ÖZLÜ’DEN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

24.7.2017 - Bu Yazı 1158 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

ÖZLÜ’DEN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması ile her yıl 24 Temmuzda kutlanan "Gazeteciler ve Basın Bayramı", Basınımızın tarafsız ve özgür varlığı ile güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunun göstergesidir.
Her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğü en temel hakkıdır.
           Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. 
Demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelen basın sektörünün, milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getirmesi, demokrasimizin de en büyük güvencesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle gece, gündüz büyük büyük fedakarlık ve özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim. 
Görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını da saygı ve rahmetle anıyorum.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive