Bir süre önce istifa eden Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Harun Veziroğlu'nun ardından  Akçakoca Belediye Meclisi’nin Ak Partili üyesi Gencer Reçber de  meclis üyeliğinden istifa etti. Hem de zehir zemberek açıklamayla...

Reçber yaptığı açıklamada,  istifa kararının Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin  kendi meclis kadrosunu oluşturmak için işine yaradığını iddia etti.

Belediye Meclis üyesi Gencer Reçber'in istifa gerekçesi; “haksız yere yedikleri kimi cezalar vatandaşı mağdur ederken, bir meclis üyesi olarak halkı savunamamış olmak”

Bu durum Sayın Reçber'i vicdanen rahatsız etmiş.

Reçber diyor ki “ Belediyemizin bazı kurum amirlerinin vatandaşın sorunlarına yardımcı olmak yerine adeta çözümsüzlük kurumu gibi hareket etmeleri nedeniyle bir meclis üyesi olarak vicdani rahatsızlık duydum. Özellikle zabıta birimimizin başında buluna İsa Mat’ın birçok esnafımıza haksız yere cezalar kesmesi ve güçlü olan esnafa ceza kesmeyip zayıf olan esnafımızı cezalarla ezmesi de aldığım istifa kararda etkili oldu. Cüneyt Yemenici’nin istifa kararımı engellemek için bir çabası olmadı. Aslında istifa kararım onun kendi meclis kadrosunu oluşturmak için onun işine yaradı.”

Akçakoca Meclis Üyesi Gencer Reçber'in istifasının ardında 2 gerçek olabilir sevgili dostlar.

Birincisi: Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'de temizlik harekatı başlatacağını konusunun gündeme gelmiş, partiye zarar veren isimlerin gürevden alınacağını iddia edilmişti. Ak Parti'de başlayan istifalar ve bazı isimlerin görevi bırakacağı açıklamaları Düzce'de de temizlik operasyonunun başlamış olabileceği,

İkincisi de Sayın Reçber'in iddia ettiği gibi Akçakoca Belediyesi'nde Belediyemizin bazı kurum amirlerinin vatandaşın sorunlarına yardımcı olmak yerine adeta çözümsüzlük kurumu gibi hareket etmeleri,Özellikle zabıta biriminin başında bulunan İsa Mat’ın birçok esnafa haksız yere cezalar kesmesi ve güçlü olan esnafa ceza kesmeyip zayıf olan esnafı  cezalarla ezmesi..

Birinci ihtimal yani Ak Parti'deki temizlik yapılmak istendiği ihtimali doğruysa bundan memnun oluruz. Zira Ak Parti'de ayrık otlarının temizlenme zamanı geldi de geçiyor.

Eğer ikinci ihtimal yani Akçakoca Belediyesi'nde müdür ve amirlerin halka zulmettiği ihtimali ise insanı korkutuyor. Hele de bu zulme, eziyete Başkan Yemenici'nin göz yumduğu doğru ise durum gerçekten vahim sevgili dostlar...

BAŞKAN KELEŞ'İN KABUL GÜNLERİ...

Düzce Belediye Başkanı Sayın Mehmet Keleş, yerinde oturmayan sürekli gezen bir başkan olarak tanınır. Hatta Geçtiğimiz yıllarda kendisine çok gezdiği, makamında oturmadığı yönündeki yapılan eleştirilere “Gezen Tilki, Yatan Arslandan iyidir” demişti. Sayın Keleş'in gezileri de genel de Yurt Dışına olurdu.

Son günlerde dikkatimi çekti; son çöp tesisi ile ilgili Almanya gezisinden sonra bizim Başkana bişeyler oldu. Önceden yurtdışına kendisi giderdi. Şimdi devlet adamları O'na geliyor ziyarete.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Amerikan Başkonsolosu Charles F. Hunter  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i makamında ziyaret etti ve Başkan Keleş ve Düzce'ye övgüler yağdırdı.

Gerçi Bay Hunter Düzce'ye geldiğinde sadece Başkan Keleş'i ziyaret etmedi. Ticaret Odası ve CHP  Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ı da ziyaret etti.

Burada şu hususu ifade etmeden geçemeyeceğim.

Bay Hunter'in ziyareti, Belediye,Ticaret Odası ve CHP ile sınırlı kaldı. Mesela Ak Parti'ye ya da MHP'yi , kamu kurumlarını, STK'ları ziyaret etmedi. CHP ile ABD'nin arasının yıllardır limoni olduğunu herkes bilir. Ama neden Bay Hunter siyasi partilerden CHP'yi ve STK'lardan TSO'yu seçti? Merak ettim doğrusu.

Neyse konumuz bu değil. Evet Hunter'in ziyaretinden sonra Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang ile beraberindeki Çinli iş adamları, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i ziyaret etti. Ziyaret esnasında Düzce'yi Çin'e benzeten Bay Hongyang: “Kendi gözlerimizle de gördük ki Düzce gerçekten çok güzel bir yer. Büyük bir gelişme potansiyeline sahip bir yer. Bence çok azimli bir planınız var. Bir orman şehri, bir spor şehri, bir turizm şehri, bir üniversite şehri olacak. Dediğiniz gibi Çin sürekli gelişen bir yer.” dedi.

Evet bizim halkımızdan Başkan Keleş'in kıymetini bilmeyenler, kendisini acımasızca eleştirenler var. Ama bakın elin adamı neler söylüyor?

Hem de Dünya'nın güçlü ekonomisine sahip Çin gibi bir ülkenin büyükelçisinin ağızndan çıkan sözler bunlar.

Arif olan anlar.

Evet son günlerde Başkan Keleş yerine; insanlar Keleş'i ziyaret ediyor.

ABD, Çin sırada hangi ülke var. Almanya? Japonya?

Saygılarımla...

  • Abone ol