FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?

20.9.2018 - Bu Yazı 470 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

FINDIKÇI SİZİN OYUNCAĞINIZ MI?

 Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu haftayı da fiyat açıklamandan pas geçti.

Geçen  hafta basında sızdırılan bilgide, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın, “bir-iki gün içerisinde fındık fiyatını açıklayacağız” sözü yine  havada kaldı.

ÇARŞAMBA OLDU HALA FİYAT AÇIKLAMADI

Her hafta fiyat açıklayacağını duyuran ve kamuoyunu beklenti içine sokan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu haftayı da fiyat açıklamadan geçirdi. Fındık üreticileri ise günlerdir beklediği 15 -18 lira fındık fiyatı hayaline kavuşamadı.

Tane olarak çuvala giren ve okulların açılmasıyla birlikte satılmaya başlanan fındık fiyatının halen açıklanmaması üreticileri karamsarlığa itti. Paraya ihtiyacı olan üreticiler de tüccarların kapısını çalarak, derdine derman aramaya başladı.

ÜRETİCİ SESİNİ DUYURAMADI

Temmuz ayından bu yana yeni sezondaki ürünlerine fiyat açıklanmasını bekleyen üreticiler, sesini hükümete bir türlü duyuramadı.

 Ürünlerinin bu yıl para edeceği hayaliyle yanıp tutuşan fındık üreticileri en az 15 – 18 lira arası fiyat bekliyor. Bu beklentisinin karşılık bulmasını isteyen üreticiler, okul sezonunun başlaması ve biriken borç ödemesi nedeniyle bir nebze olsun yarasını sarmak istiyor.

TMO’nun laf kalabalığıyla üreticileri oyaladığını belirten üreticilere, AK Parti ile MHP’de güçlü bir destek çıkmadığı gibi hükümet üyeleri de durumu seyrediyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive