Tozan: 2016-2017 Eğitim yılına yetişek

10.2.2016 - Bu Yazı 1736 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Tozan: 2016-2017 Eğitim yılına yetişek

 12 Kasım Düzce depreminde işyerleri yıkılan esnafa can suyu olması için yaptırılan ancak, bugüne kadar amacına hizmet etmediği için çürümeye terk edilen Kalıcı İş Yerleri öğrenci yurdu oluyor.

 12 Kasım Düzce depremi sonrasında iş yeri yıkılan esnaf için yapılan ve rantabl olmadığı için esnaf tarafından ilgi görmeyen ve yıllardır atıl vaziyette kalan iş yerleri üniversite öğrencilerinin barınmasına katkı sağlayacak. Kalıcı İş Yerlerinde tadilat çalışmaları başlatıldı ve 150 gün bir sürede hazır hale getirilecek.

VALİLİK YURTKUR ARASINDA PROTOKOL YAPILDI

Kalıcı Konutlarda bulunan kalıcı işyerlerinin yurda dönüştürülme çalışmaları başladı. Düzce Valisi Ali Fidan ile Yurtkur Genel Müdürü Sinan Aksu arasında 27 Ekim 2015 tarihinde imzalanan protokol üzerine İl Özel İdaresi tarafından projeleri hazırlanan kalıcı işyerlerinin, üniversite öğrencilerine “Yurt Yapılması İşinin” ihalesi 19 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşti.

ÖĞRENCİLERİN BÜTÜN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan uygulanacak olan proje ile öğrencilerin bütün ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiğini belirterek, “Valimiz Sayın Ali Fidan’nın girişimleri ile kalıcı işyerlerinin yurda dönüştürülme çalışmaları başladı. Uygulanan projede, odalar 4 kişilik düzenlenmiş olup, her odada müstakil kullanıma uygun wc, duş ve lavabo ile telefon bulunmaktadır. Bina içerisinde idari ofisler, yemekhane, kafeterya, mescid, çamaşırhane, ütü odası ve dinlenme mekanları, galeri boşluklarında ise sosyal aktivite alanları, bina dışında ise spor alanları tasarlanmış olup öğrencilerin bütün ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir “dedi.

2016-2017 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA YETİŞECEK

Genel Sekreter Tozan, 2016-2017 eğitim- öğretim yılına teslim edileceğini ifade ederek, “Yapım işinin denetimi İl Özel İdaresi teknik personelleri tarafından yapılacak olup 150 takvim iş gününde bitirilerek 2016-2017 eğitim-öğretim sezonu öncesi protokol gereği Yurtkur’a teslim edilecektir” ifadesini kullandı.

245.000 TL KİRA GELİRİ ELDE EDİLECEK

Üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarının çözümüne katkı sağlandığını belirten Genel Sekreter Tozan, “projenin tamamlanması ile aylık 245.000 TL kira geliri idaremize kazandırılmış olmanın ötesinde atıl durumdaki bu işyerlerinin ilimizde okuyan üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarının çözümüne büyük bir katkı sağlamış olacaktır” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive