Çam, 8 Aylık Dönemi Değerlendirdi

22.11.2019 - Bu Yazı 3358 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Çam, 8 Aylık Dönemi Değerlendirdi

 Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, yerel seçimlerin ardından geçen 8 ay içinde yeni yolların açıldığını ve mevcut yolların da genişletildiğini açıkladı. Şehir merkezindeki trafik akışını rahatlattıklarını ifade eden Başkan Çam, ' şehir merkezinde düzenlemeler yapıyoruz. Özellikle yollar ile kaldırımlarda eş zamanlı çalışmalar yapıyoruz' dedi.

 

Oxijen Medya Grubu yöneticileri Nevzat Cingirt ile Cengiz Keleş Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam'a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında yapılan ve samimi bir ortamda geçen ziyaret sırasında Başkan Rasim Çam, belediye tarafından Yığılca'da yapılan hizmetlerden söz etti. Yığılca'nın giderek geliştiğine değinen Çam, ' Amacımız denk bir bütçe ile Yığılca'da her sektörde dengeli gelişmeyi sağlamaktır' dedi. Belediyenin mali kriz içinde bulunduğunu ancak bunun vaat ettikleri hizmetlerin yapılmasında bahane oluşturmayacağını belirten Başkan ' Şu anda İller Bankasından geçmiş dönemlere ilişkin teminatlı krediler nedeniyle ödeneğimiz kesintili olarak geliyor. Bunun çözümlenmesi hibe ve proje krediler için girişimlerde bulunuyoruz. Bu arada kendi kaynaklarımız ile de sahadaki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle şehir merkezindeki araç trafiğini rahatlatmak ve yaya geçişleri için çalışmalarımız var. Mevcut yollarımızı buna göre genişletiyoruz. Buna bağlı olarak kaldırım düzenlemelerini yapıyoruz. Hazırladığımız planlara göre de yeni yollar açıyoruz' dedi.  

HİÇBİR AKRABAMI İŞE ALMADIM

Belediyenin mali durumu için denk bütçeyi esas aldıklarını ifade eden Başkan Rasim Çam bu konuda da şu görüşlere yer verdi ' Ne yazık ki Düzce'deki birçok belediye gibi Yığılca'da da borçlu bir belediye devraldık. 11 Milyon lira kredi borçları bulunuyor. Kurumsal borçlarla birlikte 16 Milyon liralık borç yükü bulunuyor. Şu anda İller Bankası'ndan yüzde 82 kesinti ile ödenek geliyor. Bu durumu biraz düzeltmek hibe ve yeni kredi için proje hazırlıyoruz. İller Bankası ile bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni personel politikası uyguluyoruz. Herkesin bilmesini istiyorum, hiçbir akrabamı iş'e almadım. Bu benim nasıl adaletli çalıştığımı ortaya koyuyor. Sadece personel giderimiz 80-90 bin lira civarında. Şu ana kadar maaş ödememe durumumuz olmadı."

Yığılca'da sektörler arasında dengeli gelişmeyi planladıklarını vurgulayan Rasim Çam bu konuda da şu görüşlere yer verdi " Bölgenin en temel ekonomik kaynağı fındık artık yeterli gelmiyor. Madencilik faaliyetleri artıyor. Düzce Üniversitesi'nin bir bölümü var, iki bölüm daha açılması planlanıyor. Biz öğrencilerin Yığılca'ya gelmesinin taraftarıyız. Eğer gerekirse belediye binasını bile Üniversiteye verebiliriz. Bu bizim ekonomimizi güçlendirir."

ÇİMENTO FABRİKASI

Yığılca'daki çimento fabrikasının üretime geçmediğini ancak kısa süre sonra faaliyete başlayacağını işaret eden Çam ' Bu fabrika ile öncelikle istihdam başta olmak üzere birçok sorun ortadan kalkacak. İşsizlik azalacak, piyasa hareketlenecek. Katma değer yaratılacak. Bizim bir önerimiz de yatırımcılara, girişimcilere yönelik olacak. Yap, işlet, devret sistemi ile birçok yatırım yapılabilir. Biz yatırımcıları bekliyoruz' dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive