Akçakoca- Düzce Ulaşımı Artık Daha Kolay

18.06.2019 - Bu Yazı 1238 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Akçakoca-  Düzce Ulaşımı Artık Daha Kolay

 Akçakoca - Düzce arası  gidip gelecek olan vatandaşlar için Akçakoca Belediyesi elini taşın altına koydu. Yaz mevsimi boyunca Akçakoca'dan Düzce'ye gece saat 12.00'ye kadar, Düzce'den Akçakoca'ya ise 01.00'e kadar otobüs kalkacak.

 Düzce'nin en kalabalık ilçesi Akçakoca'da ulaşımda devrim gibi karar alındı. Yaz mevsiminin gelip, deniz sezonunun açılması ile birlikte ilçeye ciddi sayıda yerli ve yabancı turist giriş çıkışı göze çarpıyor. Turizm sezonunu verimli bir şekilde kullanmak isteyen  Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor.

Başkan Yanmaz, turizm ve  ulaşım sektörünün paydaşları  ile bir araya gelere bir dizi radikal kararlar aldı. Akçakoca'ya sadece şahsi araçları ile değil, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların da rahatlıkla Düzce - Akçakoca arasında yolculuk yapabilmesi için yeni düzenlemeler getirildi. 

DÜZCE SON GİDİŞ 24:00, AKÇAKOCA DÖNÜŞ 01.00

Alınan kararla Düzce'den Akçakoca'ya  en son saat gece 01'e  kadar toplu taşıma araçları kullanılabilecek. Akçakoca'dan Düzce'ye son araç ise saat 24,00'de sefer yapacak. Yaz mevsimi boyunca sabah saat 08.00'den itibaren 20 dakikada bir otobüs kaldırılacak.

Konu ile ilgili  açıklama yapan otobüs işletmecisi Oktay Ustabaş; "Yıllardır bu minibüs ve ulaşım konusunda sıkıntılarımız vardı. Geçmiş dönemlerde o sıkıntıları çözemedik. Yeni seçimle yeni döneme başlangıç ile değirmen ağzından kalkış yapmak suretiyle belirli noktalarda güzel ve güvenli bir şekilde sabah 6:45 ile talepler doğrultusunda gece saat 24'e  kadar  araçlarımız bulunacaktır” dedi.

Akçakoca Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre ise, yeni minibüs güzargahı ve saatleriyle ilgili niha kararın kamuoyu ile paylaşılacağını ilettiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive