Diriliş.


21.2.2018 - Bu Yazı 860 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Şan için dünyanın en sıcak noktası SURİYE ve ORTADOĞU! Peki neden buralarda tansiyon hiç düşmüyor. Kim, ne istiyor? Ne hesap yapıyor? Aslında konuyu uzun zamandır anlatmaya çalışıyorum...

Takip edenler bilir! PENTAGON, BEYAZ SARAY, KATOLİK, PROTESTAN,
Robert Mueller, Dunford, Mike Flynn, Damat Kushner, Trump, Kraliçe Elizabeth, Londra'daki patlamalar, Manchester saldırıları, Las Vegas katliamı, İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısı, Beşiktaş'taki polislerimize yönelik hain tuzak, Reina, Suudi Arabistan'daki saray darbesi, Karlov suikastı, 15 Temmuz Kalkışması, FETÖ, para hareketleri, favori olan Hillary'nin seçimi kaybetmesi, Obama'nın sorunlu çekilmesi, seçimlere RUS ELİNİN değdiği iddiası, Kudüs'ün başkent olarak ilan edilmesi, Almanya ile gerginlik, Hollanda'nın tansiyonu hala düşürmemesi ve daha pek çok şey! Hepsini buraya, bir köşeye sığdırmak mümkün değil.
Öyle olaylar yaşandı ki biri için bile kitap yazılabilir...
Etrafımızı, bölgeyi ve dünyayı anlamak için sanırım bazı olaylara ve kişilere yoğunlaşmak gerekiyor... Aylardır Amerika Birleşik Devletleri'ndeki İKİ GRUBU yazıyorum.
Pentagon ile BEYAZ SARAY arasındaki mücadeleyi anlatmaya çabalıyorum. Trump'ın etrafının çevrildiğini ve bunu PENTAGON'un yaptığını aktarmaya çalışıyorum. Geldiğimiz noktada SAVAŞ tüm hızıyla devam ediyor.
Kimse de durduramıyor! Beyaz Saray'da da etrafımızda da...
Obama BAŞKAN iken İngiltere'ye gitti.
Kraliçe Elizabeth ve yakınları tarafından resmen aşağılandı! BORNOZLA karşılandı! Yetmedi, SİYAHİ İNSANLARIN ESİR OLDUĞUNU
ANLATAN RESİM İLE YÜZLEŞTİRİLDİ! "ZENCİ UŞAK" yazan tablo OBAMA'nın karşısındaydı! Olacak iş değildi ama oluyordu!
Kim, neden bunu yapıyordu? Daha da önemlisi ABD BAŞKANI'na bunu yapacak gücü kim nereden alıyordu! Gelin bugün bunları açalım biraz... Çok değil tabii... AZ!
İNGİLTERE'ye gidelim. MERKEZ orasıdır çünkü! Biz bilmeyiz ama olacakların kararı orada alınır! İngiltere tarihine bakıldığında iki önemli kelime öne çıkar! STUART ve WINDSOR! Bu iki aile İNGİLTERE'yi yöneten iki hanedanın ismidir! Birbirlerinin ölümüne rakibidir! Büyük bir kan davası vardır.
Hiç bitmeyen bir öfke içinde yaşarlar. Dün de bugün de... KATOLİK ve PROTESTAN kimlikleriyle de karşı karşıya gelirler. Gelecekler de! Ayrıntılara dalarsak çıkamayız.
BU İKİ HANEDAN AİLESİ ayrılsalar da asla birbirlerini yok etmek için adım atmadılar.
Ancak Yeni Dünya Düzeni, iki ailenin birbiriyle restleşmesine neden oldu. ŞU AN DÜNYANIN HERHANGİ BİR YERİNDE YAŞANAN SORUNUN TEMELİ BU İKİ AİLENİN KAVGASIDIR!
Devam...
"İki kutuplu dünya" denilen soğuk savaş yıllarında da aslında iki aile karşı karşıyaydı. Elbette Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetler Birliği ile denk kuvvetler değildi.
Ancak DENGE ikisi arasındaydı! ABD'yi kaybeden Windsor Hanedanı, Rusya'ya yakınlaşarak Stuart Hanedanı'nın merkezi haline gelen Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı olmayı başardı. Yeltsin kendisi bilmiyordu ama onu yöneten Windsor Hanedanı'ydı.
DENGE KURULUYOR, OYUNCULAR BULUNUYOR AMA ARKADA YİNE AYNI İKİ AİLE YER ALIYORDU!
Bizim bilmediğimiz CAMBRIDGE 5'lisi vardı! Kim Philby! Efsane casus! O da SOVYETLER'e sığınıyordu! İNGİLTERE'yi satıyordu! Ya da "SATTI" gibi görünerek SOVYETLER'i kontrol ediyordu! Nasıl oluyordu da oluyordu bu işler! Kimse cevap veremiyordu! BAĞ yoktu! Çünkü ASIL OYUNCU PERDE GERİSİNDEYDİ. OLAYLAR İNCELENİYOR, ancak KURGUYU YAPANLAR bulunamıyordu.
Ve herkes her şeyi ya eksik anlıyordu ya da PAS geçiyordu...
Stuart Hanedanı, Amerika Birleşik Devletleri'ne yerleşti. Ele geçirdi! Afrika ve Asya'yı alarak elini güçlendirdi. Japonya ve Güney Kore de onlara düştü. Windsor Hanedanı da Çin'e yüklenerek dengeyi sağlama çabası içindeydi! İyi de gidiyordu! Geçen hafta yazdım! İngiltere Başbakanı Therasa May 50 önemli iş adamıyla Çin'e gitti... Boşuna değil yani! Çin'de var olan Windsor Hanedanı neredeyse AVRUPA'nın tamamını yönetiyordu.
ORTADOĞU'da da büyük güçleri vardı.
SIR DEĞİL! ABD'nin sınırı KANADA'da başlıyordu. STUARTLAR da Avrupa içindeki DENGEYİ ALMANLARLA bulmaya çalışıyordu. Öte yandan Avrupa içinde güç biriktiriyordu! Anlayacağınız Stuart Hanedanı ve Windsor Hanedanı, küçük hamlelerle büyük güçler kazanıyordu. Arap Baharı, Yeni Dünya Düzeni için yakılan ateşti. Stuart Hanedanı ve Windsor Hanedanı, ortak yaktıkları ateşten kendi yeni dünya düzenini kurmak istiyordu.
Kendini yakan TUNUSLU BOUAZİZİ'ydi ama yaktıran başkalarıydı. Sonuca gidecek olan da HANEDANLARDI! Tunuslu işsiz gençler değil!
İlk günlerde Windsor Hanedanı avantajlıydı.
Çünkü Beyaz Saray, onlara uzak değildi.
Ancak sonraki adımlar, Stuart Hanedanı'nı haklı çıkardı. Öne geçtiler. Bölgedeki kan değişimi iki ailenin de tam istediği gibi olmadı.
Arap Baharı, değişen liderleri getirdi ve götürdü. Sürekli bir değişim yaşanıyordu. Çünkü kaybeden hamle yapıyordu.
Düpedüz bir satranç masası vardı. Görmüyorduk... Arap Baharı, Ortadoğu için yapıldı.
Ortadoğu, kim nasıl bakarsa baksın hep İngiliz gücü ve aklı ile yönetildi. Ancak Amerika Birleşik Devletleri de hep bölgede oldu. ABD, Afrika'yı yönetirken İngiltere, Fransa ile bölgenin asıl gücü oluyordu.
Yani Windsor Hanedanı, Fransa'yı kullanıyordu.
Iskalıyorduk!
Ortadoğu'da başlayan yangın, daha da yayılacak. Ülkeler, toprak kaybedecek. Yeni devletler kurulacak, yeni liderler seçilecek.
Bunun için de çok uzun bir süre gerekmeyecek.
Bu net! Bunu görerek ve bilerek yaşamalıyız!
Değişim yakın tarihte olacak! Belki de yakından da yakın bir tarihte... BU İKİ HANEDAN hemen hemen her ülkede kendine yakın isimler bulur. ORTAKLIKLARLA giderler. ORTAĞI kazandığı zaman kendisi de kazanır. Bilirler!
