Fehmi Koru: Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak

23.06.2019 - Bu Yazı 602 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Fehmi Koru: Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak

 Üniversite yıllarından beri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın bir ilişkisi olan gazeteci Fehmi Koru, T24 canlı yayınında Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı. Gül'e yakın isimlerle seçim sonuçlarını takip ettiğini dile getiren Koru, "Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarını değerlendiren Koru, Binali Yıldırım'ın AKP kadar MHP'nin de adayı olduğunun altını çizdi. Koru, "MHP açıklamasına bakarsak sanki hiçbir şey olmamış gibi bir açıklama. Kampanya sırasında karşı tarafı suçlayıcı söylemleri MHP'den duyduk. Eğer bir yenilgi varsa iki muhatabı var; MHP'de bunun içinde. Bahçeli, başarısızlığı özeleştiriyle karşılamalıydı. MHP deyince akla gelen hassasiyetlerin bir çoğunun yeni söylemler sırasında epey geriletildiğini gördük. Kampanyada MHP'yi rahatsız eden gelişmeler yaşandı. Bahçeli, mitilini getirecekti, böyle bir şey olmadığını da gördük. Burada kalmak yerine Ankara'ya gitmeyi tercih etti. Daha önceki seçimlerle mukayese edilmesine göre AK Parti kaybetti." diye konuştu. 

Koru, MHP'nin önümüzdeki dönem ittifaktan kopabileceğini savundu. Koru, "AK Parti'de kendisine karşı bir yenilgi değil de MHP'nin getirdiği eksi olarak da görebilir. 2002 sonrasından bahsedersek 1994'ü de düşünmek lazım.Tayyip Erdoğan o dönemde yetkilerini meclise karşı da kullandıi başarılı oldu. Belediye başkanlarının yetkilerini de arttırdılar. İmamoğlu da belediye başkanlarına yönelik artı yetkileri kullanacaklardır. Sabah oy kullanmaya gittiğimde her zamankinden daha kalabalık bir seçmen grubunun sandık başına gittiğini gördüm. Birisi bana dedi ki "Binali Bey burada önde gözüküyor" dedi. Demek ki ona verilecek oylar içinde AK Parti'ye oy vermiş kitlenin de oyları var. AK Parti'ye oy vermekten vazgeçenler kim? Benim görebildiğim kadarıyla AK Parti'nin çıkarması gereken ilk ders, oylarını arttıranlara ilişkin..." ifadesini kullandı.

Koru, AKP'de öngörüsüzlük olduğunu belirterek, "AK Parti bu öngörüsüzlük olduğuna göre yanlışlarına devam edecekler. Yavaş yavaş insanların ayrılmaya başladığı çıkarımına varmak mümkün. AK Parti gibi bir alternatif olmadığı için, İmamoğlu'nu yakın bir figür olarak gördükleri için oy verdiler." dedi.

Gül'e yakın isimlerle seçim sonuçlarının takip ettiğini söyleyen Koru, "Beklentiler istikametinde hareket edecekler. Netice itibari ile bu insanlar seçimden şu çıkarsa bunu yaparız gibi değerlendirme yapmıyorlar. Belli bir ilkeler etrafında buluşmaya çaba gösteriyorlar. Sadece geçmişte AK Parti içinde siyaset yapmış insanlar değil, sadece belli kesimin olacağı değil geniş çerçevesi var. Belirli bir takvim yok. Bundan sonraki dönem daha çok adlarını duyulacak gibi gözüküyor. Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak." diye konuştu.

 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Fehmi Koru: Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak
Fehmi Koru: Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak...
  
Fehmi Koru: Kurulacaksa 2 yeni parti kurulur
ete...
  
Abdullah Gül: Çok önemli problemler bizi bekliyor
Abdullah Gül: Çok önemli problemler bizi bekliyor...
  
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasında...
  
...
  
Abdullah Gül... Geniş mutabakat oluşmadı, aday değilim
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın karşısına 24 Haziran'da muhalefetin "ortak adayı" olarak çıkacağı i...
  
Mehmet Acet: Abdullah Gül kimin adayı olacak?
Temel Karamollaoğlu, Pazartesi sabahı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra aile ort...
  
Abdulkadir Selvi: Abdullah Gül aday olacak mı?
23 Nisan özel oturumu nedeniyle Meclis’teydik. Gündemde 23 Nisan vardı ama milletvekillerinin aklı s...
  
Oral Çalışlar: Abdullah Gül aday mı?
Gül'ün adaylığı konusunda en kritik parti CHP. Ana muhalefet partisindeki ağır basan eğilim, Gül'ün ...
  
Abdulkadir Selvi: Abdullah Gül denkleme girdi, 72 saat içinde...
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 24 Haziran'da yapılacak baskın seçim için kritik 72 saate girildi...
  
Abdullah Gül: Baykal'ın parti içi hesabını ciddiye almadım; siyasete girmeyeceğimi defalarca söyledim
AK Parti'nin gerçek öncülerine küfüre varan söylemlerde bulunanların nasıl organize olduğunu dünya a...
  
...
  
...
  
...
  
Ayşe Böhürler: 'Abdullah Gül ile 12 Yıl' kitabını okurken
Ahmet Sever eskiden beri sevdiğim ve değer verdiğim bir gazetecidir. Ancak “Abdullah Gül İle 12 Yıl...
  
Ömer Şahin: Abdullah Gül ‘intifada’ mı başlatıyor?
Boşuna dememişler, “Söz ağızdan çıkmadan senin esirindir; ağızdan çıkınca sen onun esiri olursun!” ...Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive