UMUT IŞIĞI, BAĞIŞ KUMBARALARI İLE HAYVAN BARINAĞINA DESTEK VERİYOR

23.08.2019 - Bu Yazı 1529 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

UMUT IŞIĞI, BAĞIŞ KUMBARALARI İLE HAYVAN BARINAĞINA DESTEK VERİYOR

 Akçakoca Belediyesi’nin Umut Işığı Birimini harekete geçiren Başkan Okan Yanmaz’ın eşi  Nursen Yanmaz ihtiyacı olan insanların yardımına koşarken, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Barınakta tutulan sokak hayvanlarının mama ve ilaç masraflarına katkı sunmak amacıyla; Yaklaşık bir ay kadar önce,  Nursen Yanmaz ve Meclis Üyesi Hanife Pazvant Tetik tarafından 26 esnafa teslim edilen BAĞIŞ KUMBARALARI Dohaycan Derneği Sekreteri ile birlikte açıldı.

Açılan kumbaralardaki paralar sayıldı. Esnafın en durgun döneminde toplanan 1.303,5 ( binüçyüzüçbuçukTL. İle barınaktaki köpekler için kuru mama alınarak barınak Veterineri Ufuk Göktaş’a teslim edildi.

Açılan kumbaralardan en çok bağış toplanan esnafa yıl sonunda plaket verileceğini beyan eden Sayın Yanmaz “ Güzel bir yarış olacağına inanıyorum” dedi.

20 Ağustos 2019 tarihinde açılan kumbaralardan çıkan bağışlara göre;

Birinci ESENTEPE TEKEL BAYİİ- KUDRET ÖZCAN -200 TL.

İkinci  LİMAN CAFE-BİSTRO- YILMAZ ÇAKMAK- 195 TL.

Üçüncü -  ESENTEPE KORDON-   ÖZGÜR AŞIK                    150 TL.

Dördüncü TEKEL BAYİİ- MEHMET ÇOLAK-          120 TL.  

Beşinci  Akçakoca KAHVECİSİ-                                105 TL.

Altıncı  SEÇKİN ECZANESİ- ÖZGÜR SEÇKİN-        100 TL.

Yedinci EKO MİNİ- AYTAÇ GENÇ-                     100 TL.

Sekizinci Hanife Pazvant- YELKEN CAF                     61 TL.

Dokuzuncu  SHELL- İBRAHİM KURT                  60 TL.

Onuncu KARADENİZ MARKET- ORHAN BÜYÜK    60 TL.

Ayten Çakmak Satndından 23,5 TL, Demet Yaman Güzellik Salonundan 47 TL, Nejat Ses ( Tuana otel) 42 TL,  Serkan Ustabaş’dan 40 TL. Teslim alındı.

Basına açıklama yapan Nursen Yanmaz, Akçakoca Esnafına ve bağış yapanlara çok teşekkür ederek, “ Bu bağışlarınızla, ihtiyacı olan, sahipleri tarafından terk edilmiş, bakıma muhtaç ve barınağımıza terk edilen sokak hayvanlarına mama ve ilaç alacağız. İhtiyacı olan insanlarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Soğolsun Halkımız, mağdur olan insanlara karşı  çok duyarlı olduğu için UMUT IŞIĞI’ndan desteklerini esirgemiyor. Biz, Yardıma ihtiyacı olan her canlıya ulaşmak istiyoruz. Şehrimizde aç insan, aç hayvan kalmasın istiyoruz. Hayvanlar isteklerini dile getiremedikleri; açız, susuz kaldık diyemedikleri için onlara da el uzatmak istedik ve “ Bağış Kumbarası Projemizi” başlattık.  Sağolsun esnafımız da bizi kırmadı. Bir ayın sonunda; başlattığımız bu projenin tuttuğunu ve duyarlı esnafımız sayesinde başarılı olduğunu gördük.  Yıl sonuna kadar bu bağışların daha da artacağından ve esnaflar arası güzel bir yarış olacağından yana çok umutluyum.” dedi.

“Az veren candan, çok veren maldan” deyişiyle sözünü tamamlayan Sayın Nursen Yanmaz “ Umut Işığı’na vereceğiniz desteklerle ihtiyacı olan her İNSANA VE mama kumbarası bağışlarınızla barınaktaki hayvanlara yardım edebiliriz.” dedi. 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive