AKÇAKOCA EĞITIM BIR SEN TEŞKILATINDA KONGRE HEYECANI

7.10.2018 - Bu Yazı 1271 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AKÇAKOCA EĞITIM BIR SEN TEŞKILATINDA KONGRE HEYECANI

Akçakoca’da Delege ve Temsilcilik Seçimi Yapıldı…

Düzce Eğitim Bir-Sen şube kongresinde oy kullanacak 12 delege ile Akçakoca İlçe Temsilciliği  için Cumartesi günü seçim yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimde Özkan Kardeş yeniden  Eğitim Bir Sen Akçakoca temsilcisi oldu.

Eğitim Bir-Sen Düzce şubesi kongreye gidiyor. 16 Kasım 2018 tarihinde yapılacak Eğitim Bir-Sen kongresi öncesi, ilçe temsilciliklerinde delege ve temsilcilik seçimleri başladı.  Akçakoca'da, Düzce İl Temsilciği olağan genel kurulunda oy kullanacak 12 delegenin ve ilçe temsilciliğinin belirlendiği seçimlere yoğun katılım olduğu gözlendi.

KATILIM YÜKSEKTİ

Eğitim Birsen Akçakoca temsilciliğinin delege ve yönetim seçimi cumartesi günü Akçakoca Eğitim Birsen Binasında 11.00 ile 17.00  saatleri arasında oy verme işlemi yapıldı.  175 üyenin oy verme hakkı olan seçimlere 113 üye katılarak %65 oranında bir katılım sağlandı. Oy verme işleminin ardından saat 17.00' de sandıklar açıldı. Üç kişilik sandık kurulunun yaptığı sayım döküm işlemi yaklaşık bir saat sürdü. Sandık kurulu başkanı Sinan Bozkurt seçim sonuçlarını sendika binasında hazır bulunan ve sayımı takip eden adaylara duyurdu.

Özkan Kardeş Yeniden Temsilci Seçildi

Çıkan sonuca göre yeniden aday olan Özkan Kardeş başkanlığında ki mevcut yönetim 113 oyun 80’nini  alarak yeniden seçildi. İl başkanlığında oy kullanmak için yapılan delege seçiminde ise 16 adaydan en yüksek oy alan ilk  12 aday seçildi.

 İl başkanlığı için seçilen delegeler Adnan Kaya, Aydın Karatepe, Aykan Gülbahar, Halil Sevinç, Harun Atıcı, Hasan Ekinci, Hasan Yıldırım, Muhammed Ali Çakır, Özkan Kardeş, Özcan Kasım, Recep Köprücü ve Talip Kocaoğlu olarak belirlendi.

Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimler sonucunda tüm delege adayları birbirlerini tebrik ettiler. Yeniden ilçe temsilcisi seçilen Özkan Kardeş”, seçimde kaybedenin olmadığını, kazananın Eğitim Birsen olduğunu belirtti.”

Özkan Kardeş başkanlığındaki 7 kişilik Akçakoca temsilciliğinde şu isimler yer aldı; Özkan Kardeş, Aykan Gülbahar,Özcan Kasım,Adnan Kaya,Recep Köprücü, Harun Atıcı ve Hasan Yıldırım.

Ömer Faruk Çelebi ve onun listesini destekleyecekler

Alınan bilgiye göre, Düzce il kongresinde oy kullanacak 12 delegenin,  mevcut başkan Ömer Faruk Çelebi'nin başkanlığındaki listeyi destekleyecekleri öğrenildi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive