Ağabey Üçüncüoğlu: Bu olayı kabul etmemiz mümkün değil

29.3.2016 - Bu Yazı 2120 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Ağabey Üçüncüoğlu: Bu olayı kabul etmemiz mümkün değil

 Geçtiğimiz Cumartesi günü Fevzi Çakmak Mahallesi’nde CHP İl Başkanın darp edilmesine azmettirdiği ve dayak görüntülerini sosyal medya sitesinde paylaştığı iddia edilerek tutuklanan İsa Üçüncüoğlu’nun ağabeyi Nejdet Üçüncüoğlu bir açıklama yaptı. Üçüncüoğlu, “Bu olayı kabul etmemiz mümkün değil. Ancak fevri yapılan bu olayda kardeşimin terörist ilan edilmesini doğru bulmuyorum” dedi.

 CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın darp edilmesi ile ilgili olarak tutuklanan İsa Üçüncüoğlu’nun ağabeyi ve eski BBP İl Başkanı Nejdet Üçüncüoğlu bir açıklama yaptı. Olayı kabullenmenin mümkün olmadığını söyleyen Üçüncoğlu, “ Hiçbir şekilde bu olayın izahatı ve mazereti olamaz. Tamamı ile fevri gerçekleşmiş bu olay yüzünden sayın İl Başkanı Zekeriya beyin şahsında aile fertleri ve gerçek Atatürkçü CHP’lilerden özür dilerim. Ailemizde ve çevremizde çok değerli CHP’li büyüklerimiz bulunmaktadır. Bu CHP’li büyüklerimiz kardeşim olan şahsı gayet iyi tanımaktadırlar. Bu olayın arkasında bir parti ve bir oluşum arayanlar boşuna uğraşmaktadırlar. Kesinlikle fevri gerçekleşen bu olayın arkasında ne bir parti nede bir oluşum vardır. Kardeşim olan şahsın yaptıklarının siyaset malzemesi yapılması hiç hoş değildir. Kardeşim olan şahsın yaptıkları da kesin ve kesin yanlış, uygun olmayan davranışlardır. Kardeşimin siyaset malzemesi yapılması yerine onun Türkmen Dağı’nda ki Bayırbucak Türkmenlerine niçin araba ve para yardımı yaptığı, oraya giden yardım TIR’larının amacına ulaşmadığı, adres dışı yerlere ulaştığını gösteren belgeler üzerinden siyaset yaparsanız daha mantıklı olurdu” dedi.

“Benim kardeşim terörist değil”

Üçüncüoğlu, kardeşi İsa Üçüncüoğlu’nun terörist ilan edilmesine karşı çıktıklarını belirterek “Koskoca CHP, bir şahıs ve bu şahsın fevri yaptığı olay üzerinden bu duruma sürüklenmemeliydi. Koskoca CHP’yi şahıslara indirgemeniz, geldiğiniz noktanın ürünüdür. Şahısların yaptığı yakışık almaz olay yüzünden siyasetle ülke gündemini değiştirmek istemeniz aciz siyasetin art niyetli bir ürünüdür. Benim kardeşimi terörist ilan etmeniz ve hedef göstermeniz siz değerli CHP’li büyüklerimize hiç yakışmamıştır.  Fevri gerçekleşen bu olay için yaptığınız yürüyüşün yanında keşke Düzce’de uyuşturucu yüzünden ölen gençlerimiz ve uyuşturucu yüzünden dağılan ailelerin dertlerini de dile getirseydiniz.

Tozan'dan özür diledi

Keşke bu olayın yanında sapıklara, tecavüzcülere ve vatan hainlerine idam cezası getirmek içinde toplansaydınız. Keşke bu olayın yanında Muhsin Yazıcıoğlu suikastının yıllardır aydınlatılamaması içinde toplansaydınız. Keşke bu olayın yanında da şehit ailelerimizin ve şehit polislerimizin içinde toplansaydınız. Keşke ve keşke Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek ve yıkmak isteyen vatan haini teröristlerin cenazelerine katılan siz kendi vekillerinizi kınamak içinde toplansaydınız. Tabi ki bunların hiç biri benim kardeşimin yaptığının bahanesi olamaz. Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereği zaten yargılanıyor. Ben dahil hiç kimsenin tasvip etmediği, onaylamadığı ve karşı geldiği, tamamen fevri yapılan bu olaydan ötürü sayın Tozan ailesinden ve çok değerli kıymetli Düzceli dostlarımdan özür dilerim” ifadelerini kullandı. 

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu...
  
Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Olacak
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz özellikle Ramazan Ayı...
  
Anket şirketlerinin yöneticilerinden İstanbul tahminleri
tt...
  
Başkanlar, Belediye Birliği seçimi için Buluştu
Başkanlar, Belediye Birliği seçimi için Buluştu...
  
KİTAPSEVERLER ÜNLÜ YAZARLAR İLE BULUŞUYOR
KİTAPSEVERLER ÜNLÜ YAZARLAR İLE BULUŞUYOR...
  
2 Bin Kişi İftar Sofrasında Buluştu
2 Bin Kişi İftar Sofrasında Buluştu...
  
Bu Civcivler Ekonomiye Can Veriyor
Bu Civcivler Ekonomiye Can Veriyor...
  
Bu Afişi Kim Kaldıracak
Bu Afişi Kim Kaldıracak...
  
İftarda Tanışıp Kaynaşma İmkanı Buluyorlar
1 Düzce Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce geleneksel hale ge...
  
Canan Kaftancıoğlu: AKP İstanbul’u tekrar kaybettiği an dağılır
Canan Kaftancıoğlu: AKP İstanbul’u tekrar kaybettiği an dağılır...
  
BU SORUMLULUK HEPİMİZİN
10-16 Mayıs Engelliler haftası nedeniyle Düzce protokolü mesaj yayınlayarak farkındalık oluşturdu....
  
İstanbul'da seçimlerin iptal edilmesine tepki yağdı: "6 Mayıs 2019, Türkiye’de yine darbe oldu"
İstanbul'da seçimlerin iptal edilmesine tepki yağdı: "6 Mayıs 2019, Türkiye’de yine darbe oldu"...
  
Türkiye tarihinde bir ilk; YSK, İstanbul seçimini iptal etti!
Türkiye tarihinde bir ilk; YSK, İstanbul seçimini iptal etti!...
  
İstanbul seçimi iptal edildi; 10 soruda şimdi ne olacak?
İstanbul seçimi iptal edildi; 10 soruda şimdi ne olacak?...
  
Üniversite çiftçi buluşması devam ediyor
Üniversite çiftçi buluşması devam ediyor...
  
KAYIP ADAM ZONGULDAK'TA BULUNDU
Darıyeri Mengencik Köyü'ndeki evinden ayrılarak bir daha dönmeyen ve 7 gündür aranan Ramazan Uykusuz...Emlak8.Net