Çöp Depolama Alanı Değil, Efteni Gölü!

28.04.2020 - Bu Yazı 1080 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Çöp Depolama Alanı Değil, Efteni Gölü!

 Gölyaka sınırları içerisinde bulunan ve Düzce'nin en gözde göllerinden biri olan Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası kendini bilmez bazı vatandaşların çöp depolama alanı oldu. Onlarca tarihi geçmiş içeçeklerin atıldığı gölün etrafında daha sonra çöplerin üstü toprakla kapatılmaya çalışıldı.

 

2005 yılında su kuşlarını korumak amacıyla doğal koruma alanı ilan edilen Efteni Gölü Yaban Hayatı GEliştirme Sahası son günlerde kendini bilmez vatandaşların çöp depolama alanı haline geldi. İçerisinde onlarca su kuşlarını barındıran, her mevsim ayrı renk cümbüşünün yaşandığı bölge Düzce'nin turizm cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Düzce içinden ve çevre illerden gölü görüp fotoğralamak isteyen onlarca vatandaş bu bölgeye akın ederken son günlerde yaşanan görüntüler "Bu kadarına pes" dedirten cinsten.

TARİHİ GEÇEN İÇECEKLER ATILMIŞ

Tarihi geçtiği tahmin edilen gazlı içecekler bazı kendini bilmez vatandaşlar tarafından gölün etrafına atılmış ve daha sonra toprakla üstü kapatılmaya çalışılmış. Çevreya saygısızlığın doruk noktaya ulaştığı bölgede görüntüleri gören ziyaretçiler; "Doğaya saygısı olmayan insanın hiçbir şeye saygısı olmaz. Etrafta çöp kutuları varken buraya bunları atanları şiddetle kınıyoruz. Bu çevre düşmanlarının yakalanıp gerekli cezayı görmesini istiyoruz" şeklinde konuştular.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive