Raporları Kamuoyu ile Paylaşın

12.09.2019 - Bu Yazı 1170 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Raporları Kamuoyu ile Paylaşın

 “Felaketten Ders Alınmadı mı?” başlığı ile yaptığımız haberin yankıları devam ediyor. “ Dere yatağı doldurularak beton santrali yapımına izin verilmemesini isteyen vatandaşlar, yanlış yoldan dönülmesini istiyor.

 Akçakoca ilçesine bağlı Fakıllı köyü sınırları içinde bulunan eski taş ocağı alanına, Beton santrali izini verdiği iddiaları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Sağlam hafriyata ait kum- çakıl ve taş ocağının olduğu bölgeye, Düzce merkezli bir firmaya beton santrali kurulması izni verildiği iddiası , bölgede yaşayan vatandaşlar yetkililerden açıklama bekliyor.

Yerel basında çıkan haberlerin ardından konunun muhatapları suskun kalmayı tercih ederlerken, santral yapımına uygun görüş veren kurumların hangi kriterlere göre bu kararı aldıkları ise Düzce ve Akçakoca kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında geliyor.

“Dere yatağına beton santrali verilir mi “ diye,  görüşlerine başvurduğumuz kimi uzmanlar, ÇED raporu olmadan izin verilemeyeceğini dile getirirlerken, kimi uzmanlar ise,  Saatte 100 metreküpten aşağı beton üretimi yapan tesisler için ÇED raporu istenip istenmeyeceği kurum yetkisinde olduğunu dile getirdiler. Kurulmak istenen beton santralinin ÇED raporu sorununu aşmak için hüle yönteminin uygulamaya konulduğunu ifade eden konunun uzmanları, yetkililerin mutlaka açıklama yapması gerekir dediler.

Madem öyle,  bu tesisi/beton santrali yapanların ve uygun görüş veren kamu kurumlarının  fizibilite ve kapasite raporlarını kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşmaları gerekir, yorumunda bulundular.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive