GEÇMİŞ DÖNEMİN ÜZERİ KAPATILDI

8.10.2019 - Bu Yazı 795 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

GEÇMİŞ DÖNEMİN ÜZERİ KAPATILDI

 İyi Partili Meclis Üyelerinin önerisi ve meclisin bütün üyelerinin oyları ile kabul edilen geçmiş dönemi araştırma komisyonu kurulmasından 40 gün sonra başladığı toplantılarında çıkan krizin ardından, Belediye Meclisi’ne getirilen raporu da kabul görmedi.  Kurulurken oy veren AK Partili Meclis üyeleri raporu kabul etmedi.

İyi Parti Meclis üyeleri tarafından meclis genel kuruluna verilen önerge ile kurulmasına karar verilen ve bütün meclis üyelerinin oy birliği ile kurulan geçmiş dönemi araştırma komisyonu üyeleri seçilerek çalışmalar başlamıştı. Üyeleri seçilmesine karşın 40 gün sonra toplantılara başlayan komisyon için hukukçuların böyle bir komisyon kurulamaz yönünde görüş bildirmelerinin ardından da komisyonda çatlaklar oluşmuştu. CHP’li üyeler, komisyonun çalıştırılmadığını iddia ederek komisyon toplantılarına katılmayacaklarını açıklamışlardı.

Hukuka aykırı olduğu ileri sürülen komisyonun önerisi ile konu Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı ilk toplantısında gündeme geldi. Kurulan komisyonun iptal edilmesi yönünde ki karar AK Partili 14 üyenin oyları ile kabul edildi.

Oylama katılmayan MHP, CHP ve İYİ Partili üyeler ise alkışlar eşliğinde meclis salonunun terk ettiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive