu.
10.5.2018
Gölge boksu.
9.5.2018
North hamlesi.
8.5.2018
Tehlikeli adım.
4.5.2018
Nafile.
2.5.2018
Çatışma kapıda.
1.5.2018
Yüksek gerilim.
28.4.2018
İşte CHP adayı.
27.4.2018
Hattı müdafaa!.
25.4.2018
Truman ittifakı.
24.4.2018
Erivan alarmı.
21.4.2018
Para saldırısı.
20.4.2018
Akdeniz sancısı.
19.4.2018
En sıcak haziran.
18.4.2018
Skripal füzesi.
17.4.2018
Gerçek hedef.
12.4.2018
Türk gücü.
11.4.2018
Pentagon oyunu.
6.4.2018
Oyunu bozduk.
5.4.2018
Enerjik Murdoch!.
3.4.2018
Pet-rol.
29.3.2018
Pastayı biz keseriz.
28.3.2018
Paraya dikkat.
27.3.2018
Kavga derinleşiyor.
23.3.2018
Akdeniz dengesi.
22.3.2018
Büyük anlaşma.
21.3.2018
Sarkozy operasyonu.
20.3.2018
Büyük anlaşma.
15.3.2018
Uyanan hücre!.
14.3.2018
Büyük fırça!.
10.3.2018
Lobilerin savaşı.
9.3.2018
Kim kaybeder!.
8.3.2018
Arkadaki adam.
7.3.2018
Gizli masa dağıldı.
6.3.2018
Son plan.
3.3.2018
Dışarıdaki Türkiye.
2.3.2018
Afrika kartı.
1.3.2018
Türk asrı.
28.2.2018
Şamarın sesi.
24.2.2018
Türkiye kazanır.
23.2.2018
Hedef Akdeniz.
22.2.2018
15 Temmuz ruhu.
21.2.2018
Diriliş.
20.2.2018
Gizli toplantı.
16.2.2018
Koparıyoruz.
15.2.2018
Plan çöp oldu!.
14.2.2018
‘Dur’ dedik.
13.2.2018
Akdeniz.
9.2.2018
Pastör mesajı.
8.2.2018
Savaşın adı.
7.2.2018
Esad kartı.
6.2.2018
Derin Moskova.
2.2.2018
Planlar bozuldu.
1.2.2018
Son hamle.
31.1.2018
Yeni ÖSO planı.
30.1.2018
Şaşkına döndüler.
27.1.2018
Türk adımı.
25.1.2018
Ankara kazanacak.
24.1.2018
Başrolde Türkiye.
23.1.2018
Film bitti.
20.1.2018
Birlik vakti.
19.1.2018
Köşeye sıkıştılar.
18.1.2018
Terör hattı.
17.1.2018
Büyük oyun.
16.1.2018
ABD sınırı aşamaz.
12.1.2018
Tiyatro.
11.1.2018
Gina Haspel.
10.1.2018
Derin savaş.
9.1.2018
Türk ekseni.
6.1.2018
3 ülke 3 ajan.
5.1.2018
Aile baskısı.
4.1.2018
Lobi savaşı.
3.1.2018
Cuma’ya dikkat.
2.1.2018
Acem baharı!.
29.12.2017
Zeytin dalı.
28.12.2017
Sevakin kodları.
27.12.2017
Karakter suikastı.
26.12.2017
Aile arasında!.
22.12.2017
Üç silahşör.
21.12.2017
McMaster Planı.
20.12.2017
Ortadoğu kaynıyor.
19.12.2017
Tarihi kavga!.
16.12.2017
Dokuz sorun.
15.12.2017
Kavga içeride.
14.12.2017
Ortadoğu oyunu.
13.12.2017
Lefkoşa planı.
12.12.2017
Kudüs hesabı.
8.12.2017
Kudüs kartı.
7.12.2017
Penta-gon.
6.12.2017
Çifte darbe.
5.12.2017
İtiraf hesabı.
2.12.2017
Çin seddi.
1.12.2017
Türkiye’nin yolu.
29.11.2017
Asıl mesele.
28.11.2017
Lobi savaşları.
24.11.2017
Kiralık ordu.
23.11.2017
Ahtapot.
22.11.2017
Ricci’nin mesajı.
21.11.2017
Bilirkişi.
17.11.2017
İhanetin tablosu.
16.11.2017
Rakka savaşı!.
15.11.2017
2018 uyarısı.
14.11.2017
1 dolar.
10.11.2017
Paranın yönü.
9.11.2017
Ortak masa.
8.11.2017
Aramco hamlesi.
7.11.2017
Hotel prens.
5.11.2017
Gizli anket.
3.11.2017
Sınır harbi.
2.11.2017
Blackberry!.
1.11.2017
Kırmızı alarm.
31.10.2017
Gladyo pusuda.
28.10.2017
Ankara’nın yolu.
27.10.2017
Ekonomik şantaj.
26.10.2017
Üç kaos planı.
25.10.2017
İdlib’in sırrı.
20.10.2017
ABD’nin yolu.
19.10.2017
Barzani bitti.
18.10.2017
Korkunç plan.
14.10.2017
Son Bass’kı.
13.10.2017
Savaş ilanı.
12.10.2017
El Bab bozgunu.
4.10.2017
Kirli ittifak.
3.10.2017
Gladyo savaşı.
29.9.2017
Kritik 2 yıl.
27.9.2017
Kuzey planı.
21.9.2017
ABD çok Irak!.
19.9.2017
Referandum.
15.9.2017
Sinsi oyun.
8.9.2017
Yakın tehdit.
6.9.2017
Alfa, Beta, Omega.
5.9.2017
Kuzey rüzgarı.
30.8.2017
Kanlı yol.
29.8.2017
Değişim yılı .
26.8.2017
Eller tetikte.
25.8.2017
Dünya savaşı.
24.8.2017
Zaman daralıyor.
23.8.2017
Anahtar bizde.
22.8.2017
Arkası gelecek .
18.8.2017
Türkiye farkı.
16.8.2017
Güç gösterisi.
15.8.2017
Sıcak savaş.
12.8.2017
Silahın patronu.
11.8.2017
Neden Kore.
10.8.2017
Büyük fırsat.
9.8.2017
7 ülkeye dikkat!.
5.8.2017
Özel servis.
4.8.2017
Dikkati dağıtmayalım.
22.7.2017
Yeni dünya.
21.7.2017
Pentagon’un yolu.
20.7.2017
Olağanüstü hal!.
19.7.2017
Türk çağı.
13.7.2017
Petrol fırtınası.
6.7.2017
Ankara anlaşması.
4.7.2017
Kosovalı NATO Kasabı.
24.6.2017
Para ve silah.
23.6.2017
Beyaz Saray yanarsa.
22.6.2017
ABD yürüyor!.
21.6.2017
Pastör hukuku!.
20.6.2017
Misilleme!.
17.6.2017
Suriye’de B Planı.
16.6.2017
Düello.
15.6.2017
Kritik zirve.
14.6.2017
Katar düğümü.
13.6.2017
Körfez ateşi.
11.6.2017
Darbeyi önledi.
8.6.2017
Çölde av!.
6.6.2017
Kılıç dansı.
2.6.2017
Sırada ne var!.
1.6.2017
İpek Yolu Savaşı.
31.5.2017
Arap NATO.
30.5.2017
Siber savaş.
26.5.2017
ABD’nin B Planı.
25.5.2017
Pentagon!.
24.5.2017
NATO bombası.
23.5.2017
ABD’nin yanlışı.
17.5.2017
Washington zirvesi.
12.5.2017
Türkiye’nin rolü.
5.5.2017
Türkiye’nin rolü.
2.5.2017
İnce hesap.
26.4.2017
Para ve İncirlik.
25.4.2017
Alman savaşı.
19.4.2017
Mevziler hazır.
18.4.2017
Asılın küreklere.
13.4.2017
Pentagon’da savaş.
12.4.2017
Geniş aile
11.4.2017
Savaş kararı.
9.4.2017
Yeni elebaşı kim!.
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kod8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıKod8
Emlak8.Net