VALİLİK BEZİRGAN KÖPRÜSÜ İÇİN İNCELEME BAŞLATTI

31.08.2019 - Bu Yazı 1652 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

VALİLİK BEZİRGAN KÖPRÜSÜ İÇİN İNCELEME BAŞLATTI

 “Bu köprü sahipsiz kaldı”  haberimize Düzce Valiliğinde yıldırım hızıyla açıklama geldi.

İlk kez  Akçakoca TV’nin gündeme getirdiği “Bu köprü sahipsiz kaldı”  haberi sonrası yazılı bir açıklama yayınlayan Düzce Valiliği inceleme başlattığını duyurdu.

DÜZCE VAİLİĞİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMADA...

"İlimizde yayın yapan bazı basın ve yayın organlarında yer alan “Yıkık Köprü Ortada Kaldı” başlıklı haber üzerine Valiliğimizce inceleme başlatılmış olup, yapılan incelemeler sonucunda;

18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve su taşkınında başta Akçakoca ilçe merkezi olmak üzere Dilaver – Esmahanım ve Uğurlu Köyleri, Cumayeri ilçemize bağı çeşitli köyler etkilenmiş, yerleşim birimlerini birbirilerine bağlayan 33 adet çeşitli büyüklüklerde köprü ve menfez zarar görerek kullanılamaz hale gelmiştir.

DSİ Genel Müdürlüğünce bu yerleşim birimlerine ulaşımın sağlanması için 9 adet köprünün proje ve yapım çalışmalarına başlamış bu köprülerden Akçakoca – Arabacı Köyü köprüsü yapımına başlanmıştır.

Haber konusu Bezirgan Köprüsü Sakarya ili Düzce il sınırını oluşturan Büyük Melen Çayı üzerinde bulunmakta olup, bu köprüye ait gerekli etütler taşkın sonrası yapılmış köprüye ait proje ve yapım işi ile ilgili DSİ Genel Müdürlüğünden ödenek talep edilmiştir." denildi.

Haberimiz üzerine hareketen Düzce Vailiği'nin yapmış olduğu açıklamanın, mağdur olan bölge halkı adına  takipçisi olacağımızı buradan okurlarımıza duyururuz.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive