AK Parti'nin 12 yıllık geçmişinde en çok dikkat çeken; hükümet üyelerinin, AK Partili vekillerin ve hükümetin yönlendirdiği bazı aktörlerin kelimeleri kullanma özgürlükleriydi. Bu çevreler istedikleri kelimeyi istedikleri anlamda kullanabildiler. Bu konuşma özgürlüğünden çok daha ötesiydi, açıkça manipüle etmek özgürlüğünü elde etmişlerdi. Bu özgürlüğüniyiye işaret ettiğini söyleyemiyoruz.

 

Kelimelerin manipülasyonları gündem değiştirme, halkın bir kesimini ikincilleştirme ya da değersizleştirme, toplumsal değerleri aşındırma ve gerçek ya da hayali düşmanlar yaratmak için kullanıldı. Bugün içerisinde olduğumuz korku, gerilim, güvensizlik ve öngörüsüzlük ortamında hükümetin sorumsuzca yozlaştırdığıbu iletişim özgürlüğünün çok fazla katkısı olduğunudüşünüyorum. Aşağıya içi boşaltılan ve anlamından saptırılan terimleri, amaçlarından saptırılan kurumları yazıyorum.

Ancak AK Parti’ye tahsis edilen sonsuz ‘’Yozlaştırma Özgürlüğü’’ ortadan kalktığında, sorunlarımızın çözülmesinde önemli bir yol kat edilebilecek.

 

 

Vakıf Demokrasi Alevilik Evlat Aydın Bilirkişi Adalet Hukuk Avukatlık Savcılık Sivil Toplum Dernek Pennsylvania  Üniversite Muhalefet Kandırılmak TÜBİTAK Hayırsever Masum Eylem Protesto Anarşizm Provokatör Bomba Robot Lobisi Halk Kürtaj Rüşvet Belediyecilik Hizmet Darbe Kitap Ateizm Zerdüştlük Uludere IMF İleri Demokrasi KöşeYazarı Evrim Teorisi Çanak Çömlek Eğitim Kızve Erkek Ev arkadaşlığı Kadın Erkek İlişkisi Cumhurbaşkanlığı Biat Terörist Ustalık Haşhaşilik Örgüt Kalfalık Gazetecilik Vatandaşlık Taraftarlık Alkolizm Dindarlık Atatürkçülük Sosyalist Cumhuriyet Kalkınma Solculuk Kumpas Liberalizm İtibar Osmanlıcılık ZenginleşmeEmniyetMilli İrade Seçim Kemalizm Liberal Yolsuzluk Anayasa HSYK Hırsızlık Okyanus Ötesi Güvenlik Suçlu Particilik Twitter Tutukluluk Ordu Cemaatçilik Polis Hapislik Şiir Devlet Sırrı %50 Leonardo Da Vinci    GençlikAyran Ahlaksızlık     Özel Hayat Esad İn Hap     İstikrar  Ayyaşlık     Diktatörlük İhale    Sanat     Ucube Gladio Kına     Hain Çevrecilik     İnsani Yardım Deniz Feneri Faiz Lobisi

Gözden kaçırdıklarımı da sizin eklemenizi rica ederim. Çünkü, bu bataklıktan bizi ancak ‘’Farkındalık’’ kurtarır.

  • Abone ol