PEDALLARI 15 TEMMUZ İÇİN ÇEVİRİYORLAR

14.7.2017 - Bu Yazı 797 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

PEDALLARI 15 TEMMUZ İÇİN ÇEVİRİYORLAR

15 Temmuz şehitleri anısına Almanya’dan yola çıkan 5 kişilik ekip Düzce’ye ulaştı. Türkiye’ye gelene kadar 5 ülke geçen bisikletliler, Düzce’den katılacak 5 bisiklet tutkunu ile birlikte turlarını 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde sonlandıracaklar. 
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünü unutturmak istemeyen Almanya’da oturan 5 Türk vatandaşı, bisikletleriyle Münih’ten bisikletleriyle yola çıkarak 5 ülke geçtikten sonra önce Türkiye’ye ve Düzce’ye ulaştılar. Cedidiye Camii önünde Düzce Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Düzce Gençlik Merkezi üyeleri tarafından karşılanan ekibe Düzce İl sınırları içersinde de Düzce Bisikletliler Derneği Üyeleri eskortluk yaptı. Cedidiye camii önünde açıklama yapan Bisikletli ekibin başkanı ve Almanya Demokratlar Birliği Başkanı Emrullah Durucan, Türkiye2de 15 Temmuz öncesinde de defalarca darbe girişimi olduğunu dile getirdi. Emrullah Durucan; “Almanya’da yaşıyoruz Münih’ten Ankara’ya 15 Temmuz’u anma adına yola çıktık. Benim şahsi katılım sebebim bu darbe teşebbüsü tek değildi, bundan önce başkaları oldu. 15 Temmuz askeri bir darbe girişimiydi. Sanırım bu darbeler bitmedi deha devamı da gelecek onun için bizde teyakkuzda olmamız lazım. İnsanların uyanık olması gerekiyor. Herhangi bir etkinlik bizim milletimizin diri olduğunu gösteriyor. Bu yolculuk insanlarla köprü kurmak ve birlikteliği büyütmek adına yapılmıştır” dedi.

Geçen yılda tek başına Almanya’dan Ankara’ya tek başına pedal çeviren Abdurrahman Serdar Çakmak ise 18 gündür yollarda olduklarını belirterek, geçen yıl tek başına 2700 kilometre yol yaparak Ankaraya ulaştığını belirtti. Çakmak ayrıca Almanya’dan Ankara’ya bisiklet turunu genişleteceklerini de ifade etti. Abdurrahman Serdar Çakmak; “Almanya’nın Münih şehrinden geçen sene tek başıma şehitlerimize, gazilerimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız adına Münih’ten Ankara’ya 2700 km yol yaptım. Son 3. durağım Düzce idi. Beni Düzce halkı Düzce Bisikletliler Derneği karşıladılar bizleri. Bu seferki yolculuğumuz 15 Temmuz şehitleri anısınadır. Bunu her sene kat kat büyüterek 15 Temmuz ruhunu ve şehitlerimizi unutturmamak adına birlik ve beraberliğimizi korumak maksadı ile ben Kürt bir kardeşinizim destek ekibinde Uygurlu bir kardeşimiz Laz kardeşimizde var, biz burada birliktelik vermek istiyoruz. Biz millet olarak tekiz beraberiz ve bizi hiçbir terör örgütü asla yıkamayacaktır. Ne PKK ne FETÖ terör örgütü asla bunu başaramayacaktır. Bizde birlikteliğimizde bu mesajı vermek istiyoruz.
Gelirken çok zorlanıyor ve sıkıntılar çekiyoruz. Lakin mevzu vatan olunca ne kadar zor olursa olsun bir olduğumuzun mesajını vermek gerekiyor. Bunları düşündüğümüzde zorluklar kesinlikle aşılıyor. Şehitlerimizin yaptığı karşısında bizim yaptığımız hiçbir şey değil ben buradan bütün şehitlerimizden Allah razı olsun geride kalanlarına da sabır diliyorum. Gelecek yıl daha fazla olacağız sadece Münih’ten değil Münih’le Ankara arasında 6 ülkeden geçiyoruz. Bu ülkede ecdat yadigârı olan yerlerimiz soydaşlarımız var. Bu yolculuğumuz kardeşliğin Balkan ülkelerinde birleşmesinde yardımcı olur. 18 gündür yoldayız. Geçen sene 29 günde gelmiştim tek başıma olduğum için. 15 Temmuz günü yaklaşık 10 kişilik bir ekiple Ankara da olacağız. Bizlere yol güvenliği sağlayan Jandarmaya ve polis ekiplerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Tüm Düzce halkına da saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
BİR KİLO FINDIK FİYATINA, 150 GRAM PALAMUT...
BİR KİLO FINDIK FİYATINA, 150 GRAM PALAMUT......
  
Fındık üreticisini sevindiren haber... Fiyat 15 lirayı geçecek...
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisine seslenerek; ...
  
Fındıkta 15 lira tüccara yarayacak! Üretici öfkeli
Bölgemizde fındık hasadı devam ediyor, fındıkçılar hasadı tamamlama aşamasına geldi. Bu süreçte açı...
  
FINDIK 15 LİRA OLANA KADAR ELİNDE TUT, SATMA…
FINDIK 15 LİRA OLANA KADAR ELİNDE TUT, SATMA…...
  
Otomobilin çarptığı 15 yaşındaki Kerem öldü
Çakırlar Mahallesi’nde meydana gelen kazada yol kenarında gitmekte olan ve aniden dönüş yaptığı idd...
  
15 kök kenevir bitkisi ele geçirildi
15 kök kenevir bitkisi ele geçirildi...
  
Zincirleme trafik kazası: 1 ölü, 15 yaralı
df...
  
Bedelli askerlikte sona gelindi: Yaş sınırı 25, ücreti 15 bin TL, süresi 25 gün
Bedelli askerlikte sona gelindi: Yaş sınırı 25, ücreti 15 bin TL, süresi 25 gün...
  
15 Temmuz’da Sokağa ilk çıkan Başkandı
15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yılı düzenlenen etkinlikler ile kutlanıyor. Ordu içind...
  
15 Temmuz şehidi mezarı başında anıldı
15 Temmuz hain kalkışma esnasında Gölbaşı Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli şehit E...
  
AK Parti’den 15 Temmuz Şehidinin ailesine ziyaret
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, ...
  
15 Temmuz'un 2. yıl dönümü: 81 ilde aynı anda sela okundu
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine k...
  
İşte Temmuz ayı zam oranları ve maaşları
Aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 2 bin 893 liradan 3 bin 133 liraya yükseldi...
  
YAPILANDIRMA İÇİN SON TARİH 31 TEMMUZ
Düzce Belediyesi emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vergileri ve su borçlarına ilişkin çıkarılan ya...
  
REKOLTE ÇALIŞMASI 10 TEMMUZ’DA BİTECEK
REKOLTE ÇALIŞMASI 10 TEMMUZ’DA BİTECEK...
  
...