Çok önemli işadamları bu aileler tarafından bulunur! Çok zeki olmaları gerekmiyor. Çoğu da değil zaten! Politikacılar sınıfında da bu iki ailenin gölgesi vardır! ARAP BAHARI'nda bu görüldü! Pek çok ülkede ORDULAR ve komutanlar da bu ailelerin istediği şekilde sıralanır. İstikameti veren bunlardır... Mesela MISIR'a bakın! Devletin başındaki isim olan SİSİ ile ordusu aynı çizgidedir! AİLE KORTROLÜ ele almıştır! Afrika'da böyle çok örnek var. Birinde STUART diğerinde ise Windsor kumandayı elinde tutar! NETTİR BU! Kritik nokta şu!
BU İKİ AİLEYİ TANIYAN BAZI İSİMLER ŞUNU SÖYLÜYOR: İLK KEZ BİR SAVAŞ İKİSİNDEN BİRİNİ YOK EDECEK DÜZEYE GELDİ. DURUM
CİDDİ. BİRİ GİDECEK BİRİ KALACAK! SAVAŞ BAŞLADI!
Akla hemen "KİM KAZANACAK?" sorusu geliyor...
Cevabı şimdiye kadar bulan yok! Kimse de bilmiyor. Çünkü savaş başladı ve sürüyor!
"ABD ile İNGİLTERE" savaşıyor diye çok ama çok yazdım. ASLINDA PENTAGON ile BEYAZ SARAY'ın şimdiki kavgası da İKİ HANEDAN ARASINDAKİ KAVGAYDI. Mesela OBAMA Stuartlar'ın adamıydı Trump ise Windsorlar'ın! Obama İngiltere'ye gidince KÖLELİK DÖNEMİ HATIRLATILIYORDU! Trump ise Kraliçe'ye gitmek için can atıyor ancak PENTAGON salmıyordu... Rıza Sarraf davası da Mike Flynn davası da hepsi aynı kavganın sonucu! Bu kavga çok ama çok şiddetlenecek...
Trump "YPG'ye silah vermek aptallıktı!
Artık vermeyeceğiz!" dedi. Pentagon 30 dakika sonra "Sen de kimsin" der gibi "HAYIR SİLAH YARDIMI DEVAM EDECEK.
Asla kesilmeyecek" açıklaması ile BEYAZ SARAY'ı dizginledi. Durdurdu! Gündelik hayatını sürdüren insanlar ise olan bitenden bir şey anlamıyordu! Sadece izliyordu!
Eskiden bir MASA kurulur ve anlaşırlardı!
Ancak 2011'den sonra pek mümkün olmadı, olamadı... Kavga büyüdü, büyüdü, büyüdü!
Mesela Putin'in serbest bıraktığı oligarklara bakın! Bir de ABD'nin kara listeye aldığı ve alacağı oligarkları inceleyin. Bağlı oldukları hanedanı görürsünüz. Oligarklar neden İngiltere'yi tercih eder. Çünkü Windsor Hanedanı, sıradan Ruslar'ı oligark yapar.
Londra'da eğitim verir, ardından gerekirse Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderir. Rusya ile Kraliçe karşı karşıya değildir! Öteki İngiltere ile EVET ama Buckingham ile asla karşı karşıya gelmedi, gelmez! OLİGARKLARI İNCELESEK BU NET olarak görülür!
Windsor Hanedanı'nın kovduğu OLİGARKLAR ALMANYA'yı ya da İsviçre'yi seçer! Çünkü karşı hanedana geçmek için transfer teklifi bekler. Mihail Hodorkovski, Yukos'un başkanıydı. İngiltere'ye karşıydı.
Putin'in gazabına uğradı! Amerika'ya yanaşmak istedi. Başaramadı. İngiltere'ye yanaşmayı kabul etseydi, kesinlikle 10 yıl hapis yatmazdı. Bu gibi birçok örnek var...
İŞTE KAVGA BU! Tabii yazacak daha çok şey var. AMA İKİ AİLE ARASINDAKİ KAVGANIN NASIL SONUÇLANACAĞINI MERAK EDİYORSUNUZ. BİLİYORUM...
TÜRKİYE KİMİ SEÇERSE O KAZANACAK. KAZANANLA BİRLİKTE TÜRKİYE BÜYÜK DEVLET OLACAK. İMPARATORLUK KURACAK.
OSMANLI'YI ARAMAYACAĞIMIZ GÜNLER GELECEK... ABARTTIĞIMI SAKIN DÜŞÜNMEYİN! TÜRKİYE KİLİT
ÜLKE! Düşünün! Süper Güç ABD karşımızda sessiz. GIKI çıkamıyor! Biliyor ki biz yoksak o da yok! Diğeri de öyle! Çok ama çok değerliyiz.
ÇOK BÜYÜK VE MUTLU BİR ÜLKE
OLACAĞIZ... Zaman akıyor. Tarih kaldığı yerden devam ediyor. Gelecek bizi yazacak.
DİRİLİŞİ ve ayağa kalkışı anlatacak... Yaşayan görür! Bu dönemde çektiğimiz sıkıntılar da unutulacak....

.

Facebook Yorumları

Kod8
8.11.2018
23 gizli toplantı.
7.11.2018
Bilek güreşi.
31.10.2018
Havada panik .
30.10.2018
Düello.
25.10.2018
Figüran.
24.10.2018
Aynı tezgah.
23.10.2018
Game over.
18.10.2018
Taraf meselesi.
12.10.2018
Spy game.
11.10.2018
Üç büyüklerin savaşı.
10.10.2018
Mahalle baskısı.
9.10.2018
Kıskaç.
6.10.2018
Londra seferi.
4.10.2018
Patron.
28.9.2018
ABD’ye mesaj.
26.9.2018
Oyun bozuldu.
25.9.2018
Dolar saldırısı.
20.9.2018
Afrika ortaklığı.
18.9.2018
Takas zamanı.
14.9.2018
Büyük transfer.
13.9.2018
DENGE
12.9.2018
Biri gidecek.
11.9.2018
Dost oyunu.
7.9.2018
Direniş!.
6.9.2018
PENFED.
5.9.2018
Bomba ve kurşun!.
4.9.2018
Taciz!.
30.8.2018
Dört adam.
29.8.2018
Hedef Akdeniz.
28.8.2018
Büyük sarsıntı.
11.8.2018
Dolar savaşı.
10.8.2018
Savaş ilanı.
9.8.2018
Dolar operasyonu.
8.8.2018
Yeni dünya.
7.8.2018
Büyük patron.
4.8.2018
Pastör bahane.
3.8.2018
11 Eylül mesajı.
2.8.2018
Merak etmeyin Türkiye kazanacak.
1.8.2018
Akdeniz gerilimi.
31.7.2018
Papazı buldular.
28.7.2018
Kredi kartı!.
27.7.2018
Köstebek.
26.7.2018
Şartlı tahliye.
25.7.2018
Mesut gerçeği.
20.7.2018
Büyük kavga.
19.7.2018
Kara saray!.
18.7.2018
Testi kırıldı.
17.7.2018
Dehlizde sarsıntı.
14.7.2018
Biftek krizi.
13.7.2018
Kimin uydusu.
12.7.2018
Tarihi zirve.
11.7.2018
Kadro.
7.7.2018
Siyasi dizayn.
6.7.2018
Sert rüzgar.
5.7.2018
İki aile savaşı.
3.7.2018
Merkel yolcu.
16.6.2018
Aliko modeli.
14.6.2018
Komite!.
13.6.2018
Başka senaryo.
12.6.2018
Bilek güreşi.
10.6.2018
Uyarı atışları.
8.6.2018
Pesco alarmı!.
7.6.2018
Boğaz harbi.
6.6.2018
Yüksek gerilim.
5.6.2018
Karanlık oyuncu.
2.6.2018
Kıbrıs planı.
1.6.2018
Enerji masası!.
31.5.2018
Akdeniz sancısı.
26.5.2018
Bütün dert IMF.
18.5.2018
İşgal planı.
17.5.2018
Şifreli mesaj.
16.5.2018
Yenikapı ruhu.
15.5.2018
Düğmeye bastılar.
12.5.2018
Oval Ofis’in patronu.
10.5.2018
Gölge boksu.
9.5.2018
North hamlesi.
8.5.2018
Tehlikeli adım.
4.5.2018
Nafile.
2.5.2018
Çatışma kapıda.
1.5.2018
Yüksek gerilim.
28.4.2018
İşte CHP adayı.
27.4.2018
Hattı müdafaa!.
25.4.2018
Truman ittifakı.
24.4.2018
Erivan alarmı.
21.4.2018
Para saldırısı.
20.4.2018
Akdeniz sancısı.
19.4.2018
En sıcak haziran.
18.4.2018
Skripal füzesi.
17.4.2018
Gerçek hedef.
12.4.2018
Türk gücü.
11.4.2018
Pentagon oyunu.
6.4.2018
Oyunu bozduk.
5.4.2018
Enerjik Murdoch!.
3.4.2018
Pet-rol.
29.3.2018
Pastayı biz keseriz.
28.3.2018
Paraya dikkat.
27.3.2018
Kavga derinleşiyor.
23.3.2018
Akdeniz dengesi.
22.3.2018
Büyük anlaşma.
21.3.2018
Sarkozy operasyonu.
20.3.2018
Büyük anlaşma.
15.3.2018
Uyanan hücre!.
14.3.2018
Büyük fırça!.
10.3.2018
Lobilerin savaşı.
9.3.2018
Kim kaybeder!.
8.3.2018
Arkadaki adam.
7.3.2018
Gizli masa dağıldı.
6.3.2018
Son plan.
3.3.2018
Dışarıdaki Türkiye.
2.3.2018
Afrika kartı.
1.3.2018
Türk asrı.
28.2.2018
Şamarın sesi.
24.2.2018
Türkiye kazanır.
23.2.2018
Hedef Akdeniz.
22.2.2018
15 Temmuz ruhu.
21.2.2018
Diriliş.
20.2.2018
Gizli toplantı.
16.2.2018
Koparıyoruz.
15.2.2018
Plan çöp oldu!.
14.2.2018
‘Dur’ dedik.
13.2.2018
Akdeniz.
9.2.2018
Pastör mesajı.
8.2.2018
Savaşın adı.
7.2.2018
Esad kartı.
6.2.2018
Derin Moskova.
2.2.2018
Planlar bozuldu.
1.2.2018
Son hamle.
31.1.2018
Yeni ÖSO planı.
30.1.2018
Şaşkına döndüler.
27.1.2018
Türk adımı.
25.1.2018
Ankara kazanacak.
24.1.2018
Başrolde Türkiye.
23.1.2018
Film bitti.
20.1.2018
Birlik vakti.
19.1.2018
Köşeye sıkıştılar.
18.1.2018
Terör hattı.
17.1.2018
Büyük oyun.
16.1.2018
ABD sınırı aşamaz.
12.1.2018
Tiyatro.
11.1.2018
Gina Haspel.
10.1.2018
Derin savaş.
9.1.2018
Türk ekseni.
6.1.2018
3 ülke 3 ajan.
5.1.2018
Aile baskısı.
4.1.2018
Lobi savaşı.
3.1.2018
Cuma’ya dikkat.
2.1.2018
Acem baharı!.
29.12.2017
Zeytin dalı.
28.12.2017
Sevakin kodları.
27.12.2017
Karakter suikastı.
26.12.2017
Aile arasında!.
22.12.2017
Üç silahşör.
21.12.2017
McMaster Planı.
20.12.2017
Ortadoğu kaynıyor.
19.12.2017
Tarihi kavga!.
16.12.2017
Dokuz sorun.
15.12.2017
Kavga içeride.
14.12.2017
Ortadoğu oyunu.
13.12.2017
Lefkoşa planı.
12.12.2017
Kudüs hesabı.
8.12.2017
Kudüs kartı.
7.12.2017
Penta-gon.
6.12.2017
Çifte darbe.
5.12.2017
İtiraf hesabı.
2.12.2017
Çin seddi.
1.12.2017
Türkiye’nin yolu.
29.11.2017
Asıl mesele.
28.11.2017
Lobi savaşları.
24.11.2017
Kiralık ordu.
23.11.2017
Ahtapot.
22.11.2017
Ricci’nin mesajı.
21.11.2017
Bilirkişi.
17.11.2017
İhanetin tablosu.
16.11.2017
Rakka savaşı!.
15.11.2017
2018 uyarısı.
14.11.2017
1 dolar.
10.11.2017
Paranın yönü.
9.11.2017
Ortak masa.
8.11.2017
Aramco hamlesi.
7.11.2017
Hotel prens.
5.11.2017
Gizli anket.
3.11.2017
Sınır harbi.
2.11.2017
Blackberry!.
1.11.2017
Kırmızı alarm.
31.10.2017
Gladyo pusuda.
28.10.2017
Ankara’nın yolu.
27.10.2017
Ekonomik şantaj.
26.10.2017
Üç kaos planı.
25.10.2017
İdlib’in sırrı.
20.10.2017
ABD’nin yolu.
19.10.2017
Barzani bitti.
18.10.2017
Korkunç plan.
14.10.2017
Son Bass’kı.
13.10.2017
Savaş ilanı.
12.10.2017
El Bab bozgunu.
4.10.2017
Kirli ittifak.
3.10.2017
Gladyo savaşı.
29.9.2017
Kritik 2 yıl.
27.9.2017
Kuzey planı.
21.9.2017
ABD çok Irak!.
19.9.2017
Referandum.
15.9.2017
Sinsi oyun.
8.9.2017
Yakın tehdit.
6.9.2017
Alfa, Beta, Omega.
5.9.2017
Kuzey rüzgarı.
30.8.2017
Kanlı yol.
29.8.2017
Değişim yılı .
26.8.2017
Eller tetikte.
25.8.2017
Dünya savaşı.
24.8.2017
Zaman daralıyor.
23.8.2017
Anahtar bizde.
22.8.2017
Arkası gelecek .
18.8.2017
Türkiye farkı.
16.8.2017
Güç gösterisi.
15.8.2017
Sıcak savaş.
12.8.2017
Silahın patronu.
11.8.2017
Neden Kore.
10.8.2017
Büyük fırsat.
9.8.2017
7 ülkeye dikkat!.
5.8.2017
Özel servis.
4.8.2017
Dikkati dağıtmayalım.
22.7.2017
Yeni dünya.
21.7.2017
Pentagon’un yolu.
20.7.2017
Olağanüstü hal!.
19.7.2017
Türk çağı.
13.7.2017
Petrol fırtınası.
6.7.2017
Ankara anlaşması.
4.7.2017
Kosovalı NATO Kasabı.
24.6.2017
Para ve silah.
23.6.2017
Beyaz Saray yanarsa.
22.6.2017
ABD yürüyor!.
21.6.2017
Pastör hukuku!.
20.6.2017
Misilleme!.
17.6.2017
Suriye’de B Planı.
16.6.2017
Düello.
15.6.2017
Kritik zirve.
14.6.2017
Katar düğümü.
13.6.2017
Körfez ateşi.
11.6.2017
Darbeyi önledi.
8.6.2017
Çölde av!.
6.6.2017
Kılıç dansı.
2.6.2017
Sırada ne var!.
1.6.2017
İpek Yolu Savaşı.
31.5.2017
Arap NATO.
30.5.2017
Siber savaş.
26.5.2017
ABD’nin B Planı.
25.5.2017
Pentagon!.
24.5.2017
NATO bombası.
23.5.2017
ABD’nin yanlışı.
17.5.2017
Washington zirvesi.
12.5.2017
Türkiye’nin rolü.
5.5.2017
Türkiye’nin rolü.
2.5.2017
İnce hesap.
26.4.2017
Para ve İncirlik.
25.4.2017
Alman savaşı.
19.4.2017
Mevziler hazır.
18.4.2017
Asılın küreklere.
13.4.2017
Pentagon’da savaş.
12.4.2017
Geniş aile
11.4.2017
Savaş kararı.
9.4.2017
Yeni elebaşı kim!.
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kod8Kod8
Emlak8.Net