Siyaset meydanında en onursuz, en aşağılık, en iğrenç olay nedir diye soracak olsalar, hiç düşünmeden, DARBE’ derim.DARBE, kendine ait olmayan, başkasına ait bir durunu, silah zoru ile, cebren, zor kullanarak, ele geçirme eylemidir.Bundan 5 yıl önceye kadar, ülkemizde her 10 yılda bir DARBE ve DARBE girişimlerini örnek gösterebiliriz.

 3 Yıl önce, ülkemizde DARBE yapanlar, yapmağa çalışanlar, der- dest edildikleri için, şimdilik o kaygıyı taşımıyorum.Dünyada, enperyalist devletlerin kontrolünde olan ülkelerde, DARBE tehlikesi her zaman için vardır.Daha bir sene evvel, yıllar sonra ilk defa demokrasiye geçiş yapan MISIR, seçimle tanıştı, seçimin galibi, %52 ile Cumhurbaşkanı MURSİ ilan edildi.

 1. Dünya savaşından sonra AFRİKA’yı cetvelle bölüp parçalayan enperyalist devletler, böldükleri ülkelerin başına, kendilerine hizmette kusur etmeyecek kişileri yerleştirmişlerdi.MURSİ’nin işbaşına gelmesi ile birlikte, sömürgeci devletlerin çıkarları zedelendi,

 MISIR’ın kısıtlı olan kaynaklarını %80 i yoksul olan ülke insanları ile paylaşma arzusu, başta İSRAİL olmak üzere, ABD nin ve Avrupa Birliği ülkelerinin işine gelmedi. Görüldüğü üzere, satın alınmış MISIR Genelkurmay başkanına  DARBE yaptırtıldı. MISIR ve SURİYE’nin ortak kaderleri, her iki devlet’i  yönetenlerde  %15 azınlığın %85e hükmediyor olması. MISIR’ın %15 i Kıpti (hıristiyan), %85 i Müsliman. SURİYE’nin de %85 i suni, % 15 i şii.Ve şu an MISIR kan ağlıyor, milyonlar sokakta, her gün çocuk, kadın, erkek demeden, onlarca insan katlediliyor, ve bundan sonrası daha da karanlık.Bu güne kadar, hiçbir Avrupa Birliği üyesi ülkelerinden, ABD’den, DARBE’cileri  kınayan bir açıklama duydunuz mu?  Ülkemizde, gezi parkı olayında 3 kişi gazdan etkilendi diye kınama üstüne kınama çeken batının,  MISIR’daki gelişmeleri görmezden gelmesi , tam bir HAÇLI zihniyeti değil mi?TÜRKİYE’ye gelince iş değişiyor. Dünyanın önde gelen 30 kadar aktivist’İ, başlarında FAZIL SAY, dünyanın en ünlü gazetelerine, gezi parkı meselesinden dolayı,  TÜRKİYE’yi küçük düşürücü ilan verebiliyorlar.

MISIR’daki DARBE’ye DARBE diyemeyen, ABD veAB ülkeleri kervanına, bir kısım gezi parkı sakinleri yanında, bir kısım CHP li milletvekilleri de DARBE diyememişlerdir.

 Benim en çok üzüldüğüm konu, 12 Eylül den sonra, Sapancı’ların, Koç’ların, sendikalara, çalışan kesimlere, bu güne kadar siz güldünüz, biraz da biz gülelim diyenlerle gezi parkı etrafında birlikte hareket etmeleri.

 Özetin özeti; MISIR’da DARBE’nin mimarı ABD’nin  kuklası, SİSİ, ülkeyi her gün bir adım daha cehennem çukuruna doğru itiyor.ARAP dünyasındaki kan gölü git gide büyüyor, SURİYE’deki  kanlı çatışmalar, IRAK’a sıçradı, TUNUS karışık, LİBYA karışmak üzere. 

 

 ALLAH sonumuzu hayır etsin.

  • Abone ol