Nikah Memurluğu Bahçesindeki Elektrik Trafosu!

Düzce Belediyesi Nikah memurluğu binasının bulunduğu bahçenin kuzey-doğu tarafındaki elektrik trafosunun önü yağmur yağdığında gölleniyor. Yok mu bunun bir çaresi. Vatandaş, yağmur yağdığında göllenen sulardan Asar deresinin üzerindeki köprüye çıkamayor. Göllenen o su karşı tarafta bulunan İtfaiye tarafından mı çekilmeli, yoksa o suyun Asar deresine akması için duvarın dibinden bir kanal açma çalışması mı yapılmalı?

Hastane Çevresinde Misafirhane

İstanbul’daki hastanelere gidip gelenler anlatırken duydum. Mesela; Anadolu’dan, İstanbul Çapa Tıp Fakültesine tedavi amaçlı giden fakir hastaların konaklamaları için bazı zenginler apartmanlardan daireler satın alıp idaresini de Çapa’a tıp fakültesine veriyorlarmış. Zor durumda olan hasta ve sahipleri oralarda konaklasın, yesin, içsin, yatıp kalksın diye! Bunun ne anlama geldiğini büyük şehir hastanelerinde hasta peşinde koşturanlar bilirler! Bunun adına ister misafirhane deyin, ister pansiyon deyin. Ama yapılan bu hizmet herhalde çok hayırlı bir hizmettir.

Camiler, Bayanlara Ait Tuvalet ve Şadırvanlar!

Konu ile ilgili olarak 19.04.2017 tarihinde “Camilerde Bayanlara Ait Tuvalet ve Şadırvanlar Ne Durumda!” başlığı altında;

“Camilerde bayanlara ait tuvalet ve şadırvanlarda düzenleme yapıldı mı? Oraları nasıl olsa bayanlar kullanıyor, dolayısıyla oraları kimse görmez, kontrol de edilmez düşüncesiyle biraz ihmal mi ediyoruz acaba? 

Ayrıca Düzce’nin Merkez Camisi olarak bilinen Büyük Camide bayanlar neden bodrum katta namaz kılmak zorunda bırakılıyor. Bayanlar namazlarını ya zemin katta belli bir yerde, ya da ikinci katta belirlenen bir yerde kılsalar olmaz mı?” şeklinde bir yazı yazmıştım.

Duyduğuma göre de o yazıdan sonra konu ile ilgili olarak valilikte bir toplantı yapılmıştı. Toplantının sonunda alınan kararlar yerine getirildi mi? Ne oldu o iş? Camilerde bayanlara ait tuvalet ve şadırvanlar ne durumda? Bu konuda herhangi bir gelişme oldu mu? Hoşçakalın.

  • Abone ol