Oyunu bozduk.


6.4.2018 - Bu Yazı 788 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 ÇOK değişik gelişmeler, çok değişik pencerelerden yorumlanıyor. Öyle ilginç olaylar yaşanıyor ki ARKA PLANI ANLAMADAN bir adım bile atmak mümkün değil. Defalarca yazdım!

Londra'da kızıyla birlikte ZEHİRLENEN AJAN SKRIPAL olayını... Rusya bunu neden yapar? Parmak izinin kendilerine ait olacağını bilmez mi? Bütün okların onları göstereceği ortada iken eski metotla birini niçin ortadan kaldırmak istesinler?
SORU ÇOK! Ama kesin olan ortada bir operasyon olduğu! Belki de en masum olan RUSLAR! Ama ALGI her şey! Asıl ilginç olan İngilizler'in mücadele ettikleri güç olan ABD ile hızla yakınlaşmaları. Kafamın karıştığı nokta burası.
Çeşitli iddialar var.
Perde gerisine seyahat etmeden anlaşılacak bir konu değil. Bunu anlamadan da geleceği yorumlamak kolay değil!
Kabul etmek gerekir ki ABD-İNGİLTERE ittifakı dünyayı dizayn eder! Bu güçleri var. Her türlü hem de... Dün yazdım!
MEDYA çok önemli... Medya patronları da önemlidir. Kritik dönemlerde kritik görev yaparlar. Belki bu tabloya en uygun isim RUPERT MURDOCH'tur! Ders olarak okutulacak kadar garip ilişkileri yönetir!
Dick Cheney ile PENTAGON ile derin bağları vardır... Bu nedenle Pentagon'un önemli medya üslerinden biri de Murdoch üzerinden İngiltere oldu. Yıllardır bu güç, Londra'nın ABD ile ortak çıkarlarında hep denge oldu. Çünkü Murdoch'un kontrol ettiği medya gücü eşsizdi! Britanya'nın Avrupa Birliği'nden ayrılmasını isteyen güç Pentagon'du. Çünkü Britanya'nın Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla birlikte, dengeler Washington'da Pentagon binasına geçecekti. İşte bunun için ilk adımın atılması gerekiyordu. Bu adımı kim attı biliyor musunuz? ELBETTE BAY MURDOCH!
Yani bir medya patronu! Sadece Türkiye'deki medya patronları değildi siyasilere ayar vermeye kalkanlar. Bu ekolün dışarıda gölgeleri vardı. Ya da içeridekiler gölgeydi. Murdoch elindeki güçle KRALİÇE ELIZABETH'in karşısına çıktı. Bir medya patronu, üzerinde güneş batmayan imparatorluğun Kraliçe'sini tehdit ediyordu.
Hem de Windsor Kalesi'nde!
4 bin dinlemenin yapıldığı ve sonuçların incelendiği günlerdi. İlgili kişiler "TAPELERİ" biliyor olsa da çoğunluğun haberi yoktu. Medya da bu büyük skandala epey uzak düşmüştü. 2011 yılında Windsor Kalesi'nde Kraliçe II. Elizabeth'le görüşen Murdoch, Britanya'nın Avrupa Birliği'nden ayrılmasını istedi. Dinleme ile ele geçirilen özel bilgiler de bu toplantıda Kraliçe ile paylaşılmıştı. Çok ayrıntıya girilmese de masaya getirilen bilgiler can sıkıcıydı! MEDYA PATRONU BU İŞİ YAPIYORDU! Eski TÜRKİYE GİBİ DEĞİL Mİ! Devam...
Kraliçe II. Elizabeth resmen şoke olmuştu. Hiç beklemediği bir hamle ile karşı karşıyaydı! Şaşırdı. Soğukkanlıydı.
Misafirini uğurladıktan sonra yapması gerekeni yaptı ve MI6 BAŞKANINI davet etti... Tehditlerin arka planını öğrenmesini istiyordu İSTİHBARATIN BAŞINDAKİ İSİMDEN! MI6 Başkanı Sir John Sawers, Windsor Kalesi'nde hiç beklemediği bir emir ile karşılaşmıştı... Kraliçe, MURDOCH'un TAPELERİNDEN söz etti. "BİZİ DİNLEMELERİ İHTİMAL DAHİLİNDE
Mİ?" diye sordu... Sir John Sawers birkaç gün çalışmak için izin isteyip ayrıldı. Kısa bir süre sonra MI6'in başındaki Sawers "OLAY GERÇEK" raporu verdi...
Kraliçe II. Elizabeth, kendi evinde tehdit ediliyordu. Durum ciddiden daha ciddiydi.
Olacak iş değildi. Bir fani gelip Windsor'da bu kadar ileri gidebiliyordu. Bu olacak iş miydi! Kraliçe gerçek anlamda risk altındaydı. Windsor Kalesi, çok önemli birini daha ağırladı. O gün Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Nick Clegg, Kraliçe II.
Elizabeth'in, "Britanya, Avrupa Birliği'nden ayrılacak. Bunun için hazırlıklara başlayın" sözüyle büyük bir şok yaşadı. Çünkü Nick Clegg, Avrupa Birliği'ni destekleyen biriydi.
Birkaç gün sonra tekrar aynı odada yapılan toplantıda Nick Clegg ve bazı bakanlar da Kraliçe'nin karşısındaydı. Bakanlar da Kraliçe'nin bu konuda kararlı olduğunu gördükten sonra Britanya'da BREXIT startı verildi. Tabii bu o kadar hızlı olmayacaktı.
Ancak Pentagon, Kraliçe II. Elizabeth'in ağır davrandığını düşündüğü için 4 bin kişilik dinleme skandalını patlattı.
Yıllık geliri 60 milyar doları aşan Rupert Murdoch'ın News Corp şirketi, İngiltere'nin kaderini değiştiriyordu. 24 Haziran 2016'da BREXIT oylandı ve kazanan 'Evet' oldu.
Pentagon'un büyük zaferiydi bu gelişme.
Kraliçe II. Elizabeth'in gizli kayıtları hala yayınlanmadı. Tahtı bıraktıktan sonra yayınlanacağı iddiaları Londra'da çok güçlü.
Birçok lider hakkında söylediği ağır sözler, Britanya'nın yönetimiyle ilgili aldığı kararlar.
MI6'ya yaptırdığı gizli operasyonların belki tamamı o kayıtlarda mevcut. Ya da başka şeyler! Bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var, o da şu: Kraliçe II. Elizabeth, bu kadar kolay geri adım atmazdı... ABD ile bu kadar kolay ortaklık kurmazdı. Çünkü dinleme skandalına rağmen uzun süre direnen bir Kraliçe vardı. YENİ ORTAKLIK TAMAM GİBİ. Bunun işaretleri fazlaca var. Yazdık, yazıyoruz! Ancak unutmamak gerekir ki İNGİLİZ AKLI HEP BİR ADIM ÖNDEDİR. KOLAY KOLAY GERİYE DÜŞMEZ. DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKIP DEPAR ATTIĞI ÇOKTUR!
Kraliçe'nin elinde hala büyük kozlar var!
GELECEĞİZ...
Skripal üzerinden RUSYA ile karşı karşıya gelen Londra herkes gibi beni de şaşırttı! Olacak iş değildi. Ortada KONU yoktu! Ama Londra Moskova'ya sert davranıyordu.
Nedenini de kimse kestiremiyordu. Belki de Kraliçe RUSYA'ya tepki vermek isteyen en son kişiydi. Ama Moskova öteye itiliyordu! Çok kişi bunun arkasında PENTAGON'u işaret ediyordu. İDDİALAR BÖYLE. ANCAK KRALİÇE'NİN ELİNDE ÇİN GİBİ MUAZZAM BİR KOZ VAR!
ABD bunu düşünmek istemiyor! KORKUYOR!
Çünkü Buckingham'ın isteğiyle Çin ile ABD arasında gerçek bir mücadele başlar! Ve ABD bunu zor kaldırır! Washington KİRLİ OPERASYONLARLA İPEK YOLU'nu kendine bağlamak istiyor. KAVGA BU!
Londra ise henüz asıl kartları masaya sürmüş değil!
Eğer Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu-Afrika-Kuzey Afrika ve Akdeniz'de istediğini elde ederse, İpek Yolu da Washington'ın olur. AKDENİZ'e baktığımızda güçlü bir İNGİLİZ FİGÜRÜ şu an için yok. KIBRIS'ta üsleri var. Ama ne hikmetse onlar da geri planda kalmak için çaba harcıyor gibi. Pentagon'un planları doğrultusunda mı böyle yapılıyor, bilmiyorum. Ama daha fazla öne çıkacakları yerde geride kalmaya özen gösterir tavırları var. "İtalyan şirketler bile Akdeniz'de önemli adımlar atarken İngilizler'in bölgede göze batmamasının tek nedeni ABD ile yapılan anlaşma" diyen çok kişi var. Bakacağız...
İPEK YOLU'ndan devam edelim...
Yeni İpek Yolu için Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Cape Yarımadası'nın güney ucu Ümit Burnu çok önemli. Bir başka rotanın izlendiği ama Cebelitarık'tan Akdeniz'e geçen yol da hayati önemde!
Bu iki nokta da Londra'ya bağlı. O nedenle ABD daha doğrusu PENTAGON Cebelitarık'ı BREXIT ile Londra'nın elinden almayı planladı. TAPELER burada devreye sokuluyordu! Hatırlayın, BREXIT sonuçlarından sonra Avrupa Birliği ile İngiltere arasındaki ilk tartışma alanı Cebelitarık'tı! Avrupa Birliği, İspanya ile sınır komşusu olan bölgenin bundan sonra Birlik'le ilişkilerinde, İspanya'nın veto hakkı olmasını istedi. Buna ABD de destek verdi.
Ve bu tartışmalar hala canlı bir şekilde sürmekte! Hatta İSPANYA'da DEAŞ'ın kendini hissettirmesinin nedenlerinden biri de MADRİD'in LONDRA'ya kaymasını engellemekti...
İngiltere Başbakanı Theresa May, 1713'ten beri elde tutulan Cebelitarık'ın İngiltere kontrolünden çıkmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi. Haklılardı!
Vermeyeceklerdi de... ABD, bu konuda yine adımlar atacaktı. Eğer istenilen sonuç elde edilmezse, Ümit Burnu operasyonu için hazırlanan planlar masaya gelecek. Çünkü Yeni İpek Yolu'nun Akdeniz'e ulaşması için bu iki nokta çok önemli. Bu iki noktanın dışında üçüncü bir Akdeniz alternatifi yok.
O nedenle, Türkiye'de, İran'da, Rusya'da, Güney Afrika'da ve Londra'da yaşanan siyasi bir tartışmayı Cebelitarık ve Ümit Burnu'nun dışında tutamayız. İPEK YOLU'nun asla!
Hatta Amerikan üslerindeki hareketliliği bile bu tartışmaya dahil etmeliyiz. Hatta Suriye'deki savaşın nedenlerinden biri de bu iki nokta. Çünkü Suriye'de güç savaşları, bu iki noktanın da geleceğini belirleyecek.
Çünkü Suriye, kara yolu için çok önemli.
Kara yolunu kaybeden ülkeler, bu iki nokta için adımlar atacak. Akdeniz'in İpek Yolu için önemi bilinirken, deniz altındaki zengin maden yatakları da artık SIR değil.
O nedenle Cebelitarık ve Ümit Burnu, Akdeniz'e ulaşmak için çok önemli.
Rupert Murdoch'ın Güney Afrika'da aldığı medya grubunun Ümit Burnu hakkında yaptığı yayınları daha da dikkatli inceleyeceğimiz döneme girdik.
TÜRKİYE SURİYE'de büyük ve tarihi adımlar atınca KAVGA BURUNLARA ve BOĞAZ'a kaydı.
Bu da bizim akıl dolu bir hamle ile üstünlüğü ele geçirdiğimizi gösterir.
