Milli Eğitim Müdürlüğünde AR-GE diye bir büro var. Bu büro ne iş yapar? Bu büro Milli Eğitimdeki başarının, başarısızlığın sebepleri, olumsuzlukların ortadan kaldırılması için okullarda kurulması gereken komisyonlar, çalıştaylar vb. etkinlikler yapar. Peki bugüne kadar yapıldı mı hiç?

Bildiğim kadarı ile bunların yapılmasına bir iki sene önce başlanmıştı. Zannediyorum devam ettirilmedi ve dolayısıyla da sonuç alınamadı. Neden biliyor musunuz? Büyük bir ihtimalle ilgisizlikten! Böyle bir çalışmanın yapıldığını biliyorum çünkü.

Ne yaparsanız yapın, Milli Eğitim Müdürlüğünün başına hangi eğitimciyi getirirseniz getirin eğer bu iş bir ekip işi değilse başarılı olamazsınız.

Düzce’deki eğitimde başarılı olunabilmesi için, bu iş yeniden ele alınmalı. Bu işin başında bu işe gönül veren bir Milli Eğitim Müdürü veya görevlendireceği bir müdür yardımcısı veya şube müdürü olmalıdır. Aksi halde bu iş yürümeez.

Yazdığım bu yazı kimseye yönelik değildir. Ama bu işe istekli ve iddialı bir Milli Eğitim Müdürü olursa ve isterse bu iş olur.

İsteyecek, fedakar olacak, mesai mefhumu gözetmeyecek başarı adına ortalığı kırıp dökmeden, Ali kıran baş kesen cinsinden de olmayacak ama herkes birbirini motive edecek.

Her şeyden önemlisi de ilimizde görev yapacak olan Milli Eğitim Müdürü genç, dinamik olacak ve ilimizde ikamet edecek!

Bu işi ciddiye alıp, yarından itibaren işe başlanırsa önümüzdeki 2016-2017 eğitim-öğretim yılını bilemem ama 2017-2018 yılında ilimiz başarı sıralamasında kendini gösterir hale gelecek. Aksi halde başarı kelimesini çok konuşuruz ama netice alamayız.

Geçmiş yıllarda başarılı olanlar var. Düzce’de bu işi bilen arkadaşlar var. Bu işin denemesini yapan idareci arkadaşlar var. Sorulsun, araştırılsın, bulunsun, gerekiyorsa onlar ilimiz adına bu işe dahil edilsin!

Bazı okul müdürlerinin çalışmalarını görüyorum ve duyuyorum. Başarılı oluyorlar. Bunu tüm Düzce geneline neden taşımıyoruz? Çok mu zor? Değil! Sadece bakıyoruz ama görmüyoruz!

Sayın valimiz herhalde bu işle de birebir ilgilenmek durumunda olması gerekecek. Aksi halde önümüzdeki yıllarda başarımızın nasıl olacağını bugünden görür gibiyim! Hoşça kalın.

  • Abone ol