Hürriyet yazarı Yalçın Bayer: AKP’ye geçtikten sonra Viyana’ya atanmasının arkasında birçok soru var

27.02.2020 - Bu Yazı 3336 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer: AKP’ye geçtikten sonra Viyana’ya atanmasının arkasında birçok soru var

 Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, Türkiye İşçi Partili, Türkiye Yazarlar Sendikası yöneticiliği yapan yazar Demirtaş Ceyhun'un oğlu Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi olarak atanmasını yorumladı Bayer, "AKP’ye geçtikten sonra Viyana’ya atanmasının arkasında birçok soru vardır. Bu bir skandal mıdır, görev sürecindeki göstereceği etkinliğinden anlayacağız" düşüncesini dile getirdi. 

Bayer, "Büyükelçi yapılması büyük yankı uyandırırken Ozan Ceyhun’la ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Hürriyet gazetesinin Almanya’da uzun yıllar yöneticiliğini yapan Ertuğrul Karakullukçu da bu süreçin takipçisi idi.Hürriyet arşivinde hakkında birçok iddia yer alıyor. Bir gazeteci, Kassel’de evinden çıktıktan sonra otoyolda giderken, polisin durdurduğu bir Volkswagen’de Ozan Ceyhun’u üzeri aranırken görüyor. Polisten ayrıntılı bilgi alınıyor ve Ozan’ın kırmızı bültenle arandığı ortaya çıkıyor. Ankara Interpol’ünde görevli bir memur 'Ben buraya yeni geldim, dosyaları karıştırırken Ozan hakkında 20 yıldır kırmızı bülten olduğunu tespit ettim. Bülten zamanaşımına uğrama noktasında iken, yeniden uzatma kararı çıkarttım' diyor. Arandığı sırada gazeteciler, büyükelçilik ve konsolosluklardaki etkinliklere nasıl katıldığı sorusunu yönelttiğinde ilgili diplomatların “Mümkün mertebe kontrol altında tutuyoruz kendisini” yanıtını verdiği de arşivdeki haberlerde yer alıyor. Sanırız, buradan Viyana’ya atanmasına kadar olan süreç artık biliniyor." ifadesini kullandı. 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive