İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

7.9.2018 - Bu Yazı 500 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’de belediye başkanlığı için 9 isim ön plana çıkıyor. AK Parti’nin yerel seçimler öncesi saha çalışmalarına başladığı ve Genel Merkez tarafından illerde anketler yaptırdığı da biliniyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yerel seçimlere büyük önem veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde sık sık “Halkın sesine kulak vereceğiz” diyor.

AK Parti’de yerel seçimler öncesi 9 ismin adı belediye başkanlığı için geçiyor. Bu isimler Mevcut Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce eski belediye başkanı İsmail Bayram, Eski milletvekili Fevai Aslan, Merkez ilçe başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Belediye Meclis üyesi Murat Caymaz, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu, Düzce kamuoyunda en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Belediye başkanlığı için en güçlü adayın AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin olduğu konuşuluyor. Keskin’i diğer adaylara göre ön plana çıkaran en büyük etken ise yaklaşık 4 yıldır il başkanlığı görevinde bulunması, teşkilata hakim olması, il başkanlığı görevindeyken kazandığı seçimler ve özellikle 15 Temmuz sürecinde Erdoğan’a olan desteği. Erdoğan’da Keskin’e olan desteğini son kongrede açıkça gösterdi ve yeniden il başkanlığı koltuğunu emanet etti. Sık sık halk ile bir araya gelen Hikmet Keskin, il başkanlığı görevine gelmesinin ardından her Pazartesi il başkanlığında halk günü düzenliyor ve vatandaşların sorunlarını dinliyor. Aldığı notları ilgili mercilere ileterek sorunların çözümü konusunda vatandaşlara yardımcı oluyor. Keskin, il başkanlığından belediye başkanlığına geçiş yapabilir.

Yerel seçimler öncesi koltuğu Mehmet Keleş’ten devralan Dursun Ay’ında adı güçlü bir şekilde dillendiriliyor. Göreve geldiği dönemden itibaren tasarruf politikası ile dikkat çeken Dursun Ay, halk tarafından da seviliyor. Büyük projelerden ziyade halka dokunacak projeleri hayata geçiren Dursun Ay’ın gönlü bir dönem daha başkan olmaktan yana.

AK Parti’de Düzce Belediye Başkanlığı için geçen bir diğer isim ise Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz. Çilimli’de belediye başkanlığında ikinci dönemini yapan Yavuz’un gönlü Düzce Belediye Başkanlığında. Yavuz’un yakın çevresine “Düzce Belediye başkanlığı ustalık dönemim olacak” dediği de konuşuluyor. Çilimli’de başarılı bir belediye başkanlığı yapan ve ikinci döneminde karşısına aday adayı dahi çıkmayan Muhsin Yavuz’un, Düzce Belediyesini de başarı ile yöneteceği konuşuluyor.

Düzce Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da adı güçlü bir şekilde dillendirilen isimler arasında yer alıyor. 2009-2014 yılları arasında Düzce Belediye Başkanlığı yapan İsmail Bayram, taraflı tarafsız tüm Düzcelilerin takdirini kazanmış bir isim. Görevde olduğu sürece halk ile iç içe olmaya büyük özen gösteren İsmail Bayram, Düzcelilerin özlem duyduğu bir isim. Başkanlık döneminde adı hiçbir tartışmalı icraata  karışmayan İsmail Bayram, başkanlık görevini bıraktıktan sonra köşesine çekildi ve kendisine yeniden görev verilmesini bekliyor.

Düzce AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’nun da adı yerel seçimler öncesi konuşuluyor. Ancak Kuşçuoğu’nun siyaseten henüz belediye başkanlığına hazır olmadığı, bir dönem daha parti yönetiminde görev alacağı da ya da Hikmet Keskin’in belediye başkanı olması durumunda il başkanı olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.

AK Parti Düzce Eski Milletvekili Fevai Arslan’ın Düzce Belediye Başkanı olmak istediği biliniyor. Arslan’ı ön plana çıkaran ise Düzce’de şu anda siyaseten en tecrübeli isim olması. AK Parti Genel Merkezinde de gücü bilinen Arslan’ın Belediye Başkanı olması durumunda birçok sorunu doğrudan muhataplarına iletebilecek konumda olması Arslan’ın en büyük artısı. Arslan, siyasette ustalık dönemini belediye başkanlığı ile taçlandırmak istiyor. İl başkanlığı, milletvekilliği yapan ve teşkilatın içinden gelen Arslan, Düzce’nin sorunlarını en iyi bilen siyasetçiler arasında yer alıyor.

Murat Caymaz. AK Parti’den Düzce Belediye Meclisi üyesi seçildi. Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Mehmet Keleş’in istifa etmesinin ardından adı belediye başkanlığı için geçti. Halk tarafından sevilen Caymaz’ın aday gösterilmesi sürpriz olmaz. Konuşulan isimler arasında en genci olan Caymaz’ın geniş bir halk desteği de var. Belediye meclisinde bulunması ve başkan yardımcılığı yapması Caymaz’ı bir adım öne çıkarıyor. AK Parti’nin Murat Caymaz’ı aday göstermesi durumunda tepki oylarını geri kazanacağı söyleniyor.

Daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu’nun da adı Düzce Belediye Başkanlığı için geçiyor. Gönlünde aslında milletvekilliği yatan Ustaoğlunu’nun görev verilmesi halinde belediye başkanlığını da kabul edeceği konuşuluyor.

AK Parti’nin Düzce Belediye Başkanlığı için en sürpriz adayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar. Rektör Demircan Çakar, daha önce yaptığı açıklamalarda belediye başkanlığı için gelen sorulara olumsuz cevap vermemiş ancak bir dönem daha rektörlük yapmak istediğini söylemişti. Belediye Başkanlığı içinde açık kapı bırakan Rektör Demircan Çakar’ın görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini kabul edeceği ve yerel seçimlerde AK Parti adayı olacağı da konuşuluyor.

Tüm bunların dışında 24 Haziran’da MHP ile oluşturulan Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de devam edeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli tarafından dillendirilirken, AK Parti Düzce Belediye Başkanı için adayının MHP’nin da olurunu alacak bir isim olacağı konuşuluyor.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Düzce’de aday kalitesinin artması AK Parti Genel Merkezini de aday seçimi konusunda zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Adı geçen tüm adayların siyasette ve belediye konularında tecrübeli olması, hepsinin ayrı ayrı bir siyasi gücü olması ve halk tarafından takdir edilen isimler olması, AK Parti’nin karar vermesini güçleştiren unsurlar arasında yer alıyor.

Sokakta vatandaşında konuştuğu bu 9 isim arasında kıran kırana bir yarış olacak gibi gözüküyor. Ancak AK Parti Genel Merkezi bu yarışın partiye zarar vermemesi ve küskünlerin oluşmaması için aday adaylığı sürecini ortanda kaldırması ve doğrudan adayı açıklaması bekleniyor. Böylelikle siyasette  bu denli güçlü isimlerin rekabete girmesi ve partiye zarar verilmesinin önüne geçilmesi ve adı geçen tüm isimler ile seçim süresince sahada olunması bekleniyor.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Yeni OSB’ler İçin Çalışmalar Sürüyor
Yeni OSB’ler İçin Çalışmalar Sürüyor...
  
Başkanlar, Belediye Birliği seçimi için Buluştu
Başkanlar, Belediye Birliği seçimi için Buluştu...
  
Kordon İçin Referandum Sonuçlandı
Kordon İçin Referandum Sonuçlandı...
  
Türkeş İsmi İçin Komisyon Kuruldu
Türkeş İsmi İçin Komisyon Kuruldu...
  
KUTLAMA İÇİN SİLAH ALMIŞ!
Düzce Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri trafik uygulamasında bir ar...
  
Sokak hayvanları için ortak yönetim oluşturularak
Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi...
  
Son Yeşil Alandaki Yapılaşma İçin Görüştüler
Son Yeşil Alandaki Yapılaşma İçin Görüştüler...
  
Ekonomistler, TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın enflasyon raporu sunumu için ne diyor?
Ekonomistler, TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın enflasyon raporu sunumu için ne diyor?...
  
Sağlıklı Yaşam İçin Bir Nedenim Var Bir de Bisikletim" Etkinliği
Sağlıklı Yaşam İçin Bir Nedenim Var Bir de Bisikletim" Etkinliği...
  
MUSTAFA KESKİN'E AK PARTİ İÇİNDEN TEPKİ
AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’e Akçakoca AK Parti teşkilatından sert tepki geldi. ...
  
OMUZ OMUZA DÜZCEMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
OMUZ OMUZA DÜZCEMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ...
  
BELEDİYE İÇİN MÜFETTİŞ TALEP EDECEĞİZ
BELEDİYE İÇİN MÜFETTİŞ TALEP EDECEĞİZ...
  
KUR'AN KURSU İNŞAATI İÇİN KERMES
uı...
  
'AKP kurucusu: İşte bu fotoğraf yüzünden kaybettik'
'AKP kurucusu: İşte bu fotoğraf yüzünden kaybettik'...
  
KAYNAŞLI, ŞAHİN İÇİN SOKAKLARDA
KAYNAŞLI, ŞAHİN İÇİN SOKAKLARDA...
  
KAVGA İHBARİ İÇİN GİTTİLER AMA...
KAVGA İHBARİ İÇİN GİTTİLER AMA......EN ÇOK OKUNANLAR
Emlak8.Net