Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

BAKAN FARUK ÖZLÜ; “AK PARTİ ADAYLARI YILDIZ GİBİ PARLIYOR”

22.5.2018 - Bu Yazı 838 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

BAKAN FARUK ÖZLÜ; “AK PARTİ ADAYLARI YILDIZ GİBİ PARLIYOR”

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti’nin Düzce milletvekili adayları ile seçim çalışmalarını başlatmak üzere Düzce’ye geldi. Bakan Özlü, AK Parti’nin adaylarının yıldız gibi parladığını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 24 Haziran seçimleri öncesi AK Parti’nin Düzce’den gösterdiği 1. Sıra milletvekili adayı Fahri Çakır, 2. Sıra adayı Ayşe Keşir ve 3. Sıra adayı Numa Çabuk ile toplantı yapmak ve seçim çalışmalarını başlatmak üzere Düzce’ye geldi.

Bakan Özlü, toplantı öncesi yaptığı açıklamada “Biliyorsunuz bugün son gündü, tüm partiler seçim kuruluna aday listelerini verdiler. AK Parti olarak bizde verdik. 24 Haziran seçimleri için start verilmiş oldu. AK Parti adayları Türkiye’nin her yerinde göz dolduran, kendisini seçim bölgeleri ile bütünleştirmiş, seçmenlerimiz tarafından sevilen isimlerden oluştuğunu görüyoruz. Bizim yaptığımız listelerde bizim farkımız bir kez daha ortaya çıktı. 126 kadına aday gösterdik. Adaylarımızın yaş ortalaması 44’tür. Yine 25 yaş altında 57 tane adayımız var. Kadını ile genci ile 24 Haziran seçimlerine damgamızı vuracağız. AK Parti aday listeleri yıldız gibi parlıyor. AK Parti Türkiye’nin partisidir. Bizim partimizde en iyi şekilde milletin taleplerini, vicdanını en iyi şekilde temsil etmektedirler. Düzce adaylarımızın da hepsi sevilen, sayılan adaylarımızdır. Ben eminim ki Düzce’de bu defa da geleneği bozmayacağız. İnşallah AK Parti bu sefer de 3-0 yapacak. Ben tabi bakan arkadaşlarımızla birlikte listelerde yer almadım. Elbette bu durum sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleridir. Seçim süreci boyunca diğer illerde partimiz tarafından bana verilecek görevler dışında Düzce’de olacağım. Seçim çalışmalarına adaymış gibi katılacağım. Düzce’nin 3 adayı yok Düzce’nin 4 adayı var. Birisi de benim. AK Parti siyaseti koltuk siyaseti değildir. Dava siyasetedir. Bizim siyasetimiz tüm Türkiye’nin siyasetidir. Seçimler boyunca bakanlığımızın devam eden projelerini takip edeceğim. Bunun yanında partimin bana verdiği görevleri her yerde 81 ilde aday arkadaşlarımız için çalışacağım. İhtiyaç olan her yerde hazır olacağım. Ben seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Bizim partimizde kırgınlık olmaz”

Bakan Özlü, basın mensuplarının “Aday gösterilmeyen aday adayları kırgınlık yaşar mı?” sorusuna cevap vererek “Bizim partimizde asla kırgınlık olmaz. Burada ki her bir arkadaşımızın geçmişte aday adaylığı vardır ve aday gösterilmemiştir. Bunlardan birisi benim. 2011’de bende aday adayıydım, listede gösterilmedim bakın geldim bugün bakanlık yapıyorum. Yine en güzel örnek Fahri Çakır beydir. Fahri Çakır bey 2003-2007 arasında milletvekilliği yaptı, 2007’den sonra ara verdi. Beraberde aday adayı olduk. Temayül yoklamalarına da katıldık. Atta Fahri Bey defalarca katıldı. Hiçbir zaman küsmedi ve kırgınlık göstermedi. Yıllar sonra bizim birinci sıra milletvekili adayımız oldu. AK Parti’de bunlar olmaz. Bakın Numan Bey’de öyledir. Numan Bey’de geçen seçimlerde aday adayıydı, çalıştı. Tekrar aday adayı oldu bugün adayımız. Bizim partimizde böyle bir durum olmaz. Aday adayı olan 51 arkadaşımızın her biri değerlidir, kıymetlidir ve milletvekili adayı olmaya layık arkadaşlarımızdır. Ama ne yapalım ki kontenjan 3 kişiliktir. Düzce’nin 3 milletvekili kontenjanı var. Mutlaka bunu 3’e indirmek zorundayız. Kimse aday gösterilmediği için kıymetsiz değildir. Kimse aday gösterildi diye diğerlerine göre daha kıymetli değildir. Her bir aday adayımız bizim için dava arkadaşımızdır. Her biri bizim için değerlidir. Dolayısı ile bizim partimizde kırgınlık olmaz. Geçmişte de hiç olmadı” şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Delege, Bir Kez Daha Ömer Faruk Çelebi Dedi...
Eğitim Bir Sen Düzce Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. İki listenin yarıştığı kongreyi ...
  
YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU
YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU...
  
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan 6 başlıkta ÖTV ve KDV indirimi açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'tan 6 başlıkta ÖTV ve KDV indirimi açıklaması...
  
Bakanlık’tan otopark kararı!
Bakanlık’tan otopark kararı!...
  
Ticaret Bakanlığı'ndan 81 ilde Eş Zamanlı Denetim!
Ticaret Bakanlığı girdi maliyeti ve döviz kuru artışından etkilenmemesine karşın, etkileniyormuş gi...
  
Eski bakan Müslüm Doğan HDP’den istifa etti: Parti içinde oligarşik yapı oluştu
Eski bakan Müslüm Doğan HDP’den istifa etti: Parti içinde oligarşik yapı oluştu...
  
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: İnşaatlarımızda ABD ürünleri kullanmayacağız
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapacağı inşaatlarda ABD ürünleri kullanılmayacağını açıklandı. B...
  
Erbakan’ın oğlu parti kuruyor
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan parti kuruyor....
  
Dört bakanlığın yardımcılıklarına atama yapıldı
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlıklara bakan yardımcısı ataması yapıldı. C...
  
BAKAN ÖZLÜ GÖREVİNİ DEVRETTİ
Bilim Sanayi ve Tekonoloji Bakanı Faruk Özlü, 2 yıl sonra görevini bugün yeni bakana devretti. Ye...
  
İŞTE YENİ BAKANLAR KURULU...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet siteminde görev alacak yeni baka...
  
Bakan Özlü’den Düzce’ye arıtma tesisi müjdesi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, İSKİ tarafından yürütülen “M...
  
BAKAN ÖZLÜ İLE YOLA DEVAM
24 Haziran seçimleri sonrasında kamuoyunun gündemi yeni kabine oldu...
  
Fikri Işık ve Faruk Özlü nikah şahidi oldu
Düzce Milletvekili Fevai Arslan kızını evlendirdi. Nikah şahitliğini ise Başbakan Yardımcısı Fikri I...
  
Bakan Özlü'den Vali Yıldırım'a taziye ziyareti
Bakan Özlü'den Vali Yıldırım'a taziye ziyareti...
  
BAKAN ÖZLÜ YANLIŞI DÜZELTİYORUZ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: -"Oyların yeniden sayılmaması yanlış olurdu, biz bir y...EN ÇOK OKUNANLAR