GELECEKLER! Bizimle anlaşacaklar.
Hele Erdoğan'ın Putin ve Ruhani ile verdiği fotoğraftan sonra bu kaçınılmaz...
DÜĞÜM bizim merkezinde olduğumuz coğrafyada çözülecek. Burada biz herkesten çok daha güçlüyüz. BUNU GÖSTERDİK DE... ARTIK BİLİYORLAR...
Oynadıkları oyunlar burada sökmedi.
Gittiler! Şimdi zenginliği bölüşmek için kapımızı çalacaklar. ZOR OYUNU BOZAR! Bozduk çünkü!
AIPAC-Trump-Kushner'in PENTAGON ile karşı karşıya gelmesine de bu denklemde bakmakta fayda var... Tabi bütün bunlar iddia... Ben konuşulanları bir araya getirdim sadece... BAKALIM GÖRECEĞİZ....

.

Facebook Yorumları

Kod8
8.11.2018
23 gizli toplantı.
7.11.2018
Bilek güreşi.
31.10.2018
Havada panik .
30.10.2018
Düello.
25.10.2018
Figüran.
24.10.2018
Aynı tezgah.
23.10.2018
Game over.
18.10.2018
Taraf meselesi.
12.10.2018
Spy game.
11.10.2018
Üç büyüklerin savaşı.
10.10.2018
Mahalle baskısı.
9.10.2018
Kıskaç.
6.10.2018
Londra seferi.
4.10.2018
Patron.
28.9.2018
ABD’ye mesaj.
26.9.2018
Oyun bozuldu.
25.9.2018
Dolar saldırısı.
20.9.2018
Afrika ortaklığı.
18.9.2018
Takas zamanı.
14.9.2018
Büyük transfer.
13.9.2018
DENGE
12.9.2018
Biri gidecek.
11.9.2018
Dost oyunu.
7.9.2018
Direniş!.
6.9.2018
PENFED.
5.9.2018
Bomba ve kurşun!.
4.9.2018
Taciz!.
30.8.2018
Dört adam.
29.8.2018
Hedef Akdeniz.
28.8.2018
Büyük sarsıntı.
11.8.2018
Dolar savaşı.
10.8.2018
Savaş ilanı.
9.8.2018
Dolar operasyonu.
8.8.2018
Yeni dünya.
7.8.2018
Büyük patron.
4.8.2018
Pastör bahane.
3.8.2018
11 Eylül mesajı.
2.8.2018
Merak etmeyin Türkiye kazanacak.
1.8.2018
Akdeniz gerilimi.
31.7.2018
Papazı buldular.
28.7.2018
Kredi kartı!.
27.7.2018
Köstebek.
26.7.2018
Şartlı tahliye.
25.7.2018
Mesut gerçeği.
20.7.2018
Büyük kavga.
19.7.2018
Kara saray!.
18.7.2018
Testi kırıldı.
17.7.2018
Dehlizde sarsıntı.
14.7.2018
Biftek krizi.
13.7.2018
Kimin uydusu.
12.7.2018
Tarihi zirve.
11.7.2018
Kadro.
7.7.2018
Siyasi dizayn.
6.7.2018
Sert rüzgar.
5.7.2018
İki aile savaşı.
3.7.2018
Merkel yolcu.
16.6.2018
Aliko modeli.
14.6.2018
Komite!.
13.6.2018
Başka senaryo.
12.6.2018
Bilek güreşi.
10.6.2018
Uyarı atışları.
8.6.2018
Pesco alarmı!.
7.6.2018
Boğaz harbi.
6.6.2018
Yüksek gerilim.
5.6.2018
Karanlık oyuncu.
2.6.2018
Kıbrıs planı.
1.6.2018
Enerji masası!.
31.5.2018
Akdeniz sancısı.
26.5.2018
Bütün dert IMF.
18.5.2018
İşgal planı.
17.5.2018
Şifreli mesaj.
16.5.2018
Yenikapı ruhu.
15.5.2018
Düğmeye bastılar.
12.5.2018
Oval Ofis’in patronu.
10.5.2018
Gölge boksu.
9.5.2018
North hamlesi.
8.5.2018
Tehlikeli adım.
4.5.2018
Nafile.
2.5.2018
Çatışma kapıda.
1.5.2018
Yüksek gerilim.
28.4.2018
İşte CHP adayı.
27.4.2018
Hattı müdafaa!.
25.4.2018
Truman ittifakı.
24.4.2018
Erivan alarmı.
21.4.2018
Para saldırısı.
20.4.2018
Akdeniz sancısı.
19.4.2018
En sıcak haziran.
18.4.2018
Skripal füzesi.
17.4.2018
Gerçek hedef.
12.4.2018
Türk gücü.
11.4.2018
Pentagon oyunu.
6.4.2018
Oyunu bozduk.
5.4.2018
Enerjik Murdoch!.
3.4.2018
Pet-rol.
29.3.2018
Pastayı biz keseriz.
28.3.2018
Paraya dikkat.
27.3.2018
Kavga derinleşiyor.
23.3.2018
Akdeniz dengesi.
22.3.2018
Büyük anlaşma.
21.3.2018
Sarkozy operasyonu.
20.3.2018
Büyük anlaşma.
15.3.2018
Uyanan hücre!.
14.3.2018
Büyük fırça!.
10.3.2018
Lobilerin savaşı.
9.3.2018
Kim kaybeder!.
8.3.2018
Arkadaki adam.
7.3.2018
Gizli masa dağıldı.
6.3.2018
Son plan.
3.3.2018
Dışarıdaki Türkiye.
2.3.2018
Afrika kartı.
1.3.2018
Türk asrı.
28.2.2018
Şamarın sesi.
24.2.2018
Türkiye kazanır.
23.2.2018
Hedef Akdeniz.
22.2.2018
15 Temmuz ruhu.
21.2.2018
Diriliş.
20.2.2018
Gizli toplantı.
16.2.2018
Koparıyoruz.
15.2.2018
Plan çöp oldu!.
14.2.2018
‘Dur’ dedik.
13.2.2018
Akdeniz.
9.2.2018
Pastör mesajı.
8.2.2018
Savaşın adı.
7.2.2018
Esad kartı.
6.2.2018
Derin Moskova.
2.2.2018
Planlar bozuldu.
1.2.2018
Son hamle.
31.1.2018
Yeni ÖSO planı.
30.1.2018
Şaşkına döndüler.
27.1.2018
Türk adımı.
25.1.2018
Ankara kazanacak.
24.1.2018
Başrolde Türkiye.
23.1.2018
Film bitti.
20.1.2018
Birlik vakti.
19.1.2018
Köşeye sıkıştılar.
18.1.2018
Terör hattı.
17.1.2018
Büyük oyun.
16.1.2018
ABD sınırı aşamaz.
12.1.2018
Tiyatro.
11.1.2018
Gina Haspel.
10.1.2018
Derin savaş.
9.1.2018
Türk ekseni.
6.1.2018
3 ülke 3 ajan.
5.1.2018
Aile baskısı.
4.1.2018
Lobi savaşı.
3.1.2018
Cuma’ya dikkat.
2.1.2018
Acem baharı!.
29.12.2017
Zeytin dalı.
28.12.2017
Sevakin kodları.
27.12.2017
Karakter suikastı.
26.12.2017
Aile arasında!.
22.12.2017
Üç silahşör.
21.12.2017
McMaster Planı.
20.12.2017
Ortadoğu kaynıyor.
19.12.2017
Tarihi kavga!.
16.12.2017
Dokuz sorun.
15.12.2017
Kavga içeride.
14.12.2017
Ortadoğu oyunu.
13.12.2017
Lefkoşa planı.
12.12.2017
Kudüs hesabı.
8.12.2017
Kudüs kartı.
7.12.2017
Penta-gon.
6.12.2017
Çifte darbe.
5.12.2017
İtiraf hesabı.
2.12.2017
Çin seddi.
1.12.2017
Türkiye’nin yolu.
29.11.2017
Asıl mesele.
28.11.2017
Lobi savaşları.
24.11.2017
Kiralık ordu.
23.11.2017
Ahtapot.
22.11.2017
Ricci’nin mesajı.
21.11.2017
Bilirkişi.
17.11.2017
İhanetin tablosu.
16.11.2017
Rakka savaşı!.
15.11.2017
2018 uyarısı.
14.11.2017
1 dolar.
10.11.2017
Paranın yönü.
9.11.2017
Ortak masa.
8.11.2017
Aramco hamlesi.
7.11.2017
Hotel prens.
5.11.2017
Gizli anket.
3.11.2017
Sınır harbi.
2.11.2017
Blackberry!.
1.11.2017
Kırmızı alarm.
31.10.2017
Gladyo pusuda.
28.10.2017
Ankara’nın yolu.
27.10.2017
Ekonomik şantaj.
26.10.2017
Üç kaos planı.
25.10.2017
İdlib’in sırrı.
20.10.2017
ABD’nin yolu.
19.10.2017
Barzani bitti.
18.10.2017
Korkunç plan.
14.10.2017
Son Bass’kı.
13.10.2017
Savaş ilanı.
12.10.2017
El Bab bozgunu.
4.10.2017
Kirli ittifak.
3.10.2017
Gladyo savaşı.
29.9.2017
Kritik 2 yıl.
27.9.2017
Kuzey planı.
21.9.2017
ABD çok Irak!.
19.9.2017
Referandum.
15.9.2017
Sinsi oyun.
8.9.2017
Yakın tehdit.
6.9.2017
Alfa, Beta, Omega.
5.9.2017
Kuzey rüzgarı.
30.8.2017
Kanlı yol.
29.8.2017
Değişim yılı .
26.8.2017
Eller tetikte.
25.8.2017
Dünya savaşı.
24.8.2017
Zaman daralıyor.
23.8.2017
Anahtar bizde.
22.8.2017
Arkası gelecek .
18.8.2017
Türkiye farkı.
16.8.2017
Güç gösterisi.
15.8.2017
Sıcak savaş.
12.8.2017
Silahın patronu.
11.8.2017
Neden Kore.
10.8.2017
Büyük fırsat.
9.8.2017
7 ülkeye dikkat!.
5.8.2017
Özel servis.
4.8.2017
Dikkati dağıtmayalım.
22.7.2017
Yeni dünya.
21.7.2017
Pentagon’un yolu.
20.7.2017
Olağanüstü hal!.
19.7.2017
Türk çağı.
13.7.2017
Petrol fırtınası.
6.7.2017
Ankara anlaşması.
4.7.2017
Kosovalı NATO Kasabı.
24.6.2017
Para ve silah.
23.6.2017
Beyaz Saray yanarsa.
22.6.2017
ABD yürüyor!.
21.6.2017
Pastör hukuku!.
20.6.2017
Misilleme!.
17.6.2017
Suriye’de B Planı.
16.6.2017
Düello.
15.6.2017
Kritik zirve.
14.6.2017
Katar düğümü.
13.6.2017
Körfez ateşi.
11.6.2017
Darbeyi önledi.
8.6.2017
Çölde av!.
6.6.2017
Kılıç dansı.
2.6.2017
Sırada ne var!.
1.6.2017
İpek Yolu Savaşı.
31.5.2017
Arap NATO.
30.5.2017
Siber savaş.
26.5.2017
ABD’nin B Planı.
25.5.2017
Pentagon!.
24.5.2017
NATO bombası.
23.5.2017
ABD’nin yanlışı.
17.5.2017
Washington zirvesi.
12.5.2017
Türkiye’nin rolü.
5.5.2017
Türkiye’nin rolü.
2.5.2017
İnce hesap.
26.4.2017
Para ve İncirlik.
25.4.2017
Alman savaşı.
19.4.2017
Mevziler hazır.
18.4.2017
Asılın küreklere.
13.4.2017
Pentagon’da savaş.
12.4.2017
Geniş aile
11.4.2017
Savaş kararı.
9.4.2017
Yeni elebaşı kim!.
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8.Net