DÜNYA İKİNCİSİYİZ

22.10.2017 - Bu Yazı 726 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

DÜNYA İKİNCİSİYİZ

 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresinde konuşan Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin, Türkiye’nin MDF üretiminde Avrupa 1.’si, dünya 2.’si olduğunu yonga levha üretiminde ise Avrupa 3.’sü dünya 5.’si olduğunu söyledi.

 Divapan Entegrenin ana sponsoru olduğu Düzce Üniversitesi koordinesinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresinde konuşan Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin, yonga ve lif levha ile ağaç ürünleri sektörünün 2023 ihracat hedefinin 8 milyar dolar olduğunu söyledi.

Zengin, “Takribi 400 bin kişiye doğrudan olmak üzere toplam 1 milyon kişiye istihdam sağlayan sektörümüzün büyüklüğü 14 milyar dolar civarındadır. 2023 yılı hedefi ise 25 milyar dolar rakamını yakalamaktır. Sektörün 2016 yılı ihracatı 3 milyar dolar olup, 2023 hedefi ise 8 milyar dolardır. Bu sektörün iki önemli alt sektörü bulunmaktadır. Birincisi mobilya ve dekorasyon sektörü, ikincisi ise mobilya sektörünün yarı mamul ihtiyacını karşılayan yonga ve lif levha ile ağaç ürünleri sektörüdür. Ülkemizde yonga ve lif levha sektöründe, son yıllarda artan yatırımlarla dünya standartlarında ileri teknolojiyle üretim yapan tesisler kurulmuş ve dünyada söz sahibi bir kapasite ve üretim teknolojisine ulaşmıştır. Sektörümüz; Lif levha(MDF) üretiminde Avrupa´da 1.’si, Dünya´da 2.’si, Yonga levha üretiminde ise Avrupa´da 3.’sü, Dünya´da 5.’si” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive