Uyuşturucuyla mücadelede yeni dönem

28.8.2018 - Bu Yazı 498 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Uyuşturucuyla mücadelede yeni dönem

 Uyuşturucuyla mücadelede akıllı telefon uygulaması dönemi başlıyor. Vatandaşlar, akıllı telefon uygulaması 'Uyuma' ile sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını butona basıp polise bildirebilecek.

 İçişleri Bakanlığı, uyuşturucuyla mücadelede iki yeni projeyi hayata geçiriyor. Narkotim'ler artık operasyon faaliyetlerin yanı sıra, sokak sokak uyuşturucu suçlarıyla mücadele edecek. Asayiş ve Yunus ekiplerine benzer şekilde "önleyici polislik" de yapacak olan Narkotim'lerin görünürlüğü artırılarak suç oranlarının azaltılması hedefleniyor. Yüzde 100 yerli imkânlarla oluşturulan akıllı telefon uygulaması "Uyuma" ile de vatandaşlar sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını doğrudan polise bildirebilecek. Programa, vatandaşlık kimlik numarası ile girilecek. Vatandaşlar, bulunduğu yerin bilgisini yazıp butona bastığında narkotik birimlerine mesaj gelecek. Bu konuma en yakın polis ekibi yönlendirilecek. İhbarcının kimliği gizli tutulacak.

“Uyuma” projesi

Hayata geçirilecek olan “Uyuma” projesi, İçişleri Bakanlığı tarafından üretilen bir proje. Akıllı telefonlara indirilecek programla çalışacak ve vatandaşların suçla mücadelede desteğini sağlamaya dönük bir proje olacak. Kayıtla girilecek olan uygulamaya vatandaşlık kimlik numarasını girilecek ve programı çalıştırabilecek. İhbara bakarken kimlik numarası da eşleştirilecek.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive