İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

7.9.2018 - Bu Yazı 257 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...

 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’de belediye başkanlığı için 9 isim ön plana çıkıyor. AK Parti’nin yerel seçimler öncesi saha çalışmalarına başladığı ve Genel Merkez tarafından illerde anketler yaptırdığı da biliniyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yerel seçimlere büyük önem veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde sık sık “Halkın sesine kulak vereceğiz” diyor.

AK Parti’de yerel seçimler öncesi 9 ismin adı belediye başkanlığı için geçiyor. Bu isimler Mevcut Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce eski belediye başkanı İsmail Bayram, Eski milletvekili Fevai Aslan, Merkez ilçe başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Belediye Meclis üyesi Murat Caymaz, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu, Düzce kamuoyunda en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Belediye başkanlığı için en güçlü adayın AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin olduğu konuşuluyor. Keskin’i diğer adaylara göre ön plana çıkaran en büyük etken ise yaklaşık 4 yıldır il başkanlığı görevinde bulunması, teşkilata hakim olması, il başkanlığı görevindeyken kazandığı seçimler ve özellikle 15 Temmuz sürecinde Erdoğan’a olan desteği. Erdoğan’da Keskin’e olan desteğini son kongrede açıkça gösterdi ve yeniden il başkanlığı koltuğunu emanet etti. Sık sık halk ile bir araya gelen Hikmet Keskin, il başkanlığı görevine gelmesinin ardından her Pazartesi il başkanlığında halk günü düzenliyor ve vatandaşların sorunlarını dinliyor. Aldığı notları ilgili mercilere ileterek sorunların çözümü konusunda vatandaşlara yardımcı oluyor. Keskin, il başkanlığından belediye başkanlığına geçiş yapabilir.

Yerel seçimler öncesi koltuğu Mehmet Keleş’ten devralan Dursun Ay’ında adı güçlü bir şekilde dillendiriliyor. Göreve geldiği dönemden itibaren tasarruf politikası ile dikkat çeken Dursun Ay, halk tarafından da seviliyor. Büyük projelerden ziyade halka dokunacak projeleri hayata geçiren Dursun Ay’ın gönlü bir dönem daha başkan olmaktan yana.

AK Parti’de Düzce Belediye Başkanlığı için geçen bir diğer isim ise Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz. Çilimli’de belediye başkanlığında ikinci dönemini yapan Yavuz’un gönlü Düzce Belediye Başkanlığında. Yavuz’un yakın çevresine “Düzce Belediye başkanlığı ustalık dönemim olacak” dediği de konuşuluyor. Çilimli’de başarılı bir belediye başkanlığı yapan ve ikinci döneminde karşısına aday adayı dahi çıkmayan Muhsin Yavuz’un, Düzce Belediyesini de başarı ile yöneteceği konuşuluyor.

Düzce Eski Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da adı güçlü bir şekilde dillendirilen isimler arasında yer alıyor. 2009-2014 yılları arasında Düzce Belediye Başkanlığı yapan İsmail Bayram, taraflı tarafsız tüm Düzcelilerin takdirini kazanmış bir isim. Görevde olduğu sürece halk ile iç içe olmaya büyük özen gösteren İsmail Bayram, Düzcelilerin özlem duyduğu bir isim. Başkanlık döneminde adı hiçbir tartışmalı icraata  karışmayan İsmail Bayram, başkanlık görevini bıraktıktan sonra köşesine çekildi ve kendisine yeniden görev verilmesini bekliyor.

Düzce AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’nun da adı yerel seçimler öncesi konuşuluyor. Ancak Kuşçuoğu’nun siyaseten henüz belediye başkanlığına hazır olmadığı, bir dönem daha parti yönetiminde görev alacağı da ya da Hikmet Keskin’in belediye başkanı olması durumunda il başkanı olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.

AK Parti Düzce Eski Milletvekili Fevai Arslan’ın Düzce Belediye Başkanı olmak istediği biliniyor. Arslan’ı ön plana çıkaran ise Düzce’de şu anda siyaseten en tecrübeli isim olması. AK Parti Genel Merkezinde de gücü bilinen Arslan’ın Belediye Başkanı olması durumunda birçok sorunu doğrudan muhataplarına iletebilecek konumda olması Arslan’ın en büyük artısı. Arslan, siyasette ustalık dönemini belediye başkanlığı ile taçlandırmak istiyor. İl başkanlığı, milletvekilliği yapan ve teşkilatın içinden gelen Arslan, Düzce’nin sorunlarını en iyi bilen siyasetçiler arasında yer alıyor.

Murat Caymaz. AK Parti’den Düzce Belediye Meclisi üyesi seçildi. Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Mehmet Keleş’in istifa etmesinin ardından adı belediye başkanlığı için geçti. Halk tarafından sevilen Caymaz’ın aday gösterilmesi sürpriz olmaz. Konuşulan isimler arasında en genci olan Caymaz’ın geniş bir halk desteği de var. Belediye meclisinde bulunması ve başkan yardımcılığı yapması Caymaz’ı bir adım öne çıkarıyor. AK Parti’nin Murat Caymaz’ı aday göstermesi durumunda tepki oylarını geri kazanacağı söyleniyor.

Daha önce AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu da yapan Vali İsmail Ustaoğlu’nun da adı Düzce Belediye Başkanlığı için geçiyor. Gönlünde aslında milletvekilliği yatan Ustaoğlunu’nun görev verilmesi halinde belediye başkanlığını da kabul edeceği konuşuluyor.

AK Parti’nin Düzce Belediye Başkanlığı için en sürpriz adayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar. Rektör Demircan Çakar, daha önce yaptığı açıklamalarda belediye başkanlığı için gelen sorulara olumsuz cevap vermemiş ancak bir dönem daha rektörlük yapmak istediğini söylemişti. Belediye Başkanlığı içinde açık kapı bırakan Rektör Demircan Çakar’ın görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini kabul edeceği ve yerel seçimlerde AK Parti adayı olacağı da konuşuluyor.

Tüm bunların dışında 24 Haziran’da MHP ile oluşturulan Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de devam edeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli tarafından dillendirilirken, AK Parti Düzce Belediye Başkanı için adayının MHP’nin da olurunu alacak bir isim olacağı konuşuluyor.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Düzce’de aday kalitesinin artması AK Parti Genel Merkezini de aday seçimi konusunda zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Adı geçen tüm adayların siyasette ve belediye konularında tecrübeli olması, hepsinin ayrı ayrı bir siyasi gücü olması ve halk tarafından takdir edilen isimler olması, AK Parti’nin karar vermesini güçleştiren unsurlar arasında yer alıyor.

Sokakta vatandaşında konuştuğu bu 9 isim arasında kıran kırana bir yarış olacak gibi gözüküyor. Ancak AK Parti Genel Merkezi bu yarışın partiye zarar vermemesi ve küskünlerin oluşmaması için aday adaylığı sürecini ortanda kaldırması ve doğrudan adayı açıklaması bekleniyor. Böylelikle siyasette  bu denli güçlü isimlerin rekabete girmesi ve partiye zarar verilmesinin önüne geçilmesi ve adı geçen tüm isimler ile seçim süresince sahada olunması bekleniyor.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ev arkadaşı arayanlar için yepyeni bir site
Bildiğiniz gibi çoğumuz iş veya okul sebebiyle yaşadığımız yerden bölgeden uzaklara gitmek zorunda ...
  
BELEDİYE 15 TEMMUZ İÇİN YENİ TARİH AÇIKLADI...
BELEDİYE 15 TEMMUZ İÇİN YENİ TARİH AÇIKLADI......
  
Her şey öğrenci güvenliği için
Her şey öğrenci güvenliği için...
  
KÖROĞLU OTEL SANİYELER İÇİNDE YIKILDI
KÖROĞLU OTEL SANİYELER İÇİNDE YIKILDI...
  
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: Karmaşa içinde yaşıyoruz, kısa da sürmeyecek; buna alışmamız lazım
"Türkiye toplumu kendine âşık; herkes kendini 'mükemmeliyetçilik' üzerinden kötülüyor"...
  
“Sıfır Atık Projesi” Projesi İçin Toplandılar
“Sıfır Atık Projesi” Projesi İçin Toplandılar...
  
İşverenden alacaklı olan çalışanlar DİKKAT! BU HABER SİZİN İÇİN...
İşverenden alacaklı olan çalışanlar DİKKAT! BU HABER SİZİN İÇİN......
  
İŞTE BAŞKANLIK İÇİN KONUŞULAN İSİMLER...
31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’de belediye başkanlığı için 9 isim ön plan...
  
CHP İLÇE BAŞKANI FINDIK İÇİN YÜRÜYECEK
CHP İLÇE BAŞKANI FINDIK İÇİN YÜRÜYECEK...
  
FINDIK FİYATININ YÜKSELMESİ İÇİN RÜYAYA YATTI
FINDIK FİYATININ YÜKSELMESİ İÇİN RÜYAYA YATTI...
  
Belediyelere de 'başkanlık' modeli
AKP'nin 6. Olağan Kongresinde de yer alan yeni düzenleme ile 'Başkanlık' modeli belediyelere de uyg...
  
MHP'den Belediye Başkanlığı Seçimleri İçin İddialı Çıkış
MHP'den Belediye Başkanlığı Seçimleri İçin İddialı Çıkış...
  
Eski bakan Müslüm Doğan HDP’den istifa etti: Parti içinde oligarşik yapı oluştu
Eski bakan Müslüm Doğan HDP’den istifa etti: Parti içinde oligarşik yapı oluştu...
  
Atilla Yeşilada'dan kriz için üç öneri!
Atilla Yeşilada'dan kriz için üç öneri!...
  
AKÇAKOCALI 601 ÇİFTİÇİNİN BORÇLARI ERTELENİYOR
17 Haziran 2018 akşamı Dolu ve Fırtınadan Dolayı Hasar Gören Akçakocalı 601 Çiftçinin Borçları Erte...
  
Sıcak asfaltın içine düştü, kurtarılamadı
Edinilen bilgilere göre olay Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait asfalt şantiye...EN ÇOK OKUNANLAR